Žibėnas paaiškino, kaip nori patikrinti „Ryto“ peržiūroje plušantį gynėją

2021-09-06 22:42

Prie Vilniaus „Ryto“ bandomajam laikotarpiui prisijungęs T.J. Starksas paliko įspūdį komandos štabui pirmajame draugiškame mače su Švedijos čempionais, tačiau vyr. treneris Giedrius Žibėnas pabrėžė, jog daryti išvadas dar yra anksti.

21-erių įžaidėjas, pakilęs nuo suolo, aikštėje praleido 14 minučių, įmetė 10 taškų (3/4 dvit., 1/1 trit., 1/2 baud.), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį ir 3 sykius suklydo.

„Norime TJ išbandyti įvairesnėse rungtynėse ir prieš rimtesnį varžovą, prieš dar agresyvesnę gynybą, – spaudos konferencijoje dėstė Žibėnas. – Norime pasitikrinti, kaip jis atrodytų situacijose, kuriose nesijaučia patogiai, kada galbūt jam yra bloga diena atakuojant krepšį ir kaip jis tuomet elgiasi, ir ką gali padaryti vardan komandos draugų, kai jam nesiseka. Šiandien jam sekėsi, todėl ir buvo energija abiejose aikštelės pusėse. Bet norime labiau patikrinti sudėtingesnėse situacijose.“

„Rytas“ savo aikštėje 104:85 laimėjo prieš Norčiopingo „Dolphins“ žaidėjus, o antradienį laukia akistata su Talino „Kalev“ iš Estijos.

„Gynėjai visada turi būti alkani, agresyvūs, įsiveržti ir sukurti, išprovokuoti pražangą, atsidurti baudos aikštelėje su kamuoliu ir TJ šiandien tai darė labai, – sakė Žibėnas. – Kai jis pažins komandos draugus, kurie yra geriausi metikai, jis tikrai jiems nusimes kamuolį. Iš pradžių jis nusimetinėjo tik į vidų, bet paskui surado ir mūsų metikus. Pirmas įspūdis tikrai geras, nes TJ – treniruojamas žaidėjas, jis reaguoja į pastabas ir kiekvieną patarimą. Nustebino ir jo energija gynyboje.“

Starksas į Vilnių atvyko pagal dviejų savaičių kontraktą, kuris savo galimybes leis parodyti iki rugsėjo 19 dienos.

Žibėnas taip pat patikino, jog „Rytas“ tęsia aukštaūgio paieškas į atsivėrusią skylę Jarvisui Williamsui patyrus Achilo sausgyslės traumą.

„Jarviso trauma išmušė mus iš vasaros planų, kokią sudėtį norėjome matyti, – pasakojo Žibėnas. – Dabar privalome reaguoti į susidariusią situaciją. Piniginiu atžvilgiu tai mums nepadeda, bet esmė, kad situacija nėra paprasta. Bandome išsisukti iš esamos padėties ir surasti mūsų komandai Jarviso stiliaus žaidėją.“Komentarai:

Komentuoti

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.