Margirio Normanto solo atkarpa pribaigė „Pieno žvaigždes“

2021-09-18 16:00

Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Margiris Normantas pelnė 8 iš 10 paskutinių Vilniaus „Ryto“ (1-0) taškų ir išvedė komandą į pergalingą startą naujajame LKL sezone.

Giedriaus Žibėno vadovaujama ekipa Pasvalyje 76:66 (19:17, 13:17, 19:17, 25:15) pranoko vietos „Pieno žvaigždes“ (0-1) ir įsirašė pirmąją pergalę.

„Niekada nėra lengva laimėti Pasvalyje, – komentavo Žibėnas. – Sakyčiau buvo tipinės pirmosios rungtynės – labai daug abejonių, klaustukų, kaip pasiruošę, kaip įeisime į rungtynes. Įėjome labai gerai, bet paskui kažkodėl norėjome žaisti komplikuotai. Turėjome daug laisvų metimų, bet jų nemetėme. Pasvalys įklampino mus į pozicinį krepšinį, kas nebuvo pagal planą šiose rungtynėse. Norėjome palaikyti aukštesnį tempą.“

Pauliui Petrilevičiui ir Žygimantui Skučui surinkus keturis taškus, likus žaisti pustrečios minutės pasvaliečiai pirmavo 66:64.

Po „Ryto“ minutės pertraukėlės Normantas susmeigė du tritaškius iš eilės, Arnas Butkevičius perėmė kamuolį, pridėjo du taškus ir svečiai staigiai šovė į priekį – 72:66.

„Pieno žvaigždėms“ dar kartą suklydus, Normantas atsidūrė atakos smaigalyje ir pelnė dar du taškus – 74:66. Dvikovą uždarė du Mindaugo Girdžiūno taškai – 76:66.

„Rungtynės parodė, jog reikia nukabinti visus veidrodžius ir užkabinti lentas braižyti deriniams, – po dvikovos kalbėjo „Pieno žvaigždžių“ vyr. trenerius Mantas Šernius. – Matosi, jog visą sezoną bus daug darbo. Kovėmės tikrai neblogai, broko buvo. Džiaugiuosi, kad vyrai kovėsi vyriškai iki pat pabaigos, o paskutinė minutė mus tiesiog nužudė.“

Normantas per 24 minutes iš viso pelnė 13 taškų (1/2 dvit., 3/5 trit., 2/2 baud.).

Rezultatyviausiai pasirodė Ivanas Buva, kuris per 28 minutes sumetė 19 taškų (6/10 dvit., 1/1 trit., 4/5 baud.) ir atkovojo 7 kamuolius.

„Pieno žvaigždės“: Žygimantas Skučas ir Paulius Petrilevičius – po 12, Simas Jarumbauskas 11, Joshua Selby, Kristaps Gluditis ir Paulius Danisevičius – po 8.

„Rytas“: Ivanas Buva 19, Margiris Normantas 13, Arnas Butkevičius 12, Vaidas Kariniauskas 11, Gytis Radzevičius 10.