Pirmasis Grigonio trofėjus Rusijoje: „Zenit“ įveikę CSKA – VTB Supertaurės čempionai

2021-09-19 21:02
Nuotr.: BasketNews/D.Repečka
Nuotr. BasketNews/D.Repečka

Marius Grigonis ir jo atstovaujamas Maskvos CSKA klubas tapo VTB Vieningosios lygos Supertaurės čempionais.

Dimitrio Itoudžio auklėtiniai finale 81:73 nugalėjo Sankt Peterburgo „Zenit“ ekipą, kuriai atstovauja Artūras Gudaitis bei Mindaugas Kuzminskas.

Tiesa, „Zenit“ lietuviai mačui registruoti nebuvo. Rungtynes jie stebėjo iš tribūnų.

Gimimo vieta: Kaunas, Lietuva

Tuo metu pirmąjį savo trofėjų CSKA ekipoje iškovojęs Grigonis dvikovą pradėjo starto penkete ir per 19 minučių surinko 11 taškų (0/3 dvit., 3/5 trit., 2/2 baud.), 1 atkovotą kamuolį, 2 rezultatyvius perdavimus ir 9 naudingumo balus.

Mačą geriau pradėjo CSKA, kuri jau per pirmąjį kėlinį susikrovė dviženklį pranašumą (21:10) bei rungtynes kontroliavo iki pat ketvirtojo kėlinio vidurio.

Iki rungtynių pabaigos likus 6 minutėms Grigonis smeigė tritaškį bei sukrovė raudonarmiečiams dviženklį pranašumą (66:54). Visgi išretėjęs „Zenit“ nepasidavė – atsakė spurtu 9:2 ir po Jordano Loydo tritaškio likus 3 minutėms priartėjo iki 5 taškų (63:68).

CSKA rungtynių baigtį nusprendė spurtu 7:1, kurį likus pusantros minutės tritaškiu užbaigė Nikita Kurbanovas (75:64). Xavi Pascualio auklėtiniai stebuklo nebesugebėjo sukurti.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Willas Clyburnas, kuris per 32 minutes surinko 18 taškų (3/6 dvit., 3/4 trit., 3/4 baud.), 3 atkovotus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus, 3 klaidas, 2 perimtus kamuolius ir 18 naudingumo balų.

„Zenit“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Loydas, per 30 minučių surinkęs 15 taškų (1/4 dvit., 2/6 trit., 7/7 baud.), 6 atkovotus kamuolius, 6 rezultatyvius perdavimus, 4 klaidas ir 17 naudingumo balų.

Finale Sankt Peterburgo klubas neteko vieno savo lyderių. Sužaidus vos 30 sekundžių pirmajame kėlinyje čiurną susižeidė Shabazzas Napieras, kuris vėliau ant parketo nebesugrįžo.

CSKA: Willas Clyburnas 18, Gabrielis Lundbergas 14 (6 atk. kam.), Marius Grigonis 11, Nikola Milutinovas 10 (5 atk. kam.), Tornikė Šengelija (9 atk. kam.), Johannesas Voigtmannas ir Aleksejus Švedas po 7.

„Zenit“: Billy Baronas 17 (2/9 trit., 5 rez. perd.), Jordanas Loydas 15 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Jordanas Mickey ir Alexas Poythressas (9 atk. kam.) po 12, Sergejus Karasiovas 8.