Jonavos pirtį atlaikęs „Žalgiris“ palaužė „CBet“

2021-09-20 17:50

Jonavos „CBet“ (0-1) Lietuvos krepšinio lygoje debiutavo su sausakimša arena ir užkurta pirtimi daugkartiniams pirmenybių čempionams Kauno „Žalgiriui“ (1-0).

Martino Schillerio auklėtiniai pirmose oficialiose sezono rungtynėse vargo iki jų pabaigos, bet galiausiai Jonavoje 86:80 (27:24, 20:16, 25:18, 14:22) palaužė Virginijaus Šeškaus treniruojamus „CBet“ krepšininkus.

Rungtynes stebėjo 2,3 tūkst. žiūrovų.

Tai buvo pirmoji „Žalgirio“ pergalė šį sezoną. Pasiruošimo etape kauniečiai pralaimėjo visas rungtynes.

Iki mačo pabaigos likus 6 minutėms „Žalgiris“ pirmavo 12 taškų persvara (78:66), bet užsikūręs australas Lachlanas Andersonas pataikė tris tritaškius iš eilės ir likus pusketvirtos minutės „CBet“ priartėjo iki 75:81.

Edvinas Šeškus pelnė dvitaškį su pražanga, Manu Lecomte sumetė baudas, o po jų taškų Jonavos klubas likus 2 minutėms priartėjo iki 4 taškų (80:84).

Jonavos arenoje susirinkę sirgaliai atsistojo ir sukėlė didžiulį triukšmą, tačiau jų palaikomi krepšininkai daugiau taškų šiame mače nepelnė.

Lukas Lekavičius likus 80 sekundžių greitoje atakoje lengvai pasižymėjo dvitaškiu (86:80), o daugiau taškų ekipos neįmetė.

„Žalgiris“ pirmoje mačo pusėje pataikė 8 tritaškius iš 12 (67 proc.), o iš viso rungtynėse – 12 tolimų šūvių iš 24 (50 proc.). Geriausiai sekėsi Nielsui Giffey, kuris įmetė tris tolimus šūvius iš 5.

Jonavos komandoje spindėjęs 201 cm ūgio puolėjas Lachlanas Andersonas per 25 minutes surinko 20 taškų ir pataikė 6 tritaškius iš 7. Visa „CBet“ komanda pataikė 12 tritaškių iš 36 (33,3 proc.).

„Žalgirio“ gretose naudingiausiai žaidė 13 taškų pelnęs (5/9 dvit., 3/4 baudų), 9 kamuolius sugriebęs, 3 rezultatyvius perdavimus atlikęs ir 17 efektyvumo balų surinkęs Joffrey Lauvergne'as.

Rezultatyviausias buvo 18 taškų įmetęs Lukas Lekavičius (5/9 dvit., 2/2 trit., 2/2 baudų).

Jonavos ekipa puikiai pradėjo mačą ir pirmavo 6 taškų persvara (15:9). Kauniečiai pirmą kartą dviženklę persvarą įgijo antrajame kėlinyje (38:27), o trečiajame ketvirtyje buvo pasiekę rekordinį 17 taškų pranašumą (72:55).

Prasidėjus rungtynėms „Žalgirio“ sirgaliai į aikštę švystelėjo popieriaus juostas. Kauniečių aistruoliai iškėlė plakatą su užrašu „Dalyvavimas „Žalgirio“ palaikyme gali sukelti priklausomybę“.

„Žalgirio“ gretose nežaidė Paulius Jankūnas ir Marekas Blaževičius.

Artėjantį ketvirtadienį „Žalgiris“ svečiuose žais su Alytaus „Dzūkija“, o Jonavos klubas namie priims Klaipėdos „Neptūną“.

„CBet“: Lachlanas Andersonas 20 (6/7 trit.), Manu Lecomte 16 (7 rez. perd.), Juanas Palaciosas (7 atk. kam.) ir Evaldas Šaulys po 12, Edvinas Šeškus 9.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 18 (2/2 trit.), Edgaras Ulanovas 14, Joffrey Lauvergne'as 13, Tyleris Cavanaugh 10, Janis Strelnieks ir Nielsas Giffey po 9, Emmanuelis Mudiay 8.

jo idomiai jie atrodya Eurolygoje
2021-09-21
kiek laiko zaide zalgirio jaunasis talentas blazevicius? aj pala nezaide... jei pernai sakem kad z nera kas patemptu sunkiu momentu tai siemet dar liudniau
2021-09-20
+2
Kol kas ŽALGIRIO žaidimas tragiškas. Gynyba nulinė, tarp žaidėjų nėra susikalbėjimo. Pergalė pasiekta tik individualaus meistriškumo dėka.
2021-09-20
+2
Jonavai būtu gėda pralaimėti tokiai silpnai komandai kaip žalgiris.
2021-09-20
Jonavai nera geda pralaimeti stipriausiai salies komandai. Cia ne tavo raudona parodija, kuri pries Zalgiri jau dvylika metu gauna i skura pastoviai.