Šaltas ir ramus: lemiamas baudas realizavęs kapitonas išgelbėjo „Barcą“ pratęsimo dramoje

Dramatišką pergalę 45 minučių trileryje iškovojo „Barcelona“ (3-0).

Taškai 22
Taiklumas 6-15
Atkovoti kamuoliai 6
Rezultatyvūs perdavimai 2

Šaro auklėtiniai namuose per pratęsimą 79:78 (10:17, 17:15, 28:15, 12:20) parklupdė Pirėjo „Olympiakos“ (2-1) krepšininkus.

Likus 7 minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos po Pierre'o Oriolos tolimo šūvio „Barca“ pirmavo 9 taškais (58:49), tačiau „Oly“ spurtavo ir likus minutei Sasha Vezenkovas dvitaškiu persvėrė rezultatą (67:65).

Kitoje atakoje Kyle'as Kuričius buvo sustabdytas pražanga. Gynėjas šaltakraujiškai realizavo abi baudas (67:67), Sloukas nepataikė ir lemiamą išpuolį paliko šeimininkams, tačiau Cory Higginso dvitaškis tikslo nepasiekė.

Likus 3,5 minutės po Vezenkovo baudos metimo „Oly“ pirmavo vienu tašku, tačiau Nickas Calathes nuo baudų linijos neklydo, Nikola Mirotičius pridėjo 4 taškus paeiliui ir katalonai pabėgo per du metimus (75:70).

Visgi graikai nepasidavė: Shaquille'as McKissicas pelnė dvitaškį, Sloukas pridėjo dvi baudas ir likus pusantros minutės svečiai kvėpavo varžovams į nugaras (74:75).

Likus minutei Mirotičius ir Tyleris Dorsey apsikeitė baudų metimais (77:76), kitoje atakoje „Barca“ nepataikė, o pražangą išprovokavęs Dorsey likus 20 sekundžių persvėrė rezultatą svečių naudai (78:77).

„Barca“ paliko lemiamą savo išpuolį Higginsui, jo dvitaškis buvo netikslus, tačiau kamuolį atkovojęs Oriola šaltakraujiškai sumetė savo pirmąsias baudas Eurolygos sezone ir paliko „Oly“ 8 sekundes (79:78).

Sloukas veržėsi link krepšio, tačiau jo metimas tikslo nepasiekė.

Rokas Jokubaitis per 10,5 minutės nugalėtojams surinko 2 taškus (1/1 dvit., 0/2 trit.), 2 kartus prasižengė ir mačą baigė su -2 naudingumu balais.

Rekordiniu šis mačas tapo Calathesui. Amerikietis per 30 minučių pelnė 9 taškus (3/7 dvit., 0/3 trit., 3/4 baud.), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 13 bei perėmė 3 kamuolius, 4 sykius prasižengė, išprovokavo 4 pražangas ir surinko 22 naudingumo balus.

13 atkovotų kamuolių – asmeninis Calatheso rekordas.

Mirotičius per 34 minutes pridėjo 22 taškus (5/11 dvit., 1/4 trit., 9/10 baud.), 6 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus ir 24 naudingumo balus.

Naudingiausiai „Oly“ gretose žaidė Vezenkovas, kuris surinko 12 taškų (4/6 dvit., 1/3 trit., 1/2 baud.), 5 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus ir 14 naudingumo balų.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 22 (5/11 dvit., 9/10 baud., 6 atk. kam.), Cory Higginsas 11 (3/9 dvit.), Brandonas Davieass 10 (5/10 dvit.), Nickas Calathes (3/7 dvit., 13 atk. kam., 7 rez. perd., 3 per. kam.) ir Kyle'as Kuričius (5 atk. kam.) po 9, Pierre'as Oriola ir Nicolas Laprovittola po 7.

„Olympiakos“: Kostas Sloukas 14 (3/9 dvit., 1/5 trit., 5/5 baud.), Tyleris Dorsey (2/5 trit., 6/7 baud.) ir Aleksandras Vezenkovas (4/6 dvit., 5 atk. kam.) po 12, Moustapha Fallas 11 (4/6 dvit., 8 atk. kam., 4 kld.), Shaquielle'as McKissicas 10 (4/7 dvit., 5 atk. kam.).