Walkupas – apie žinutę Schilleriui, austro darbo metodiką ir džiaugsmą susikauti su „Žalgiriu“

Lukas Malinauskas
BasketNews žurnalistas iš Pirėjaus (Graikija)
2021-10-15 08:44

Thomasas Walkupas per trejus metus Kaune užmezgė tokį stiprų ryšį, kuris į Graikiją išvykusį amerikietį bent kuriam laikui išlaikys šalia Kauno „Žalgirio“ komandos. 

Iš Teksaso kilęs raumenų kalnas, nepaisant persikėlimo į Pirėjo „Olympiakos“, lieka artimas įvykiams Lietuvos čempionų komandoje, prieš kurią jis penktadienį pirmąkart karjeroje kausis aikštelėje.

„Neabejotinai laukia ypatingas vakaras, – tinklalapiui BasketNews Pirėjuje kalbėjo Walkupas. – Komandoje yra tiek daug pažįstamų veidų, pradedant nuo žaidėjų iki vadovybės atstovų. Bus smagu pasimatyti su jais, bet tuo pačiu bus puiku ir sukovoti su jais. Visada būna labai smagu išmėginti jėgas su savo draugais. Žinoma, bus Pauliaus Jankūno gudrybių – palaikymų, patraukimų, skraidančių alkūnių ir taip toliau (juokiasi). Bet labai džiaugiuosi, jog bus proga susikauti su jais.“

Pusiau lietuviu vadintas Walkupas pasitinka iš pagrindų pasikeitusį „Žalgirį“, kuris po dviejų Eurolygos turų įgavo ir naują generolą Jure Zdovcą. Krepšininkas tikino nė nesitikėjęs tokių staigių permainų, o joms įvykus susisiekė su buvusiu treneriu Martinu Schilleriu.

„Net nebuvo tokios nuojautos, – pripažino Walkupas. – Bet žinote, nuo pat pirmosios savo dienos „Žalgiryje“ pasitikėjau Pauliumi Motiejūnu ir pasitikiu jo sprendimais. Martinas Schilleris – puikus treneris ir puikus vyras, net neabejoju, jog ateityje jam pasiseks. 

Parašiau Martinui, jog viskas bus gerai, kad mintimis esu su juo. Tokiais momentais nėra daug, ką gali pasakyti gero. Žaidžiant „Žalgiryje“, tarp mūsų užsimezgė puikus trenerio ir žaidėjo ryšys, todėl išreiškiau jam palaikymą.“

Nuotr. Imago Sport – Scanpix

Nors „Žalgirio“ vadovas Paulius Motiejūnas pristatydamas pokyčius prisiėmė atsakomybę dėl „nepavykusio NBA, G lygos ir Eurolygos projekto“, Walkupas nebuvo linkęs teigti taip kategoriškai. 

Tuometinis Kauno komandos vedlys iš arti patyrė Austrijos specialisto perėjimo iš NBA aplinkos procesą, kuriame regėjo daugybę naujovių, bet ir lankstumą taikant jas.

„Schillerio atsineštos idėjos buvo puikios, kažkas kitokio ir naujo Europos krepšinyje, bet viskam reikia laiko, – bendraudamas su tinklalapiu BasketNews pabrėžė Walkupas. – Žiūrint dar kitu kampu, būdamas krepšininkas, tu turi pasirūpinti tik vienu asmeniu – savimi: bandant prisitaikyti prie Eurolygos, greičio, žaidimo stiliaus ir kitų dalykų. Tuo metu treneris savo sistemą diegia 12-15 krepšininkų ir tas procesas yra labai sunkus. Visgi tai tampa nauja nebe vienam asmeniui, o daugeliui. Nemanau, kad šis atvejis turėtų būti laikytinas kaip neveiksmingas. Tačiau tokiems dalykams prireikia laiko.

Martinas nebuvo užsispyręs vyras, jis matė daug pavyzdžių aplinkui, taip pat ir Europos krepšinyje, kuriuos mėgino taikyti. Nebuvo taip, kad Schilleris beatodairiškai diegė savo dalykus. Jis į viską žiūrėjo lanksčiai ir bandė jungti tas idėjas į visumą. Mano manymu, praėjusį sezoną demonstravome puikius puolimo rodiklius. Visgi tai – didžiulis projektas ir negalvoju, kad jis virto nesėkme.“

Stebėdamas „Žalgirį“ iš šalies, Walkupas dabar mato kitą kauniečių projektą – buvusio NBA septintojo šaukimo Emmanuelio Mudiay pasikvietimą. 

Iš Kongo kilęs gynėjas sezono starte neranda savojo žaidimo ant Eurolygos parketo, kur prisimindamas savo pradžią šiame turnyre, strigo ir tik kiek vėliau su „Žalgirio“ marškinėliais atsiskleidęs Walkupas.

„Akivaizdu, kad Mudiay – labai talentingas žaidėjas, tačiau NBA krepšinis yra labai skirtingas nuo Europos krepšinio, – pasakojo Walkupas. – Aišku, žmonės per daug karštai reaguoja, kai jis nerenka taškų ar rezultatyvių perdavimų, tačiau tam reikia laiko. Mudiay – aukšto lygio krepšininkas, kuris turėtų prisitaikyti.

Aš taip pat strigau pačioje pradžioje. Tačiau Mudiay jau turėjo kelias tikrai geras rungtynes LKL ir tai buvo mažas signalas, ką jis sugeba. Taip, visi jau nurašo jį ir teigia, kad jis negali žaisti Eurolygoje, bet tai – netiesa. Tokio lygio žaidėjas atras save.“

Nuotr. BasketNews/D.Repečka

Tuo metu Walkupas, Kaune sukaupęs Eurolygos trejų metų patirtį, į „Olympiakos“ gretas įsiliejo nepatirdamas sunkumų. 28-erių atleto vaidmuo nesiskiria nuo etapo „Žalgiryje“, kur organizavo žaidimą ir gynyboje stabdė ryškiausius turnyro gynėjus.

Galingai sudėtas krepšininkas rungtyniauja startiniame penkete, kuriame gynėjų grandį sudaro su Tyleriu Dorsey. Nuo suolo kyla elitiniai šios linijos žaidėjai Kostas Sloukas ir Shaquielle'as McKissicas.

Walkupo statistika Eurolygoje per 19 žaidimo minučių siekia 3,3 taško, 3,3 rezultatyvaus perdavimo ir 3 atkovotus kamuolius.

„Neabejotinai man dabar yra lengviau prisitaikyti prie visko nei tai buvo pirmaisiais metais „Žalgiryje“ ir Eurolygoje, – teigė Walkupas. – Esu susipažinęs su vyraujančiu žaidimo stiliumi, taip pat žinau Eurolygos žaidėjus ir kokios yra jų stiprybės. Visa tai leidžia prisitaikyti kur kas lengviau. Kalbant apie vaidmenį, toliau rungtyniauju įžaidėjo pozicijoje, esu orientuotas į gynybą, bet tuo pačiu užsiimu kūryba puolime. Kai žaidžiame kartu su Kostu Slouku, mes keičiamės vaidmenimis ir tampame combo gynėjais.“

„Olympiakos“ startas Eurolygoje – beveik idealus. Georgios Bartzoko vadovaujama komanda pirmajame ture net 25 taškais (75:50) nušlavė Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio atstovaujamą Vitorijos „Baskonia“, antrąją savaitę nukovė Madrido „Real“ (74:68), o trečiadienį Barselonoje krito pratęsimo pabaigoje po taiklių Pierre’o Oriolos baudos metimų (78:79).

Varžovus sukaustanti „Olympiakos“ Eurolygoje demonstruoja antrą geriausią gynybos rodiklį, į savo krepšį vidutiniškai praleisdama po 65,6 taško.

„Mūsų komanda turi daug stiprybių, iš kurių gynyba neabejotinai yra vienas iš tų aspektų. Taip pat mūsų patirtis. Kiekvienas iš mūsų yra sukaupęs didžiulę Eurolygos patirtį, turime tokių vyrukų kaip Georgios Printezis, kuris dukart iš eilės laimėjo Eurolygą, – tinklalapiui BasketNews pasakojo Walkupas. – Esu labai laimingas dėl savo vaidmens ir surinktos sudėties bei visų nusiteikimo dirbti. Nekantrauju pamatyti, kaip mums susiklostys šitie metai, kadangi galvoju, jog galime pasiekti gerų rezultatų. Tačiau kol kas negalima apie tai užsisvajoti, turime gyventi mentalitetu nuo vienų rungtynių iki kitų.“

Jure Zdovco komentaras prieš akistatą su „Olympiakos“:

„BasketNews.lt podkastas“:Rodyti komentarus

Visiškai jam pritariu. Mano manymų, Motiejūnas sugrybavo šioje situacijoje kaip reikalas iš to nori patekti į atkrintamąsias, bus blogiau nei su Shilleriu. Shilleris antrus metus įvedinėjo sistemą, jau antrose rungtynėse matėsi progresas, kas čia žino, gal būt dabar būtų laimėjęs prieš Zvezda ir situacija būtų pradėjusi gerėti. Atvirai man jis patiko, įdomus kitoks treneris nei senbuviai Eurolygos treneriai.. Tiesiog manau sezono eigoje Shilleris būtų tirkai jau suradęs šios komandos teigiamas vietas ir būtų buvę tų pergalių ! O dabar pasirinko isterika kotraverstiška asmenybė, kur tarp jo ir žaidėjų gali būti pykčio ir nesutarimu, kas akivaizdu atsilieps dar blogesniam žaidimui.. Nereikia lyginti su Šaru, Šaras buvo autoritetas kaip žaidėjas, ir kaip treneris labai sėkmingas žinantis ir suprantantis, plius savas žmogus jis buvo Žalgiryje ir yra Barcoje. O Jure dabar atėjęs į Žalgirį, pats pasakė, nežinantis nuo ko pradėti ir yra pasimetęs, tad naudos visiškas nulis... Galiu pasakyti, kad Motiejūnas sugadino Žalgirio sezoną galutinai, šis treneris visiškai nėra sprendimas ir šiandiena laimėti prieš OLY praktiškai yra 2%... Minimum -10 taškų.. Akivaizdu kad Šaras valdė Žalgirio situacija, po jo išėjimo pradėjo viskas keistis.. Ir jeigu jau Motiejūnas nusprendė keisti trenerį, tai reikėjo ramiai keisti, protingai ir su mintimi. Pirmenybę reikėjo teikti lietuviams, saviems žmonėms, bet įdomus Motiejūno mąstymas "reikia griežto trenerio" Ką jis galvoja jei Jure pašauks parėkaus ir vos ne į dantis užmes, tai žaidėjai tylės ir noriai kaip kokioje koncentracijos stovykloje sėdės patenkinti ?.. Turime Adomaitį, Kemzūra, Kurtinaitį ir nematau kuris iš šių trenerių yra prastesnis nei Jure ? Žodžiu šis Motiejūno ėjimas asmeniškai yra blogiausias sprendimas.
2021-10-15
+2
Atsakyti
'Žaidžiant „Žalgiryje“, tarp mūsų užsimezgė puikus trenerio ir žaidėjo ryšys, todėl išreiškiau jam palaikymą.' - labai keista, nes visi ekspertai sakė, jog jis galimai paliko Žalgirį dėl Schilerio.
2021-10-15
+4
Atsakyti

Komentuoti

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.