Geriausiai apmokamų Eurolygos žaidėjų dešimtukas: kieno piniginė sustorėjo labiausiai?

2021-10-19 11:50
Nuotr.: Luca Sgamellotti, Rodolfo Molina, Tolga Adanali - Getty Images | BasketNews iliustracija/E.Alšauskas
Nuotr. Luca Sgamellotti, Rodolfo Molina, Tolga Adanali - Getty Images | BasketNews iliustracija/E.Alšauskas

Geriausiai apmokamas Eurolygos krepšininkas uždirba panašią algą, kaip vidutinis NBA žaidėjas.

Remiantis įvairiais šaltiniais, tinklalapis BasketNews sudarė geriausiai apmokamų Eurolygos krepšininkų dešimtuką.

Labiausiai vertinamais žaidėjais ir toliau išlieka aukštaūgiai, tačiau tarp jų atsidūrė ir keturi gynėjai.

Nikola Mirotic

Nikola  Mirotic
Komanda: Barselonos FC Barcelona
Pozicija: PF, SF
Amžius: 30
Ūgis: 208 cm
Svoris: 102 kg
Gimimo vieta: Podgorica, Juodkalnija

Tik trys krepšininkai ne iš Europos pateko į šį sąrašą ir nesitikėkite, kad jaunesnis nei 26 metų žaidėjas bus dešimtuke. Net trys iš dešimties geriausiai apmokamų žaidėjų yra iš Maskvos CSKA klubo.

Dėl įvairių faktorių, kaip kontrakto konfidencialumas, skirtingi mokesčiai ir bonusai, kompleksiškumo, gali būti šiokia tokia paklaida. Visgi BasketNews pasistengė būti kiek galima tikslūs, sudarinėdami šį sąrašą.

Keli žaidėjai buvo arti dešimtuko, tačiau jiems iki minimalios sąraše uždirbamos sumos – 2 milijonų eurų, pritrūko nedaug.

Pavyzdžiui, Stambulo „Fenerbahče“ gynėjas Nando De Colo uždirba apie 1,9 mln. eurų per sezoną, o kiti aikštės generolai, kaip Pirėjo „Olympiakos“ atstovaujantis Kostas Sloukas ir „Barcos“ graikas Nickas Calathes, per metus susižeria apie 1,8 mln. eurų.

10 vieta – Nicolo Melli – apie 2 mln. eurų.

Milano „Armani Exchange“ paaukojo daug, kad susigrąžintų Nicolo Melli į Europą.

Iš pradžių dizaineriai paleido Zachą LeDay, nors Melli laikė amerikietį vienu geriausių praėjusio sezono Milano klubo krepšininkų. Visgi „Armani Exchange“ atliko stiprius manevrus ir padėjo ant stalo italui trejų metų kontraktą.

BasketNews šaltiniai skelbia, jog Melli uždirbs daugiau nei 2 mln. eurų per sezoną, kas padaro 30-ies 205 cm ūgio puolėją brangiausiai apmokamu Milano ekipos žaidėju.

„Aš esu Milane, nes tai yra labai ambicingas klubas, – spaudos konferencijoje kalbėjo italas. – Praėjusį sezoną jie buvo per metimą nuo Eurolygos finalo ir klubas nori išlikti aukščiausiame lygyje. Taigi, mano sprendimas čia atvykti buvo paremtas vien krepšiniu. Jie parodė, kaip nori manęs. Jie netgi leido LeDay išvykti, kad turėtų mane. Tuo jie parodė atsidavimą ir aš įsitikinau, kad šis variantas yra geriausias man.“

Melli greitai prisitaikė prie Ettore Messinos sistemos ir pridėjo daug įgūdžių savo puolime. Milano ekipa tikisi, kad tai yra ta detalė, kurios jiems trūksta, jog iškovotų čempiono titulą.

9 vieta – Walteris Tavaresas – apie 2,1 mln. eurų.

Walteris Tavaresas nėra geriausiai apmokamas Eurolygos žaidėjas, tačiau, ko gero, turi didžiausią išpirką į NBA visoje Europoje.

Remiantis BasketNews šaltiniais, Madrido „Real“ centro išpirka yra didesnė nei Facundo Campazzo (6 mln. eurų). Tai turbūt susiję su Tavareso 2,1 mln. eurų metine alga.

2019-aisiais 221 cm ūgio bokštas su „Real“ susitarė dėl penkerių metų kontrakto, todėl Ispanijos krepšinio grandas turės Tavaresą iki 2024 m. vasaros.

Tai yra puikios naujienos „Real“ fanams. 29-erių krepšininkas iš Žaliojo Kyšulio praėjusį sezoną pateko į pirmąjį simbolinį Eurolygos penketą ir nėra priežasties, kodėl jis nustotų dominuoti.

7-8 vieta – Aleksejus Švedas – apie 2,2 mln. eurų.

Aleksejus Švedas turėjo praleisti dar trejus gerai apmokamus metus Maskvos srities „Chimki“ klube, tačiau Rusijos klubas subyrėjo į šipulius ir praktiškai buvo ištrintas iš Europos krepšinio žemėlapio. Visgi rusas greitai surado šios komplikuotos situacijos sprendimą.

Iš blogiausios praėjusio sezono Eurolygos komandos Švedas atvyko klubą, kuris kovoja dėl titulo. Žinoma, 32-ejų gynėjui buvo solidžiai sumokėta.

Remiantis BasketNews šaltiniais, kompensacija iš „Chimki“ rėmėjų ir jo nauja alga CSKA bendrai sudarys apie 2,2 mln. eurų per metus.

Švedo senas kontraktas su „Chimki“ turėjo patupdyti rusą tarp 4 geriausiai apmokamų Eurolygos žaidėjų, tačiau kuomet tau gruodį sukaks 33-eji, nėra taip blogai atsidurti šiame dešimtuke. Lioša yra vyriausias žaidėjas šiame sąraše.

„Kalbėjau su savo agentu ir pasakiau jam, jog vienintelė komanda, į kurią aš noriu vykti, yra CSKA, – tinklalapiui BasketNews pasakojo Švedas. – Nenorėjau kalbėtis su kitais klubais. Aš žinau, jog turėjau pasiūlymų iš kitų komandų, tačiau pasakiau agentui, kad niekur nenoriu vykti, aš noriu likti Rusijoje.“

7-8 vieta – Mike'as Jamesas – apie 2,2 mln. eurų.

BasketNews šaltiniai teigia, jog Mike'as Jamesas „Monaco“ ekipoje uždirbs arti 1 milijono eurų, tačiau nebūtų sąžininga jo pajamas vertinti vien tik iš Prancūzijos klubo.

Negalima ignoruoti fakto, kad Jamesas išsiskyrė su Maskvos CSKA ir gavo solidžią kompensaciją. Pasak BasketNews, sudėjus „Monaco“ ir Rusijos klubo algalapius, 31-erių Eurolygos žvaigždė per sezoną uždirbs daugiau nei 2 mln. eurų.

Tokios sąlygos padėjo Monako ekipai Jamesą gauti už mažiau nei milijoną, nors jo vertė rinkoje yra kur kas didesnė. Bet kokiu atveju, su tokiu atlyginimu Jamesas vis tiek yra geriausiai apmokamas žaidėjas Prancūzijoje.

„Mūsų prezidentas Sergejus Diadčenko ir mūsų dalininkas Aleksejus Fedoriščevas kalbėjosi, kaip galima dar sustiprinti sudėtį, – „Monaco“ generalinis vadybininkas Aleksejus Jefimovas kalbėjo „Urbonuso“ tinklalaidėje. – Gynėjų rinka buvo labai siaura, todėl buvo sunku rasti patyrusį žaidėją. Tada aš pasakiau: „Gerai, kuomet Mike'as kalbėjosi Mindaugo (Kuzminsko) tinklalaidėje ir pasakė, jog norėtų žaisti Monake, atrodė lyg pokštas, bet reiktų pabandyti.“ Mes susisiekėme su jo agentu ir pradėjome kalbėtis. Stengėmės pristatyti visus Monako privalumus.“

Jamesas yra antras geriausiai apmokamas Eurolygos amerikietis.

6 vieta – Nikola Milutinovas – apie 2,3-2,5 mln. eurų.

Nepaisant to, kad visi kalbėjo apie Nikola Milutinovo potencialų išvykimą į San Antonijaus „Spurs“, 2020-aisiais serbas pasirašė trejų metų kontraktą su Maskvos CSKA klubu ir tai padarė ne be priežasties.

Remiantis BasketNews šaltiniais, šį sezoną Milutinovas uždirbs apie 2,3-2,5 mln. eurų, kas jį padaro geriausiai apmokamu Eurolygos centru. 26-erių 212 cm ūgio serbas yra jauniausias žaidėjas šiame dešimtuke.

Praėjęs sezonas Milutinovui užsibaigė sausį dėl nelemtos peties traumos, kuri iškart pakeitė CSKA šansus kovoje dėl čempionų titulo.

Šį sezoną Milutinovas buvo pasiruošęs padėti komandai ir ją pakelti į kitą lygį, tačiau Eurolygos starte patyrė dar vieną skausmingą traumą, praėjus vos 2 minutėms nuo sezono pradžios.

CSKA laimei, trauma nebuvo tokia sunki, kokia atrodė, ir centrui operacijos neprireiks. Medikų ataskaita parodė dalinį kairiojo kelio raiščių pažeidimą, kas reiškia specialią terapiją, o jo sugrįžimas priklausys nuo testų rezultatų.

5 vieta – Tornike Šengelija – apie 2,5 mln. eurų.

Tai buvo vienas labiausiai komplikuotų sprendimų Tornikės Šengelijos karjeroje. Parodykite mums kitą persikėlimą, kuris iššaukė valstybės prezidentą pavadinti jį „nepriimtinu“.

Taip Sakartvelo prezidentė Salomė Zurabišvili sureagavo į Šengelijos atvykimą į CSKA.

2020-aisiais CSKA už 206 cm ūgio puolėją Vitorijos „Baskonia“ ekipai sumokėjo apie milijoną eurų ir pasirašė su Šengelija trejų metų kontraktą.

„Man gaila ir kaip Sakartvelo prezidentei nepriimtina, kad rinktinės kapitonas persikelia į CSKA klubą“, – feisbuke rašė prezidentė.

Pasak BasketNews šaltinių, Toko metinis atlyginimas Maskvoje siekia 2,5 mln. eurų per sezoną.

„Aš neturiu savęs teisinti, aš vykstu žaisti krepšinio ir tai nepakeis mano santykių su Sakartvelu. Tikiuosi, jog tai nepakeis Sakartvelo žmonių nuomonės apie mane“, – „Rustavi-2“ kanalo cituojamas buvo Šengelija.

4 vieta – Janas Vesely – apie 2,6-2,7 mln. eurų.

Nors praėjusiais metais turėjo susimažinti atlyginimą, kuomet Stambulo „Fenerbahče“ pradėjo persitvarkymo procesą ir traukė biudžetą, Janas Vesely vis tiek išlieka geriausiai apmokamu „Fenerbahče“ žaidėju. Remiantis BasketNews šaltiniais, kitą sezoną aukštaūgio alga sieks apie 2,6-2,7 mln. eurų.

Čeko kontraktas netrukus baigsis ir 2022-ųjų vasarą jis taps laisvuoju agentu, bet sunku įsivaizduoti „Fenerbahče“ be skrajojančio Vesely, kuris Stambule rungtyniauja nuo 2014-ųjų, kuomet dar buvo Željko Obradovičiaus era. Daugelis sutiks, kad Vesely marškinėliai po karjeros pabaigos turėtų būti pakabinti „Ulker Sports“ arenos palubėse.

„Tiesą sakant, tai nėra mano tikslas, bet būtų beprotiškai didelis karjeros pasiekimas matyti savo marškinėlius palubėse, – „Urbonuso“ tinklalaidėje kalbėjo 31-erių čekas. – Manęs dar daug kas laukia ir pažiūrėsime, kaip viskas nutiks. Stengiuosi rodyti pavyzdį, ant parketo duoti geriausią rezultatą ir padėti komandai kiek galima labiau.“

3 vieta – Vasilije Micičius – apie 3,1 mln. eurų.

Vasilije Micičius tapo brangiausiu šios vasaros laisvuoju agentu. Serbas gavo įspūdingą sumą, lyginant su savo paskutiniu kontraktu, kuris yra bene dukart vertingesnis nei praėjęs.

Stambulo „Anadolu Efes“ išleido virš 3 milijonų eurų, kad išlaikytų savo geriausią žaidėją. Ši suma neapima bonusų, kurie gali pakelti Eurolygos MVP pajamas dar puse milijono eurų. Tai jį padarytų antru geriausiai apmokamu Senojo žemyno krepšininku. Ir tai – tik pirmieji serbo kontrakto metai iš trejų.

„Anadolu Efes“ turėjo plačiai atverti piniginę, nes Vasą bandė pavogti CSKA, netikėtai pateikdami gynėjui pasiūlymą birželį. Stambulo klubas pateikė panašų pasiūlymą ir nematydamas aiškaus kelio NBA, Oklahomos „Thunder“ komandoje, Micičius nusprendė likti Europoje.

„Norėjau suteikti „Anadolu Efes“ prioritetą, kad jie man galėtų pasiūlyti kažką panašaus. Aš buvau labai laimingas, kad klubas suprato mano begalinį norą likti. Dienos pabaigoje jie pasiūlė man sąlygas, kurių norėjau“, – „Urbonuso“ tinklalaidėje pasakojo MVP.

2 vieta – Shane'as Larkinas – apie 3,2 mln. eurų.

„Anadolu Efes“ Stambule apgyvendino du iš trijų geriausiai apmokamų Eurolygos žaidėjų. Vienas iš jų – didžiausią algą gaunantis amerikietis Eurolygoje.

Portalas „EuroHoops.net“ praneša, jog Shane'as Larkinas pasirašė dvejų metų kontraktą su „Anadolu Efes“, kurio vertė siekia 3,7 mln. eurų.

BasketNews šaltiniai skelbia, jog Larkinas uždirba labai panašiai, kaip ir Micičius, o gavęs bonusus, Vasa galėtų aplenkti savo komandos draugą, tačiau šiuo metu kiek turtingesnis yra amerikietis.

Larkinas savo sutartyje turėjo įrašytą galimybę išvykti į NBA, bet solidus kontraktas su „Anadolu Efes“ įtikino jo nesivaikyti galimybių už Atlanto.

1 vieta – Nikola Mirotičius – apie 5 mln. eurų.

Geriausiai apmokamas Eurolygos žaidėjas vilki „Barcos“ marškinėlius. BasketNews duomenimis, Nikola Mirotičius yra 5 mln. eurų metinio atlyginimo savininkas.

Palyginimui, geriausiai apmokamo Eurolygos žaidėjo kontraktas prilygsta vidutinio NBA žaidėjo algai, kuri buvo 12,2 mln. JAV dolerių (prieš mokesčius) 2020-2021 m. sezone.

Prieš dvejus metus Mirotičius turėjo solidų pasiūlymą iš Jutos „Jazz“ ekipos, tačiau nepaisant trejų metų garantuotos NBA klubo sutarties, puolėjas paskutinę minutę atšaukė skrydį ir paliko NBA.

Atvykęs į Europą, Mirotičius greitai tapo vienu efektyviausių Eurolygos taškų rinkėjų. Pastaruosius dvejus metus Miro buvo tarp trijų geriausių pagal naudingumo balus. Visgi toks kontraktas prideda spaudimo. Ir mes kalbame apie Eurolygos titulą.

„BasketNews.lt podkastas“:Rodyti komentarus


Komentuoti

Vardas:      
  Iš viso komentarų: 0

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.