Iš Vroclavo peklos išlipęs „Lietkabelis“ Europos taurėje startavo pergale

2021-10-20 20:05

Sėkmingai Europos taurės varžybas pradėjo Panevėžio „Lietkabelio“ (1-0) komanda.

Nenado Čanako auklėtiniai pirmose sezono rungtynėse Vroclave 70:59 (19:14, 17:18, 14:17, 20:10) įveikė vietos „Šlask“ (0-1) ekipą, kurią treniruoja Andrejus Urlepas.

Rezultatyviausiai Panevėžio ekipoje žaidė Panagiotis Kalaitzakis. Graikas pelnė 12 taškų (3/3 dvit., 2/7 trit.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius ir surinki 14 naudingumo balų.

Rezultatyvūs perdavimai 3

Rungtynes šiek tiek geriau pradėjo panevėžiečiai ir po dviejų Gedimino Oreliko bei vieno Tado Vaičiūno tritaškio turėjo minimalų pranašumą (11:10). Kėlinio pabaigoje sėkmingiau taip pat žaidė panevėžiečiai, kurie po Kristupo Žemaičio tritaškio prieš antrąjį kėlinį turėjo 5 taškų persvarą (19:14).

Antrąjį ketvirtį su didesne energija pradėjo Panevėžio komanda, kuri savo pranašumą padidino iki tuomet rekordinių 8 taškų (25:17). Vis tik tuomet Vroclavo ekipą truktelėjo Aleksanderis Dziewa ir Ivanas Ramljakas, kurių pastangomis „Šlask“ komandos deficitas sumažėjo iki 4 taškų (29:33). Šis Lenkijos ekipos skirtumas išliko iki pat kėlinio pabaigos (32:36).

Trečiajame kėlinyje „Lietkabelio“ krepšininkai įkrito į duobę ir 4 minutes negalėjo rasti kelių link varžovų krepšio. Kraujo skonį pajautę Vroclavo krepšininkai įgijo rekordinę 6 taškų persvarą (49:43).

Vis tik Žemaitis smeigė tritaški, Gabrielius Maldūnas bei Kalaitzakis pelnė taškus greitoje atakoje bei prieš lemiamą ketvirtį išvedė Panevėžio komandą į priekį (50:49).

Likus 6 minutėms iki rungtynių pabaigos Lenkijos ekipa atsilikinėjo 3 taškais (53:56), tačiau tuomet „Lietkabelio “ krepšininkai spurtavo ir įgijo 10 taškų persvarą (65:55).

Per likusį laiką Vroclavo ekipai nepavyko sumažinti deficito ir Panevėžio komanda pergale pradėjo Europos taurės sezoną.

„Šlask“: Cyrilas Langevine'as 19 (9/10 dvit., 1/5 baud., 8 atk. kam.), Aleksanderis Dziewa 14 (4/4 dvit., 1/2 trit., 3/4 baud.), Ivanas Ramljakas 11, Jakubas Karolakas 5.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 12 (3/3 dvit., 2/7 trit.), Gediminas Orelikas (1/1 dvit., 3/7 trit.), Vytenis Lipkevičius (1/4 dvit., 1.4 trit., 5/5 baud.) ir Kristupas Žemaitis po 10, Gabrielius Maldūnas 9 (6 atk. kam.).