NBA pulsas: rekordų virtinė, kosminė Domo atkarpa ir ne tik žaidimu nustebinęs LaMelo

2021-10-21 10:04

Naujojo NBA sezono užuolaidos jau prasiskleidė, o kartu su tuo grįžta ir tradicinė BasketNews rubrika NBA pulsas.

Vienas po kito fiksuoti rekordai, Domanto Sabonio fantastiškos 13 minučių, LaMelo Ballo išskirtinumai, Jayleno Browno šou – tai ir dar daugiau – spalio 21-osios NBA pulse.

Spalio 21-osios NBA pulsas

30. Pirmose komandų sezono rungtynėse net 14 krepšininkų pelnė bent po 30 taškų, o taip buvo pakartotas NBA rekordas. Prie to prisidėjo ir Domantas Sabonis, surinkęs 33 taškus.

Dar keturios komandos laukia savo pirmųjų rungtynių ir pabandys pagerinti šį rekordą. Dar nežaidė Dalaso „Mavericks“, Atlantos „Hawks“, Majamio „Heat“ ir Los Andželo „Clippers“. Talento šiose ekipose tikrai netrūksta.

KOSMINĖ DOMO PRADŽIA. Domantas Sabonis per pirmąsias 13 sezono minučių buvo sužvėrėjęs – lietuvis buvo pelnęs 22 taškus (9/11 metimų) ir atkovojęs 7 kamuolius.

Galiausiai jis mačą baigė trimis taškais atsilikdamas nuo asmeninio rekordo – 33 taškai (9/13 dvit., 4/6 trit., 3/4 baudų), 15 sugriebtų kamuolių, bet pramestas pergalę galėjęs išplėšti metimas.

LAMELO ŠOU. Šarlotės „Hornets“ įžaidėjas LaMelo Ballas suspindo jau pirmosiose sezono rungtynėse. Akistatoje su „Pacers“ gynėjas surinko 31 tašką (4/14 dvit., 7/9 trit., 2/2 baudų), atkovojo 9 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus, o su 7 pataikytais tritaškiais pakartojo asmeninį rekordą. Be to, LaMelo tapo trečiu jauniausiu krepšininku NBA istorijoje, kuris pirmose sezono rungtynėse pelnė 30 taškų. Dabar LaMelo yra 20-ies metų ir 59-ių dienų amžiaus, o už jį jaunesni tai užfiksavo tik Lamaras Odomas ir Johnas Drew.

LaMelo išsiskyrė ne tik rungtynėse, bet ir savo apranga spaudos konferencijoje:

DEBIUTANTO REKORDAS. Indianos „Pacers“ gynėjas Chrisas Duarte tapo rezultatyviausiu klubo istorijoje debiutantu. Iš Dominikos respublikos kilęs krepšininkas NBA prisistatė pelnydamas 27 taškus (3/6 dvit., 6/9 trit., 3/3 baudų) ir atkovodamas 5 kamuolius.

KVARTETAS. Joelis Embiidas (22 tšk.), Furkanas Korkmazas (22 tšk.), Tobiasas Harrisas (20 tšk.) ir Tyrese'as Maxey (20 tšk.) tapo pirmuoju Filadelfijos „76ers“ kvartetu, kuris pirmose sezono rungtynėse įmetė bent po 20 taškų.

METIMŲ SKAIČIUS. Memfio „Grizzlies“ vedlys Ja Morantas pasiekė asmeninį atliktų metimų rekordą – pergalingame mače 132:121 su Klivlando „Cavaliers“ atletas išmetė 29 metimus. Amerikietis surinko 37 taškus (16/25 dvit., 1/4 trit., 2/2 baudų), atkovojo 6 kamuolius bei pridėjo 6 rezultatyvius perdavimus.

PIRMASIS. Jarrettas Allenas tapo pirmuoju krepšininku NBA istorijoje, kuris pirmose sezono rungtynėse iš žaidimo atakavo bent 10 sykių ir nė karto neprametė. Klivlando „Cavaliers“ centras dvikovoje su Memfio „Grizzlies“ per 29 minutes pelnė 25 taškus (11/11 dvit.).

KARJEROS RUNGTYNĖS. Bostono „Celtics“ gynėjas Jaylenas Brownas jau pirmose sezono rungtynėse užfiksavo karjeros rezultatyvumą rekordą – pelnė 46 taškus (8/16 dvit., 8/14 trit., 6/8 baudų). Tai – geriausias individualus pasirodymas „Celtics“ istorijoje pirmosiose sezono rungtynėse. Prieš tai rekordas priklausė Paului Pierce'ui (2004 m.) ir Bobui Cousy (1956 m.), kurie pirmose sezono rungtynėse įmetė po 35 taškus.

Priedas prie to – Brownas tapo tik trečiuoju krepšininku NBA per pastaruosius 25 metus, kuris per pirmųjų sezono rungtynių pirmąjį kėlinį pelnė 20 taškų. Jis prisidėjo prie Stepheno Curry (24 tšk.) ir C.J. McCollumo (22 tšk.).

Visgi „Celtics“ to neužteko – Bostono klubas svečiuose per antrąjį pratęsimą nusileido Niujorko „Knicks“.

PRANCŪZO VALANDA. Evanas Fournier Niujorko publikai prisistatė geriausiu įmanomu būdu – sužaidė karjeros mačą ir „Knicks“ padovanojo pergalę. Prancūzas susitikime su Bostono „Celtics“ pelnė 32 taškus (7/12 dvit., 6/13 trit.) ir pakartojo asmeninį rekordą, o per du pratęsimus pelnė 12 taškų. 32 taškai – rekordas tarp visų „Knicks“ debiutantų.

Visgi ne Fournier tapo „Knicks“ rezultatyviausiu žaidėju – Juliusas Randle'as nugalėtojams įmetė 35 taškus. Fournier ir Randle'as tapo pirmuoju „Knicks“ duetu, kuris pirmose sezono rungtynėse pelnė bent po 30 taškų.

SUGRĮŽIMAS. Toronto „Raptors“ sužaidė pirmąsias rungtynes namuose po 600 dienų pertraukos. „Scotiabank“ arenoje Toronto klubas 83:98 krito prieš Vašingtono „Wizards“. Nė vienas „Raptors“ krepšininkas nepelnė daugiau nei 12 taškų.

TRITAŠKIŲ LIETUS. Sakramento „Kings“ puolėjas Harrisonas Barnesas pašėlo už tritaškio linijos – pataikė net 8 tolimus metimus iš 11 ir surinko 36 taškus. Tokie tritaškių ir rezultatyvumo skaičiai krepšininkui yra rekordiniai. „Kings“ mačo pabaigoje vos neprisižaidė, bet galiausiai 124:121 įveikė Portlando „Trail Blazers“.

MVP. Praėjusio sezono MVP Nikola Jokičius žibėti ėmė nuo pirmųjų naujojo sezono rungtynių, kuriose klubas šventė pergalę 110:98 prieš Finikso „Suns“, o serbas pademonstravo sugebėjimus rengti atakas nuo kranto iki kranto. Iš viso centras per 35 minutes pelnė 27 taškus (12/16 dvit.) ir sugriebė 13 kamuolių.

BLOKAS Į TRIBŪNAS. Denverio „Nuggets“ puolėjas Aaronas Gordonas pirmajame sezono mače atliko vieną bloką, tačiau jis buvo neeilinis – atletas taip numušė kamuolį, kad jis atsidūrė tribūnose.

ŽALGIRIEČIO DEBIUTAS. Buvęs Kauno „Žalgirio“ krepšininkas Jockas Landale'as debiutavo NBA. San Antonijaus „Spurs“ aukštaūgis aikštėje praleido 4 minutes ir pelnė 1 tašką (0/1 dvit., 1/2 baudų),  atkovojo 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir blokavo 1 metimą. Debiutas buvo pergalingas – „Spurs“ namie lengvai 123:97 įveikė Orlando „Magic“.

Kitas buvo žalgirietis, Kevinas Pangosas, debiuto Klivlando „Cavaliers“ komandoje dar turės palaukti – jis mače Memfio „Grizzlies“ aikštėje nepasirodė.