Tritaškių lietų surengęs „Žalgiris“ nušlavė „Nevėžį“

2021-10-23 16:20

Kauno „Žalgiris“ (7-0) toliau neklumpa Betsafe-LKL pirmenybėse. Namuose žaidę Lietuvos čempionai šį kartą vilčių nepaliko Kėdainių „Nevėžiui-Optibet“ (1-4) – 102:77 (27:25, 22:6, 25:17, 28:29).

Rungtynės prasidėjo rezultatyviai ir po pirmojo kėlinio šeimininkai turėjo vos dviejų taškų persvarą (27:25), tačiau jau antrajame ketvirtyje Kėdainių klubas nebeatlaikė kauniečių tempo ir į pertrauką išėjo ilsėtis pralaiminėdami 31:49.

„Žalgiris“ per pirmąją mačo dalį pataikė 9 tritaškius, o po pertraukos pridėjo dar tiek pat ir iš viso realizavo 18 per 33 bandymus (54,6 proc.).

18 tritaškių – naujasis šio sezono LKL rekordas. Prieš tai rekordas priklausė Alytaus „Dzūkijai“, įmetusiai 15 tritaškių.

Šimtąjį tašką „Žalgiriui“ paskutinę rungtynių minutę tritaškiu pelnė Artūras Milaknis.

Jure Zdovcas šioje dvikovoje vertėsi be traumuotų Joffrey Lauvergne‘o, Emmanuelio Mudiay ir Janio Strelnieko.

Kauno komandai Mantas Kalnietis per 24 minutes pelnė 11 taškų (1/1 dvit., 3/3 trit.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 12 rezultatyvių perdavimų ir surinko 26 naudingumo balus.

Solidžius pasirodymus surengė Karolis Lukošiūnas ir Marekas Blaževičius. Lukošiūnas per 21 minutę įmetė 16 taškų, pataikęs 4 tritaškius iš 9, bei surinko 13 naudingumo balų.

Tuo metu Blaževičius buvo šalia dvigubo dublio – 14 taškų (4/6 dvit., 6/6 baud.), 9 atkovoti kamuoliai ir 19 naudingumo balų per 21 minutę.

Kėdainių ekipos gretose išsiskyrė Marius Valinskas, kurio sąskaitoje per 17 minučių buvo 14 taškų (4/6 dvit., 2/3 trit.) ir 7 rezultatyvūs perdavimai.

„Žalgiris“: Tyleris Cavanaugh 19 (4/6 trit., 6 atk. kam.), Karolis Lukošiūnas 16 (4/9 trit.), Marekas Blaževičius 14 (4/6 dvit., 6/6 baud., 9 atk. kam., 4 kld.), Mantas Kalnietis 11 (3/3 trit., 12 rez. perd., 26 naud.), Edgaras Ulanovas 10 (2/3 trit.), Lukas Lekavičius 9 (4 rez. perd.), Artūras Milaknis 8 (2/6 trit.), Nielsas Giffey 7 (2/2 trit.).

„Nevėžis-Optibet“: Rihards Kuksiks 16 (4/6 trit.), Marius Valinskas 14 (4/6 dvit., 2/3 trit., 7 rez. perd.), Darylas Doualla (4/9 dvit.), Danielius Lavrinovičius po 9, Armandas Plintauskas 8 (2/3 trit.), Amaras Sylla 7 (5 atk. kam., 4 rez. perd.).