Afera Monake: triuškinantį deficitą panaikinę D-Mo ir kompanija išsiuntė CSKA atgal į Rusiją

2021-10-29 22:58
Nuotr.: Alfonso Canavacciuolo/Euroleague Basketball via Getty Images
Nuotr. Alfonso Canavacciuolo/Euroleague Basketball via Getty Images

Įspūdingą pergalę Eurolygoje iškovojo „Monaco“ (4-3) ekipa su Donatu Motiejūnu.

Zvezdano Mitrovičiaus auklėtiniai namuose panaikino triuškinantį skirtumą ir patys antroje mačo pusėje sutriuškino Maskvos CSKA (4-3) krepšininkus – 97:80 (13:25, 26:27, 28:12, 30:16).

D-Mo per 19 minučių surinko 3 taškus (1/3 dvit., 1/2 baud.), 4 atkovotus ir 1 prarastą kamuolį, 2 blokus ir 5 naudingumo balus.

Rungtynes įspūdingu nokdaunu pradėjo CSKA, kuri pirmojo kėlinio pabaigoje po Danielio Hacketto dvitaškio įgijo 18 taškų pranašumą (25:7).

Visgi prieš pertrauką savų sirgalių palaikomiems „Monaco“ krepšininkams pavyko šiek tiek sumažinti skirtumą ir šeimininkai po spurto 6:0 atsiliko 11 taškų (39:50).

Į antrąją rungtynių dalį „Monaco“ ekipa sugrįžo visai kitu veidu. Mitrovičiaus kariauna sužaidė įspūdingą kėlinį, susmeigdama 5 tritaškius ir po spurto 28:12 turėjo 3 taškų persvarą (67:64).

Ir įsisukęs šeimininkų uraganas nesustojo. Lemiamo ketvirčio pradžioje „Monaco“ surengė atkarpą 16:7, o po Motiejūno dvitaškio, likus 5 minutėms, įgijo 12 taškų pranašumą (83:71), kurį mačo pabaigoje dar labiau padidino – 97:80.

Bendrą atkarpą nuo to laiko, kuomet CSKA pirmavo 18 taškų, iki mačo pabaigos, „Monaco“ laimėjo 35 taškais – 90:55.

Nugalėtojų gretose ryškiausiai žibėjo dvigubą dublį užfiksavęs Donta Hallas. Aukštaūgis surinko 17 taškų (8/9 dvit., 1/1 baud.), 10 atkovotų kamuolių ir 25 naudingumo balus.

Mike'as Jamesas prieš savo buvusį klubą surinko 10 taškų (4/8 dvit., 0/4 trit., 2/4 baud.), 8 rezultatyvius perdavimus, 5 perimtus bei 2 atkovotus kamuolius, 3 klaidas ir 14 naudingumo balų.

Eurolygoje su „Monaco“ debiutavęs Dwayne'as Baconas per 21 minutę pelnė 11 taškų (2/3 dvit., 2/3 trit., 1/2 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį ir surinko 11 naudingumo balų.

Pralaimėjusiems Willas Clyburnas pelnė 19 taškų (2/7 dvit., 3/5 trit., 6/6 baud.), atkovojo 3 bei prarado 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 18 naudingumo balų.

Aleksejus Švedas pridėjo 15 taškų (4/6 trit.) ir 5 rezultatyvius perdavimus.

Maskvos ekipai tai buvo antrasis pralaimėjimas Prancūzijos komandai per dvigubą Eurolygos savaitę. Dimitrio Itoudžio auklėtiniai trečiadienį nusileido Vilerbano ASVEL krepšininkams (68:70).

CSKA gretose dėl traumų nežaidė Marius Grigonis, Tornikė Šengelija ir Nikola Milutinovas.

„Monaco“: Donta Hallas 17 (10 atk. kam.), Danilo Andjušičius 16, Brockas Motumas 12, Parisas Lee ir Dwayne’as Baconas po 11, Alpha Diallo ir Mike’as Jamesas (0/4 trit., 8 rez. perd., 5 per. kam.) po 10.

CSKA: Willas Clyburnas 19, Aleksejus Švedas 15 (4/6 trit., 5 rez. perd.), Joelis Bolomboy 13 (6 atk. kam.), Iffe Lundbergas, Danielis Hackettas ir Johannesas Voigtmannas (7 atk. kam., 4 rez. perd.) po 7.