Kariniauską praradęs „Rytas“ panaikino didžiulį deficitą, bet krito 50 minučių kovoje Stambule

2021-11-02 18:00
Nuotr.: FIBA

Vilniaus „Rytas“ (1-2) FIBA Čempionų lygos trečiose grupės rungtynėse dėl traumos prarado Vaidą Kariniauską ir Stambule per antrąjį pratęsimą 79:82 (6:22, 21:22, 21:11, 21:14, 5:5, 5:8) krito prieš vietos „Bešiktaš“ (2-1).

Lemiamoje antrojo pratęsimo atakoje Mindaugas Girdžiūnas ir Margiris Normantas tritaškiais metimais galėjo išplėšti trečiąjį pratęsimą, bet jų šūviai skriejo pro šalį.

„Rytas“ turėjo puikią progą laimėti per pagrindinį laiką, kadangi atsiliekant 1 tašku ir likus 1,6 sek. iki ketvirtojo kėlinio pabaigos Ivanas Buva stojo mesti baudų metimų. Visgi centras pataikė tik vieną baudą ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Rezultatyvūs perdavimai 5

Trečiojo kėlinio viduryje, kuomet „Rytas“ atsiliko 19 taškų skirtumu, vilniečiai dėl traumos neteko Kariniausko.

Nesėkmingai ant parketo nusileidęs įžaidėjas susižeidė čiurną ir rėkdamas iš skausmo nušuoliavo ant vienos kojos link atsarginių žaidėjų suolelio, o po kelių sekundžių patraukė į rūbinę.

Kariniauskas ant parketo nebegrįžo. Jis per 15 minučių įmetė 5 taškus (1/5 dvit., 3/4 baudų), atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir blokavo 1 metimą.

Kariniausko traumos epizodas:

Sužaidus 27 minutes „Rytas“ turėjo antirekordinį 21 taško deficitą (34:55), tačiau nepalūžo. Vilniečiai trečiąjį kėlinį baigė spurtu 14:0 ir priartėjo iki 7 taškų – 48:55.

Žibėno kariauna nestabdė ir ketvirtajame kėlinyje, o prasidėjus priešpaskutinei pagrindinio rungtynių laiko minutei Maurice'as Ndouras dėjimu „Rytą“ išvedė į priekį 65:64. Galiausiai Buva likus 1,6 sek. įmetė vieną baudą iš dviejų ir komandos turėjo žaisti pratęsimą.

Pirmajame pratęsime likus 34 sekundėms rezultatas buvo lygus (74:74), o „Rytas“ organizavo lemiamą ataką. Visgi Arnui Butkevičiui buvo skirta pražanga puolime. Isaiah Whiteheadas lemiamo metimo nepataikė ir dvikova persikėlė į antrąjį pratęsimą.

Jo pradžioje „Bešiktaš“ spurtavo 5:0, bet tuo pačiu atsakė ir „Rytas“ – Margiris Normantas sumetė baudas, Gytis Radzevičius pasižymėjo iš toli, o likus 46 sek. rezultatas tapo lygus 79:79.

Galiausiai „Bešiktaš“ persvarą suteikė Whiteheado dvitaškis ir Rondae Holliso-Jeffersono baudos metimas (82:79), o lemiami vilniečių šūviai iš toli trečiojo pratęsimo neišplėšė.

„Šiandien pamatėme dvi „Ryto“ komandas, – po nesėkmės spaudos konferencijoje sakė Giedrius Žibėnas. – Pirmoji komanda rungtynes pradėjo siaubingai. Man, kaip treneriui, skaudžiausia buvo tai, kad mes visiškai neturėjome koncentracijos. Mes nežaidėme taip, kaip turėjome, ypatingai gynyboje.

Antroje pusėje žaidėme taip, kaip visada. Parodėme charakterį, sugrįžome į rungtynes, bet lemiamais momentais prametėme visus metimus. Kai kurie mūsų sprendimai nebuvo patys geriausi, tarp jų – ir trenerių. Bet mes vieni kitų nekaltiniame. Mes esame komanda, kuri kartu ir laimi, ir pralaimi.“

„Rytas“ 21 taško deficitą turėjo jau antrajame kėlinyje (8:29), o vėliau ši riba buvo pasiekta dar ne vieną kartą.

Vilniaus ekipos gretose išsiskyrė Gytis Radzevičius, kurio sąskaitoje per 42 minutę buvo 13 taškų (3/4 trit., 4/4 baudų) ir 3 atkovoti kamuoliai.

Radzevičius tarp „Ryto“ žaidėjų aikštėje daugiausiai laiko (42 min.). Maurice'as Ndouras žaidė 35 minutes, Arnas Butkevičius – 34 (iki penktosios asmeninės pražangos antrajame pratęsime), Margiris Normantas – 33, Mindaugas Girdžiūnas – 31, Ivanas Buva – 31, Kennethas Smithas – 29 min.

„Mes negalime taip pradėti rungtynių, – po mačo spaudos konferencijoje kalbėjo Normantas. – Pirmoje rungtynių pusėje žaidėme siaubingai, atsilikome 21 tašku. Antroje pusėje pridėjome agresyvumo, sugrįžome, bet to neužteko.“

Stambulo komandai Dedricas Lawsonas per 46 minutes pelnė 17 taškų (7/10 dvit., 1/2 trit.), atkovojo 12 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 25 naudingumo balus.

Rezultatyviausiai žaidė 21 tašką įmetęs Trevonas Bluiettas 21 (4/7 dvit., 3/6 trit.).

„Bešiktaš“: Trevonas Bluiettas 21 (4/7 dvit., 3/6 trit., 6 atk. kam.), Dedricas Lawsonas 17 (7/10 dvit., 12 atk. kam., 5 rez. perd., 5 kld., 25 naud. bal.), Isaiah Whiteheadas 16 (6/14 dvit., 1/6 trit., 9 rez. perd.), Joshua Reavesas 7 (6 atk. kam., 3 per. kam., 4 blok., 4 kld.).

„Rytas“: Margiris Normantas 18 (3/8 trit., 5/5 baud.), Gytis Radzevičius (3/4 trit.) ir Mindaugas Girdžiūnas (5/6 dvit., 5 rez. perd.) po 13, Ivanas Buva 12 (5/13 dvit., 8 atk. kam., 4 kld.), Maurice'as Ndouras 9 (4/10 dvit., 2 blok.).