Kalaitzakio vedamas „Lietkabelis“ sutriuškino Italijos klubą

2021-11-02 20:00

Tolimais metimais varžovus bombardavęs Panagiotis Kalaitzakis iki lemiamo ketvirčio surinko 20 taškų, o Panevėžio „Lietkabelis“ (2-1) Europos taurėje įsirašė antrąją pergalę.

Nenado Čanako auklėtiniai Italijoje 77:61 (24:12, 14:22, 19:15, 20:12) sutriuškino Trento „Dolomiti Energia“ (0-3) ekipos žaidėjus.

22-ejų Kalaitzakis aikštėje praleido 31 minutę, iš žaidimo pataikė 3 iš 5 dvitaškių, 4 iš 5 tritaškių, taip pat atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius, 3 kartus suklydo ir surinko 21 naudingumo balą.

Graiko rezultatyvumo rekordas Europos taurėje – 22 taškai, o naudingumo – 24 balai. Šie rodikliai pasiekti praėjusios savaitės mače su Krasnodaro „Lokomotiv“.

Panevėžiečiai atitrūko dvigubai laimėję pirmąjį kėlinį (24:12), tačiau iki ilgosios pertraukos persvara ištirpo iki keturių taškų (38:34).

Trečiojo ketvirčio pradžioje šeimininkai pavijo „Lietkabelį“ (43:43), bet tuomet beveik penkias minutes nesugebėjo pelnyti taškų iš žaidimo. Panevėžio komanda per šią atkarpą spurtavo 10:1 ir susigrąžino iniciatyvą į savo rankas (53:44).

Paskutinius taškus italai įmetė iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei pustrečios minutės, „Lietkabelis“ pridėjo dar septynis taškus ir triumfavo Trento arenoje.

Šeimininkų komanda nuo baudos metimų linijos realizavo tik kas antrą metimą – pataikė 11 iš 20 baudų (55 proc.).

Pralaimėjusių gretose išsiskyrė Johnathanas Williamsas, kuris per 30 minučių pelnė 18 taškų (9/11 dvit., 0/1 trit., 0/2 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus ir surinko 26 naudingumo balus.

„Dolomiti Energia“: Johnathanas Williamsas 18 (9/11 dvit., 8 atk. kam., 2 blok., 26 naud.), Cameronas Reynoldsas 13 (4/12 trit., 6 atk. kam.), Diego Flaccadori 9, Wesley Saundersas 7 (4 rez. perd., 4 per. kam.).

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 20 (4/5 trit., 4 rez. perd.), Gediminas Orelikas 14 (1/6 trit., 5/5 baud., 3 per. kam., 4 kld.), Džordže Gagičius 11 (4/8 dvit., 6 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 10 (2/3 trit.), Kristupas Žemaitis 9, Gabrielius Maldūnas 7 (9 atk. kam.).