Tobula Eurolygos savaitė: dominavęs „Žalgiris“ patiesė ir „Fenerbahče“

2021-11-19 19:45

Devynis mačus paeiliui Eurolygoje pralaimėjęs Kauno „Žalgiris“ (2-9) įgauną pagreitį.

Jure Zdovco auklėtiniai namuose 86:75 (16:18, 22:11, 26:30, 22:16) įveikė Stambulo „Fenerbahče“ (3-8) krepšininkus ir iškovojo antrąją pergalę iš eilės.

Laimėję, žalgiriečiai pakilo iš turnyrinės lentelės dugno, aplenkdami antradienį nugalėtą Atėnų „Panathinaikos“ (2-9).

Rungtynes „Žalgirio“ arenoje stebėjo kiek daugiau nei 10 tūkst. sirgalių – didesnė minia apsilankė tik į pirmajame sezono mače. Tačiau šįkart bene pirmą kartą šį sezoną Nemuno saloje buvo toks vakarėlis.

Antrajame kėlinyje perėmę iniciatyvą, kauniečiai nuo 12-osios mačo minutės pirmavo iki pat finalinės sirenos ir sužaidė kokybiškiausias sezono rungtynes.

„Šiandien stovėdamas šalia šoninės linijos mėgavausi treniruodamas vyrukus, – po dvikovos kalbėjo „Žalgirio“ treneris Jure Zdovcas. – Jie žaidė kietai, turėjome sunkių momentų. Galbūt varžovai įmetė keliais taškais per daug ir pabaigoje atsipalaidavome. Kai laimi komanda, tai yra žaidėjų pergalės.“

„Žalgiriui“ tai buvo rezultatyviausios sezono rungtynės.

Nugalėtojų gretose Mantas Kalnietis surinko pirmąjį karjeros Eurolygoje dvigubą dublį – 11 taškų ir 11 rezultatyvių perdavimų. Pastarasis rodiklis – jo karjeros stipriausioje Europos lygoje rekordas.

„Kalbėjau su treneriu ir pagaliau jaučiuosi labiau panašus į save, – po dvikovos sakė Kalnietis. – Aišku, visos rungtynės nebus tokios, bet svarbu, jog jausčiau, kad kontroliuoju rungtynes.

Atsirado ryšys tarp manęs ir trenerio. Pagaliau kažkiek daugiau suprantu, ko jis nori, ir tai žaidėjui yra svarbiausia.“

Dvikovos pradžioje atsilikę 11:18, kauniečiai kaip reikiant įsismarkavo antrajame kėlinyje. Nuo suolo pakilęs Tai Websteris per trumpą laiką pelnė 7 taškus, o antrąjį ketvirtį dvigubai laimėjęs „Žalgiris“ į rūbinę išėjo turėdamas solidų pranašumą (38:29).

Užtikrintai „Žalgirio“ puolimui dirigavęs Kalnietis pirmoje dvikovos dalyje per 13 minučių išdalino 6 rezultatyvius, kai visa „Fenerbahče” ekipa – 8.

Trečiąjį ketvirtį kauniečiai pradėjo taip, kaip ir užbaigė antrąjį. Janis Strelnieks smeigė iš toli ir „Žalgiris“ pasiekė 15 taškų pranašumą (48:33).

„Žalgiris“ turėjo tai, ko trūko mums – pasitikėjimą ir troškimą laimėti, – po susitikimo šnekėjo „Fenerbahče“ treneris Aleksandras Djordjevičius. – Jie žaidė dėl pergalės. Tai buvo puikus vakaras Kalniečiui. Jis tobulai kontroliavo rungtynes nuo pradžios iki pabaigos. Ulanovas pataikė kelis svarbius metimus tuo momentu, kuomet galėjome sugrįžti. Trečiajame kėlinyje demonstravome gerą krepšinį ir tie jo metimai mus atlošė atgal.“

„Fenerbahče“ trečiajame kėlinyje pelnė 30 taškų ir po Nando de Colo metimo aukšta trajektorija su ketvirčio sirena priartėjo iki 5 taškų (59:64).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje po Pierria Henry tolimo šūvio „Fener“ priartėjo iki 2 taškų (62:64), tačiau kauniečiai atsakė spurtu 10:2 ir, likus 5 minutėms, po Tylerio Cavanaugh dvitaškio turėjo dviženklį pranašumą (74:64).

„Žalgiris“ pergalės iš rankų nepaleido. Kauniečiai uždarė rungtynes spurtu 11:2, o po Josho Nebo galingo dėjimo, likus 2 minutėms, įsiaudrinusioje „Žalgirio“ arenoje pakvipo pergale (86:68).

Antras rungtynes iš eilės kauniečių gretose naudingiausias buvo Edgaras Ulanovas. Puolėjas mače su buvusia komanda per 26,5 minutės surinko 18 taškų (3/5 dvit., 3/4 trit., 3/3 baud.), 5 atkovotus bei 2 perimtus kamuolius, klaidą ir 21 naudingumo balą.

„Pernai nebuvo lengvas išsiskyrimas su „Fenerbahče“, – po dvikovos kalbėjo Ulanovas. – Tikrai buvau prisirišęs prie kai kurių žmonių. Turėjome tikrai gerą ryšį. Buvo jausmas, kad žaidžiu prieš buvusią komandą, bet iš kitos pusės tiek daug nesureikšminau. Pernai buvo sunkiau, kai su „Fenerbahče“ žaidėme prieš „Žalgirį“.

Šiemet stengiausi to nesureikšminti. Vakar jau koncentravausi į rungtynes. Gal ir į naudą išėjo, kad jie atvažiavo trečiadienį, su jais pasikalbėjau, o tada buvo dvi dienos nusiteikti rungtynėms. Po rungtynių paspaudėme vieni kitiems rankas ir palinkėjome sėkmės.“

Nuo suolo puikiai pakilęs Websteris per 11 minučių surinko 11 taškų (3/4 dvit., 1/3 trit., 4/4 baud.), perimtą kamuolį ir 10 naudingumo balų.

Zoranas Dragičius pridėjo 13 taškų (4/5 dvit., 1/4 trit., 2/2 baud.), 2 atkovotus bei 1 perimtą kamuolį ir 13 naudingumo balų.

„Fenerbahče“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo De Colo pasirodymas. Gynėjas per 28,5 minutės pelnė 17 taškų (2/3 dvit., 3/7 trit., 4/4 baud.), atkovojo 4 bei perėmė 1 kamuolį, 5 rezultatyvius perdavimus, 6 išprovokuotas pražangas ir 26 naudingumo balus.

Šiame mače žalgiriečiams negalėjo padėti traumuoti Joffrey Lauvergne’as, Paulius Jankūnas ir koronavirusu užsikrėtęs Nielsas Giffey.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 18 (5 atk. kam., 21 naud. bal.), Zoranas Dragičius 13 (4/5 dvit., 1/4 trit.), Tai Websteris (3/4 dvit.) ir Mantas Kalnietis (3/6 trit., 11 rez. perd.) po 11, Tyleris Cavanaugh 10, Marekas Blaževičius ir Janis Strelnieks (5 rez. perd.) po 8, Joshas Nebo 5 (7 atk. kam.).

„Fenerbahče“: Nando De Colo 17 (5 rez. perd., 26 naud. bal.), Janas Vesely ir Pierria Henry (3/6 trit., 5 atk. kam.) po 13, Melihas Mahmutoglu 8, Devinas Bookeris 7, Marko Guduričius 5.