Karšta pergalė, šaltos galvos: „Žalgiris“ nepametė realybės jausmo po skambaus laimėjimo

Jonas Miklovas
BasketNews žurnalistas
2021-11-20 12:20

Dvi pergalės per 72 valandas, antroji – solidžiu žaidimu ir užsivedimu nugalėjus teoriškai kur kas geresnę komandą. Atrodytų, kad tai – pakankamas pagrindas gerai jaustis, ar ne?

„Esame toli gražu nuo gerų rezultatų, – po pergalės prieš Stambulo „Fenerbahče“ pabrėžė Mantas Kalnietis. – Nesvajojame toli į priekį. Mūsų svarbiausias tikslas – kita treniruotė, pasiruošimas kitoms rungtynėms.

Visą laiką mėgstu pabrėžti: kai buvo blogas laikas, nėjome skandintis į Nemuną, taip pat po šių pergalių nevažiuosime švęsti į Rotušės balkoną.“

Fotogalerija

„Gyvenimas ne rožėmis klotas. Bus ir pakilimų, ir nuopolių, – filosofiškas buvo Edgaras Ulanovas. – Svarbiausia neužriesti nosies, kai sekasi gerai, ir nepasiduoti, kai sekasi blogai. Laikytis ir būti savimi, kas tikrai nėra lengva. Stengsiuosi per daug nesureikšminti (šiandieninio pasirodymo), nes sezono rezultatai netenkina nei komandos vadovybės, nei manęs paties. Neslėpsiu, smagu, bet rytoj nauja diena.“

Štai tokį požiūrį gauni, kai komandoje turi krūvą veteranų.

Neabejoju, kad jei spaudos konferencijoje būtų dalyvavęs geriausias savo trumpos Eurolygos karjeros rungtynes sužaidęs Tai Websteris, pozityvių frazių, šampano purslų ir fejerverkų šaudymo būtų buvę kur kas daugiau. Ir viskas su tuo būtų buvę gerai. Po tokios baisios sezono pradžios bet kuri komanda nusipelnytų pasimėgauti šlovės akimirkomis.

Tačiau šitas „Žalgiris“ yra ne toks.

Šiame „Žalgiryje“ yra septyni į ketvirtą dešimtį įkopę krepšininkai, o Ulanovas prie jų prisijungs po poros mėnesių, kai švęs 30-ąjį gimtadienį.

Emocijų šie vyrai turi, bet jos pamatuotos net tada, kai būtų proga džiaugtis.

Kalnietis vakar užfiksavo asmeninį Eurolygos rezultatyvių perdavimų rekordą (11) ir surinko pirmąjį dvigubą dublį stipriausioje Europos lygoje. Tam prireikė 185 rungtynių ir tam tikro skaičiaus pase

„Kad 35-eri metai, ir pirmas dublis, tai čia nėra ko džiaugtis, – šyptelėjo Kalnietis. – Bet gerai, kad apskritai tai atsitiko.“

Penktadienio dvikovoje su „Fenerbahče“ tai buvo klasikinis Kalnietis. Skenuodamas aikštę kas kartą, kai savo rankose turi kamuolį, „Žalgirio“ įžaidėjas rungtyniavo 28 minutes ir jau trečiojo kėlinio viduryje pakartojo savo ankstesnį rezultatyvių perdavimų rekordą, kai 8-ąjį asistą atliko įkertančiam Zoranui Dragičiui.

Dragičius išpildė ir devintąjį Kalniečio rezultatyvų perdavimą, kai realizavo tritaškį ketvirtajame kėlinyje. O neabejotinai pats gražiausias Kalno asistas, dešimtasis, vėl buvo skirtas slovėnui, kai šis užmigdė Melihą Mahmutoglu ir prakirtęs į baudos aikštelę gavo kulkos greičiu atskriejusį kamuolį.

Kalnietis rezultatyviai asistavo devyniems Dragičiaus taškams, o iš viso po jo perdavimų buvo pelnyti 26 taškai. Pridėkime 11 taškų, kuriuos jis surinko pats, ir taip gausime 43 proc. visų komandos sugeneruotų taškų.

„Jis buvo nuostabus, – Kalniečio žaidimą reziumavo Jure Zdovcas. – Turime dvi pergales, dar nelaimėjome Eurolygos, bet jis yra žaidėjas, kuris stengiasi palaikyti mano filosofiją. Kai Jankis yra iškritęs, jis yra komandos lyderis ir šiandien turėjo puikų pasirodymą.“

Tokį puikų, kad net viena klaidelė to negalėjo sugadinti. Kalnietis ketvirtajame kėlinyje pabandė prigauti varžovą savo firminiu triuku išsimetant kamuolį į nugarą iš užribio, tačiau suklydo.

„Žmogus mėgsta rizikuoti ir žaisti su ugnimi“, – nusišypsojo Ulanovas.

Pats Ulanovas sužaidė antras iš eilės solidžias rungtynes, į buvusios komandos krepšį įmesdamas 18 taškų, atkovodamas 5 kamuolius ir surinkdamas 21 naudingumo balą.

Tai buvo rezultatyviausios Ulanovo Eurolygos rungtynės nuo 2019 m. balandžio 18 dienos, kai 20 taškų jis įmetė… taip, į „Fenerbahče“ krepšį.

Ulanovas šįkart susmeigė tris tritaškius, baudė metimais iš baudos aikštelės, kartą pataikė po driblingo iš vidutinio nuotolio ir išprovokavo pražangą mesdamas tritaškį.

Septyni žaidėjai „Žalgirio“ gretose penktadienį pelnė bent 8 taškus, o maloniausia staigmena tapo nuo suolo pakilęs Websteris. Jis per kiek mažiau nei 11 minučių pelnė 11 taškų ir savo energija užkūrė „Žalgirio“ areną. Jo metimai ne visada paruošti, kartais gal net skuboti, bet kai gynėjas užsivedė, Jure Zdovcui beliko su šypsena tai stebėti.

„Jis turi tą vaikišką energiją, bet yra puikus vyrukas, – sakė strategas. – Kartais jį spaudžiu, bet tik dėl jo paties tobulėjimo. Jis – jaunas vyrukas ir turi tobulėti, geriau suprasti žaidimą.“

Panašią mantrą kartojo ir „Žalgirio“ veteranai: reikia tobulėti, dirbti, geriau viską suprasti.
Iškovotos dvi pergalės, bet abi – prieš komandas, kurios yra šalia turnyro lentelėje. O ir sezono pradžioje buvo prarasta tiek daug, kad visa tai atsigriebti užtruks. Arba gal net ir nebepavyks.

Kad ir kaip ten bus, galite būti tikri, kad šitas „Žalgiris“ į paniką nepuls. Jeigu taip šaltai reaguojama į karščiausią sezono pergalę, galima spėti, kad būtent tos vėsios galvos padėjo komandai nesulūžti ir per tą devynių pralaimėjimų seriją.Rodyti komentarus

Sveikiname! Jūs buvote pasirinktas dalyvauti naujame finansiniame projekte, kurio stabilios pajamos yra iki tūkstančio dolerių (1000 USD) per savaitę. Jūsų kvietimas nuoroda yra aktyvus vieną dieną: https://bit.ly/3qULk7S
2022-01-10
Atsakyti

Komentuoti

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.