Miniotas debiutavo, o antroje pusėje dominavęs „Žalgiris” nušlavė „Juventus”

2021-11-21 16:20

Kauno „Žalgiris” (9-1) pabudo per ilgąją pertrauką ir galingai sužaidę antrąją rungtynių pusę iškovojo devintąją pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe – LKL”). Jure Zdovco auklėtiniai sekmadienį namie 101:77 (18:21, 19:26, 23:11, 41:19) nugalėjo Utenos „Uniclub Casino - Juventus” (7-3).

Šiame mače „Žalgirio” gretose debiutavo Regimantas Miniotas. Aikštėje pasirodęs 38-ąją mačo minutę, jis pelnė 5 taškus.

Iki ilgosios pertraukos svečiai iš Utenos turėjo susikrovę 10 taškų pranašumą (47:37), tačiau Tylerio Cavanaugh dvitaškis trečiajame kėlinyje išvedė kauniečius į priekį (52:51).

Antroje rungtynių pusėje Juventus" krepšininkai atrodė kur kas lėtesni, o „Žalgiris" tuo puikiai pasinaudojo.

„Utena nustojo gintis, – paprastai atsakė Zdovcas. – Mes rasdavome laisvą žaidėją, o jie neturi daug žaidėjų ir pavargo. Bet mes darydavome, ką treniravomės, iš baudos aikštelės siųsdavome kamuolius į laisvus plotus, išsimesdavome metimus tarsi treniruotėse. Sumetėme viską. Tokie metimai yra aukšto procento. Tikiu, kad visa tai nutiko, nes pradėjome gintis.“

Lemiame kėlinyje Kauno klubo snaiperiai užsikūrė ir pataikė net 9 iš 10 mestų tolimų metimų. Vienas aktyviausių prie tritaškio linijos buvo Lukas Lekavičius, kuris pataikė 5 iš 7 metimų (71 proc.).

Utenos ekipa stengėsi ieškoti pranašūmų atakoje su savo gynėju Patricku Milleriu, kuris mėgino atsidurti situacijoje vienas prieš vieną prieš Luką Lekavičių, bet to nepakako, kad Žydrūno Urbono auklėtiniai galėtų triumfuoti Kaune.

„Mes ne subyrėjome, o pavargome, – ketvirtojo kėlinio pasirodymą paaiškino Urbonas. – Esu dėkingas savo vyrams, kad kol turėjome jėgų, galėjome laikyti intensyvumą septyniese."

Kauniečiams nepadėjo saviizoliacijoje esantis Nielsas Giffey ir po traumų sveikstantys Joffrey Lauvergne'as, Mantas Rubštavičius ir Paulius Jankūnas.

Patrickas Milleris per 34 minutes pelnė 19 taškų (6/14 dvit., 7/8 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį, triskart suklydo bei surinko 25 naudingumo balus.

„Juventus" komandai šiose rungtynėse negalėjo padėti stresinį padikaulį lūžį patyręs Norbertas Giga ir Jaylinas Airingtonas.

„Žalgiris": Tyleris Cavanaugh 20, Lukas Lekavičius 15, Tai Websteris 13, Artūras Milaknis 11, Zoranas Dragičius 10.

„Juventus": Patrickas Milleris 19, Rokas Gustys 14, Martynas Gecevičius 13, Vytautas Šulskis 12, Ignas Vaitkus 10.