Carmelo karjeros evoliucija: nuo žvaigždės iki puikaus atsarginio

2021-11-24 20:04
Nuotr.: USA Today – Scanpix
Nuotr. USA Today – Scanpix

Nuo to laiko, kai Carmelo Anthony buvo naujokas Denverio „Nuggets“ komandoje, iki tapimo pagrindiniu Niujorko „Knicks“ veidu bei dominavimo tarptautiniame krepšinyje – jo reputacija per 19 metų NBA stipriai keitėsi, savo straipsnyje rašo ESPN.

Vis dėlto Anthony pradėjus kurti savo vaidmenį Los Andželo „Lakers“ klube, kai kurie dalykai išliko tokie patys.

„Jis yra tikra rakštis kiekvienai komandai“, – sakė San Antonio „Spurs“ vyriausiasis treneris Greggas Popovichius, kuris jau beveik du dešimtmečius taiko gynybos schemas, siekdamas puolime sustabdyti 9-ą pagal pelnomus taškus žaidėją lygos istorijoje.

Šį sezoną metami dvitaškiai

52%
29,5
Pataiko: 29,5
Taiklumas: 52,1%
Vieta lygoje: 5
Geriausias pasiekimas: 43
Blogiausias pasiekimas: 19
Daugiausia pataiko: Anthony Davis

Sertifikuotas metikas su milžiniška šypsena – tai yra Anthony prekės ženklas per visą jo profesionalią krepšininko karjerą.

„Grėsmė, – taip jį apibūdino LeBronas Jamesas. – Jis yra snaiperis. Kaip mes tokius vadiname lygoje – vaikinai, kuriems dėl greito metimo nereikia daug erdvės.“

Anthony per pirmuosius 14 sezonų, vilkėdamas „Nuggets“ ir „Knicks“ marškinėlius, vidutiniškai pelnė po 20 taškų. 2012-2013 metų sezone šis skaičius išaugo iki 28,7.

Jis 4 kartus pelnė 50 taškų ir 40 kartų viršijo 40 taškų ribą.

„Aš vis dar čia tai darau, – sakė 37-erių Anthony. – Nuoširdžiai tuo džiaugiuosi. Esu čia 19 metų ir vis dar darau tai, ką galiu. Vis dar aistringai žiūriu į krepšinį. Vis dar trokštu kiekvieną dieną eiti į darbą ir tobulėti."

Nors Anthony buvo neabejotinas numeris vienas „Nuggets“ ir „Knicks“ komandose, tačiau pastaruosiuose klubuose jo vaidmuo įgavo kitokias formas. Jis pagerino savo žaidimą taip, kad atsidurtų komandose, kuriose dabar yra kaip papildomas žaidėjas, o ne kaip svarbiausias narys.

Štai kaip jis iš žvaigždės „Nuggets“ komandoje tapo aukšto lygio žaidėju Los Andžele.

Anthony laikas JAV rinktinėje greičiausiai bus vertinamas kaip jo geriausias krepšinis, nes iki šiol jis daugiausiai apdovanojimų pelnęs olimpietis (trys aukso medaliai, viena bronza) JAV vyrų krepšinio istorijoje.

Olimpinių žaidynių Melo

2012 m. Londono olimpinėse žaidynėse Carmelo jau buvo antras rezultatyviausias žaidėjas po Kevino Duranto. Anthony vidutiniškai per rungtynes pelnė po 16,3 taško (53,5 proc. dvit. ir 50 proc. trit.).

Kol JAV rinktinė be pralaimėjimų žingsniavo iki aukso medalių, Durantas vidutiniškai pelnė po 19,5 taško, tačiau jis ir žaisdavo ilgiau (26,1 min.) nei Anthony (17,9 min.).

Per tą auksinę kelionę, Anthony surengė vieną iš labiausiai protu nesuvokiamų pasirodymų tarptautinių varžybų istorijoje – dvikovoje su Nigerija per 14 minučių ir 29 sekundes pelnė 37 taškus. Jis pataikė 10 iš 12 tritaškių ir padėjo komandai laimėti rungtynes 83 taškais.

„Kai jis pakilo nuo atsarginių žaidėjų suolo, viskas pradėjo vykti sklandžiai, – sakė JAV komandos trenerio asistentas Jimas Boeheimas. – Kai jis žaidė rungtynes su Nigerija, jis pataikė maždaug šimtą tritaškių... Tai buvo beprotiška.“

Anthony yra antras visų laikų rezultatyviausias (336) ir daugiausiai kamuolių atkovojęs (125) žaidėjas JAV rinktinės istorijoje.

Boeheimui, kuris ne tik olimpinėse varžybose, bet ir koledžo laikais treniravo Anthony, buvo akivaizdu, kad žaidėjas gali pritaikyti savo žaidimą taip, kad tiktų bet kuriai komandai. Kartu jie 2003 m. su „Orange“ NCAA komanda iškovojo čempionų titulą, o po daugelio metų ir olimpinio aukso medalius.

„Įdomu yra tai, kad prieš trejus metus nė viena NBA komanda nenorėjo jo priimti, bet aš keliems žmonėms pasakiau, kad pakilęs nuo suolo olimpinėse varžybose, jis sužaidė gerai. Jis daro tai, ką sugeba, – prisiminė Boeheimas. – Nėra taip, kad pakilęs nuo suolo Anthony negali atlikti metimų. Taigi, ši situacija mane šiek tiek nustebino.“

Melo „Thunder“, „Rockets“ ir „Trail Blazers“ klubuose

Per pastaruosius 5 metus Anthony pakeitė saują komandų ir turėjo beveik metų pertrauką, kai lygoje apskritai nežaidė.

Perversmo laikotarpis prasidėjo prieš pat 2017-2018 metų sezono pradžią, kai žaidėjas buvo išmainytas į Oklahomos „Thunder“.

„Man patiko Carmelo, – sakė Čikagos „Bulls“ treneris Billy Donovanas, kuris tuo metu treniravo Anthony Oklahomoje. – Su juo buvo nuostabu dirbti. Manau, kad tai buvo tikrai labai sunki situacija mums visiems, nes mainai įvyko prieš pat treniruočių stovyklą.“

Anthony nuo 18,8 metimo per rungtynes su „Knicks“ vis mažiau gavo progų išsimesti „Thunder“ gretose – 15 sykių. Visgi reguliariajame sezone jis pradėjo visas 78 rungtynes startiniame penkete.

Nepavykusioje atkrintamųjų serijoje su Jutos „Jazz“ Anthony taip pat rungtyniavo starto penkete, vidutiniškai pelnydamas po 11,8 taško ir turėdamas vos 21 proc. pataikymą iš tolimos distancijos. Prie blogėjančios Anthony reputacijos prisidėjo ir jo spaudos konferencija.

„Kas, aš? – Anthony juokavo, kai žurnalistas pasiūlė jam kilti nuo „Thunder“ atsarginių suolo. – Nežinau, nuo ko tai prasidėjo, kas tai sugalvojo. Ei, Paulai, jie sakė, kad turiu kilti nuo atsarginių suolo.“

Žvelgdamas atgal, Donovanas teigė, kad tuo metu Anthony reputacija nesąžiningai sumenko.

„Visa ši informacija apie rungtynių pradžią – kilimą nuo atsarginių suolelio. Man visada atrodė, kad Carmelo yra tikrai labai komandiškas, – sakė Donovanas. – Jis – geras žmogus komandos rūbinėje. Manau, kad vaikinams labai patinka būti šalia jo. Jis yra tikras, nuoširdus vyrukas. Ir viską, ko prašėme, jis stengėsi padaryti geriausiai, kaip moka.“

Oklahomos eksperimentas truko tik vieną sezoną. Po mainų su Atlantos „Hawks“ komanda, kuri atsisakė jo po sutarties išpirkimo, Anthony atsidūrė Hjustono didžiajame trejete su Jamesu Hardenu ir Chrisu Paulu.

Ir šis eksperimentas truko vis labo 10 rungtynių – dvejose iš jų Anthony pirmą kartą per savo NBA karjerą pasirodė atsarginio žaidėjo pozicijoje. Galiausiai „Rockets“ išsiuntė jį namo, o „Bulls“ atleido nesužaidus nė vienerių rungtynių.

Tada buvo metų laikotarpis, kai Anthony neturėjo komandos. Tačiau 2019-2020 metų sezono pradžioje jį pasikvietė Portlando „Trail Blazers“.

„Buvo didelė tikimybė, kad niekas nepasinaudos šiuo šansu, – sakė Boeheimas. – Tik pagalvokite, jei Portlando ekipa nebūtų to padariusi, nemanau, kad jis dar būtų žaidęs. Ir tada į jį visi dar kitaip būtų pradėję žiūrėti."

Anthony pradėjo 58 rungtynes per pirmąjį savo sezoną „Blazers“ gretose ir įrodė, kad vis dar gali paskutinėmis rungtynių sekundėmis imtis iniciatyvos, įmesdamas metimus.

„Jis buvo puikus, – tęsė Boeheimas. – Turiu galvoje, kad jis neišmetęs metimo praleido 8 minutes aikštėje, o toje komandoje tu gali negauti metimo. Tada jis pataikė 2 metimus ir juo pasitikėjo iki rungtynių pabaigos. Anthony pataikė tritaškį, kuris išplėšė pergalę. Tai tikrai buvo beprotiška.“

Anthony dar vieną sezoną sužaidė Portlande – iš 69 rungtynių jis kilo nuo atsarginių žaidėjų suolelio 66 kartus. Nors „Blazers“ atkrintamosiose rungtynėse pralaimėjo „Nuggets“ komandai pirmajame rate, tačiau Anthony sezonas buvo kur kas geresnis nei Oklahomos komandoje. Jis vidutiniškai per 23,9 minutės pelnė po 12,3 taško, o jo taiklumas iš toli siekė 37,8 proc.

„Lakers“ Melo

Nors „Lakers“ sezonas yra banguotas, tačiau Anthony ir vėl tampa ryškus. Per pirmąsias 19 rungtynių, iš kurių jis tik trejose nekilo nuo atsarginių suolelio, Anthony demonstruoja geriausią karjeros taiklumą – 44,7 proc. nuo tritaškio linijos.

Anthony yra mylimas Los Andželo sirgalių. Namų rungtynėse krepšininkas žaidžia dar geriau – 53,2 proc. tolimų metimų pataikymas. Tai – geriausias NBA namų rungtynių rezultatas tarp mažiausiai 30 metimų atlikusių žaidėjų.

„Carmelo žino, kas jis yra kaip žaidėjas, ir todėl randa vietas, kur gali būti naudingas, o tai yra puikus pavyzdys, – apie Anthony sėkmę Los Andžele kalbėjo Popovichius. – Jis tai padarė dar kartą. Jis rūpinasi savimi. Jis yra profesionalas ir pagerina kiekvieną komandą. Aš tiesiog džiaugiuosi už jį.“

Anthony vidutiniškai pelno po 15,2 taško, mesdamas tik po 11,2 metimo per rungtynes. Jo dažniausiai yra prašoma praplėsti puolimą ir atsidengti.

„Jis yra puikiame ritme, – sakė Los Andželo lyderis LeBronas Jamesas. – Jis tiesiog atlieka savo šūvius ir juos pataiko.“

Anthony nepriekaištavo „Rockets“ ar kitoms 28 jo nepasirinkusioms NBA komandoms, o dabar mėgaujasi savo laiku „Lakers“ klube.

„Kalbant apie tai, ką galiu padaryti aikštėje, nemanau, kad tai pasikeis, – sakė Anthony. – Man nereikia daug. Pasirenku savo vietas – atsidengiu ir metu, kai esu laisvas. Aš dabar nebesu tas žmogus, per kurį žaidžiamas puolimas, todėl galiu matyti žaidimą iš kitos perspektyvos.“

Anthony šiuo metu yra įvardijamas kaip geriausias šeštasis žaidėjas lygoje. Los Andželo klubas šiame sezone iškovojo 7 pergales ir patyrė 2 pralaimėjimus, kuomet Anthony svariai prisidėjo prie „Lakers“ puolimo, pelnydamas 15 ar daugiau taškų.

„Nemanau, kad jis pasakytų, kad žiūri į šią poziciją kaip į pagalbinio žaidėjo, – sakė Boeheimas. – Kai jis įeina į aikštelę, jis į tai žiūri taip: „Aš įmesiu taškų“. Vidutiniškai pelnai 14-15 taškų per 22-23 minutes? Tai beveik žvaigždės pasirodymas. Kai įeini į aikštelę, kad ir kas būtum, turėtum galvoti: „Aš esu žvaigždė“. Ir jis savimi tiki, jis visada tikėjo, ir tam yra pagrindo. Jis yra geras ir tai įrodinėja.

Kas jis? Devintas visu laikų rezultatyviausias NBA žaidėjas? Tai gana gerai.“Rodyti komentarus

Donatas
Straipsnis parašytas taip, lyg autorius būtų išsitepęs vazelinu, kad galvos neprasiskeltų. Visi žino, kokį didelį ego jis turėjo ir kaip sunku jam buvo tą ego praryti. Jis buvo tas vyrukas, dėl kurio kaikurie žaidėjai nenorėjo eiti į treniruotes. Kaip pavyzdys prisiminkite Jeremy Lin, vos tik prasidėjo ,,Linsanity'' Carmelo išreikalavo Jeremy iškeisti, galvodamas kad bus užgošta jo žvaigždė. Kitaip sakant buvo savanaudis subinė, negalvojantis apie komandą ir jos rezultatus. Manau dabar yra kitaip, bet faktas, kad jis buvo subinė.
2021-11-26
+1
Atsakyti

Komentuoti

Vardas:      
  Iš viso komentarų: 1

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.