NBA pulsas: Sabonio alkūnę sugėręs LeBronas, apsikvailinęs LaMelo ir Stepho šokis su broliu

2021-11-25 10:35
Nuotr.:

Pratęsta Finikso „Suns“ pergalių serija, skambus LeBrono Jameso sugrįžimas, Domanto Sabonio nesportinė pražanga prieš LeBroną, Jono Valančiūno galingas pasirodymas, techninių pražangų fiesta Sakramente – tai ir dar daugiau – lapkričio 25-osios NBA pulse.

Lapkričio 25-osios NBA pulsas

PRATĘSĖ. Kai „Suns“ pergalių serijai iškilo pavojus, Devinas Bookeris ir Chrisas Paulas pasirūpino, jog ji nenutrūktų.

Veteranas per paskutines beveik dvi minutes surinko aštuonis iš vienuolikos Finikso ekipos taškų, Bookeris pridėjo 35-ą tašką ir NBA vicečempionai Klivlande 120:115 pranoko „Cavaliers“.

Tai buvo jau 14-oji „Suns“ pergalė iš eilės. Ši serija – trečia ilgiausia klubo istorijoje. Daugiausiai laimėjusi paeiliui Arizonos ekipa buvo 2006-2007 m. sezone, kai pasiekė net 17 pergalių iš eilės.

Prie viso to, „Suns“ strategas Monty Williamsas įsirašė 100-ąją pergalę savo karjeroje, kuri Finikse trunka trečiąjį sezoną.

36-erių Paulas surinko 17 taškų (2/5 dvit., 2/3 trit., 7/8 baud.) ir išdalino 12 rezultatyvių perdavimų.

SU FANFAROMIS. Pirmąkart suspenduotas LeBronas Jamesas grįžo į aikštę Indianoje, kur siautėjo prieš Domanto Sabonio vedamą „Pacers“.

„Lakers“ superžvaigždė surinko 39 taškus (8/17 dvit., 5/12 trit., 8/9 baud.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 5 kamuolius.

LeBronas pratęsimo viduryje per svečių ataką išsivedė Sabonį vienas prieš vieną ir, nepaisant lietuvio pastangų, paleido tolimą metimą, kuris skrodė tinklelį ir Karalius įsisiautėjo.

Antras tritaškis paeiliui įtvirtino „Lakers“ pranašumą 120:114, o pergalė buvo pasiekta 124:116.

TRIGUBO DUBLIO RITMU. Domantas Sabonis žaidė naudingiausiai „Pacers“ gretose. 25-erių lietuvis per 35 minutes surinko 14 taškų (5/9 dvit., 4/4 baud.), sugriebė 12 kamuolių, išdalino 6 rezultatyvius perdavimus ir 5 kartus prasižengė.

SMŪGIS LEBRONUI. Sabonis ketvirtajame kėlinyje pakirto LeBroną. Kovodamas puolime dėl kamuolio, lietuvis ranka pataikė „Lakers“ lyderiui į galvą, kuris iškart parkrito ant parketo.

Jamesas kurį laiką pragulėjo ant grindinio, o nuo jo pakilo tik priėjus „Lakers“ personalui. Štabas greitai pasirūpino menkai prakirsta vieta antakio srityje ir LeBronas iškart tęsė rungtynes.

Lietuvos rinktinės centrui po teisėjų peržiūros buvo skirta nesportinė pražanga.

IŠVARĖ. Pratęsimo įkarštyje LeBronas su teisėjo pagalba išprašė du „Pacers“ fanus iš arenos. „Lakers“ žvaigždė apeliavo arbitrui į parketinėje eilėje sėdėjusius sirgalius, į kuriuos bedė pirštu ir privedė prie pat. Apsaugos darbuotojai pasirūpino, jog porelė būtų išvesta iš arenos.

APSIKVAILINO. Antrojo kėlinio viduryje į gynybą negrįžęs LaMelo Ballas liko vienas puolime, kai Šarlotės „Hornets“ krepšininkai apsigynė nuo Orlando „Magic“ išpuolio.

Centras Masonas Plumlee perdavė kamuolį priekyje stovėjusiam jaunuoliui, kuris apsikvailino iš per didelio noro pademonstruoti efektingą momentą.

„Hornets“ talentas pasimušė kamuolį į parketą, kurį sugavęs ore mėgino atlikti dėjimą per nugarą, tačiau nesėkmingai – kamuolys išslydo iš rankų ir atsimušė į lanką.

Vyr. treneris Jamesas Borrego neapsikentė tokiu jaunuolio elgesiu ir iškart pasiuntė jį ant suolo.

„Akivaizdu, jog turėsime pokalbį apie tą momentą, – teigė „Hornets“ strategas. – LaMelo supranta tai, to nusipelnė ir mes judėsime į priekį. Tai buvo tiesiog dar viena praktinė galimybė augimo procese.“

20-metis gynėjas surinko 22 taškus (3/8 dvit., 4/9 trit., 4/4 baud.), o Šarlotės ekipa Orlande pasiekė pergalę 106:99.

APLENKĖ. Kevinas Durantas Bostone surinko 21 tašką ir pagerino savo poziciją NBA visų laikų rezultatyvių krepšininkų sąraše.

Bruklino „Nets“ superžvaigždė pakilo į 25-ąją vietą, kuri iki šiol priklausė legendai Alenui Iversonui. Pastarojo sąskaitoje – 24,368 taškai, juos surinko per 914 rungtynių.

Durantas per 902 mačus yra surinkęs 24,388 taškus.

Jį nuo 24-oje vietoje esančio Ray Alleno (24,505 tšk.) skiria 17 taškų.

„Nets“ Bostone laimėjo 123:104. Jamesas Hardenas pelnė 20 taškų, atliko 11 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 7 kamuolius, Patty Millsas įmetė 7 iš 10 tritaškių ir surinko 23 taškus.

PAGALIAU. Aštuoni iš vienuolikos žaidėjų surinko dviženklį taškų skaičių, o Hjustono „Rockets“ galop nutraukė net 15 pralaimėjimų seriją. Stepheno Silaso vadovaujama ekipa savo aikštėje 118:113 pranoko Čikagos „Bulls“.

„Rockets“ ekipai tai buvo vos antroji pergalė per 18 rungtynių.

BEVEIK METŲ DĖJIMAS. Neįtikėtiną momentą Minesotoje sukūrė įspūdingai pakilęs „Timberwolves“ talentas Anthony Edwardsas.

Pirmasis praėjusių metų NBA naujokų biržos šaukimas fantastiškai įskrido į Majamio „Heat“ baudos aikštelę ir sugrūdo kamuolį viena ranka per Gabe’ą Vincentą.

Visgi ekstazę arenoje staigiai nutraukė teisėjo švilpukas, užfiksavęs Edwardso pražangą puolime.

KIBIRKŠTYS. Anthony Edwardsą prižiūrėjusiam Jimmy Butleriui nepavyko sustabdyti jaunojo talento, nors Majamio „Heat“ žvaigždė nevengė duoti spaudimo ir psichologiškai.

Mėgindamas įveikti Butlerio gynybą, Edwardsas sužingsniavo, bet nesutiko su tokiu teisėjo sprendimu. Kol „Wolves“ jaunuolis mėgino apeliuoti į arbitro švilpuką, šalia prisistatė ir Butleris, išplėšęs kamuolį iš Edwardso rankų.

Minesotos komandos jaunoji žvaigždė tuoj pat įsiplieskė ir ranka stumtelėjo Butlerį. Žaidėjai apsistumdė viduryje aikštės, tačiau pavyko išvengti rimtesnio incidento.

20-metis Edwardsas per 43 minutes pelnė 33 taškus (7/12 dvit., 6/15 trit., 1/1 baud.), atkovojo 14 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir 5 kartus suklydo.

„Wolves“ namie laimėjo 113:101 ir pasiekė penktąją pergalę iš eilės.

UŽTIKRINTAI. Jonas Valančiūnas surinko 21 tašką, 11 atkovotų kamuolių ir 4 rezultatyvius perdavimus, Brandonas Ingramas pridėjo 26 taškus bei jų vedama Naujojo Orleano „Pelicans“ 127:102 sutriuškino Vašingtono „Wizards“.

Tai buvo vos ketvirtoji ir tuo pačiu didžiausia lietuvio klubo pergalė šį sezoną per 20 turų.

Po rungtynių spaudos konferencijoje lietuvis nevengė papokštauti.

„Kiek džiugu ne tik tai, kad laimėjote 25 taškų pranašumu, bet ir tai, kad žaidėte tik 24 minutes?“ – žurnalistas paklausė JV.

„Tai buvo puiku. Ėjau į treniruoklių salę iškart po rungtynių. Galvojau: „Pagaliau, šiek tiek priežiūros“, – šyptelėjo uteniškis.

IŠVARYTAS. Hassano Whiteside’o pasirodymas Oklahomoje tetruko 2 minutes ir 54 sekundes. Pirmajame kėlinyje po netaiklaus savo metimo antrąjį šansą susikūręs centras pelnė du taškus ir šaukė prašydamas pražangos.

„Thunder“ paprašius minutės pertraukėlės, Jutos „Jazz“ aukštaūgis nenurimo ir toliau plūdo teisėją. Arbitrai skyrė žaidėjui dvi technines pražangas iš eilės, kurios lėmė krepšininko išvarymą iš aikštės.

32-ejų vidurio puolėjui tai buvo antroji diskvalifikacija per 18 turų.

Whiteside’o rodikliai šį sezoną siekia 7,3 taško, 6,8 atkovoto kamuolio ir 1,4 blokuoto metimo per 15 žaidimo minučių.

PERSIVERTĖ. Šešių pralaimėjimų iš eilės seriją fiksavusios Atlantos „Hawks“ situacija pasikeitė kardinaliai.

Trae Youngas San Antonijuje surinko 31 tašką, 11 rezultatyvių perdavimų ir 7 atkovotus kamuolius, komanda laimėjo 124:106 ir pasiekė jau šeštą pergalę paeiliui.

Greggo Popovichiaus vadovaujama „Spurs“ (4-13) patyrė šeštą nesėkmę paeiliui bei žaidžia blogiausio rezultato klubo istorijoje ritmu. 1997 metais Teksaso ekipa reguliariajame sezone finišavo su vos 20 pergalių per 82 rungtynes.

ŠOKIS SU BROLIU. Stephenas Curry siautėjo tiesiogiai kovodamas prieš savo brolį Sethą Curry. Stephenas pirmajame kėlinyje mėgino atitrūkti nuo Setho, kuris iš pradžių kliuvo už užtvaros, o po to Stephenas stumtelėjo brolį ir pastarasis visiškai sutriko gynyboje.

Tuo metu laisvas likęs Stephenas smeigė tritaškį ir į savo aikštės pusę grįžo su šypsena veide.

Stephenas per 35 minutes įmetė 25 taškus (3/5 dvit., 6/11 trit., 1/2 baud.), išdalijo 10 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 4 kamuolius ir 4 sykius suklydo.

Setho sąskaitoje – 24 taškai (8/11 dvit., 0/5 trit., 8/8 baud.) per 33 žaidimo minutes. „Warriors“ savo teritorijoje 116:96 įveikė Filadelfijos „76ers“.

KARŠTAS VAKARAS SAKRAMENTE. Dramatiška „Kings“ pergalė 125:121 prieš „Trail Blazers“ buvo pažymėta didžiuliu emocijų pliūpsniu.

Rungtynėse buvo išdalintos net šešios techninės pražangos, o du krepšininkai – išvaryti.

„Kings“ vedlys De’Aaronas Foxas buvo diskvalifikuotas, kai ketvirtojo kėlinio viduryje gavo dvi technines pražangas iš eilės.

Portlando komandos puolėjas Robertas Covingtonas turėjo palikti aikštę antrajame kėlinyje, kai nusiėmęs veido kaukę švystelėjo ją teisėjo link – ji nukrito po kojomis.

Arbitras nė nesudvejojęs skyrė išvarymą iš aikštės.

„Kings“ komandai tai buvo vos antroji pergalė per paskutiniąsias 10 rungtynių.