Serbų baudos metimas parklupdė Latviją paskutinių sekundžių dramoje

2021-11-26 00:51
Nuotr.: FIBA

Pasaulio čempionato A grupėje fantastišką pergalę išplėšė Serbijos rinktinė (1-0).

Svetislavo Pešičiaus auklėtiniai namuose 101:100 (28:33, 24:23, 25:19, 24:25) paskutinių sekundžių trileryje triumfavo prieš Latvijos krepšininkus (0-1).

Iki rungtynių pabaigos likus minutei rezultatas buvo lygus (96:96) ir kamuolį savo rankose turėjo latviai.

Latvių strategas Luca Banchi paprašė minutės pertraukėlės, po kurios Latvija surengė sėkmingą išpuolį – per 10 sekundžių kamuolys nukeliavo po krepšiu ir ataka baigėsi Klavso Čavaro dėjimu į krepšį (98:96).

Kitoje serbų atakoje Marko Jagodičius-Kuridza išprovokavo pražangą prieš Rodioną Kurucą ir pataikė abu baudos metimus, kurie ir vėl išlygino rezultatą (98:98).

Dairis Bertans turėjo progą išvesti latvius į priekį, bet jo tolimas metimas skriejo pro šalį, o kitoje aikštelės pusėje Kurucs ir vėl buvo priverstas stabdyti varžovą pražanga – tik šį kartą serbų lyderį Milošą Teodosičių, kuris sumetė abi baudas (100:98).

Likus 10 sekundžių iki rungtynių pabaigos Rihards Lomažs stojo prie baudų metimų linijos – latvio ranka taip pat nesudrebėjo (100:100).

Per paskutinę ataką latviai nebesugebėjo apsiginti prieš Jagodičių-Kuridzą be pražangos. Likus 2 sekundėms serbas pataikė pirmąją ir tyčia prametė antrąją baudą – šeimininkai triumfavo (101:100).

Nugalėtojų gretose geriausiai pasižymėjo Teodosičius, kuris per 24 minutes pelnė 21 tašką (6/8 dvit., 1/2 trit., 6/6 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, triskart suklydo, blokavo 1 metimą bei surinko 27 naudingumo balus.

Latvijos rinktinėje naudingiausias buvo Rihards Lomažs, kuris per 27 minutes pelnė 33 taškus (3/5 dvit., 6/10 trit., 9/10 baud.), atkovojo 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, po kartą prasižengė ir suklydo bei surinko 27 naudingumo balus.

Serbija: Milošas Teodosičius 21, Aleksa Avramovičius 17 (4/5 dvit., 3/5 trit.), Marko Jagodičius-Kuridza 16 (3/4 dvit., 7/9 baud.), Alenas Smailagičius 15 (4/6 dvit., 2/3 trit.).

Latvija: Rihards Lomažs 33, Dairis Bertans (4/7 trit., 3/5 ba.) ir Andrejus Gražulis (3/3 dvit., 3/4 trit.) po 17, Kristers Zoriks 14 (2/3 dvit., 3/4 trit.).

Sveikiname! Jūs buvote pasirinktas dalyvauti naujame finansiniame projekte, kurio stabilios pajamos yra iki tūkstančio dolerių (1000 USD) per savaitę. Jūsų kvietimas nuoroda yra aktyvus vieną dieną: https://bit.ly/3qULk7S