Valančiūno dvigubas dublis negelbėjo: „Pelicans“ paskendo „Jazz“ tritaškių lietuje

2021-11-28 07:38
Nuotr.: USA Today Sports - Scanpix
Nuotr. USA Today Sports - Scanpix

Jonui Valančiūnui ir Naujojo Orleano „Pelicans“ (5-17) nepavyko dukart iš eilės įveikti tos pačios komandos.

Willie Greeno auklėtiniai išvykoje 105:127 (23:37, 22:27, 32:22, 38:31) nusileido Jutos „Jazz“ (13-7) krepšininkams.

Lapkričio 27-ąją „Pelicans“ triumfavo 98:97.

Rezultatyvūs perdavimai 7

Valančiūnas per 22 minutes užfiksavo dvigubą dublį. JV pelnė 12 taškų (6/7 dvit., 0/4 trit.), atkovojo 12 bei prarado 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą ir dukart prasižengė.

Visus 4 tolimus metimus prametęs Jonas nebėra taikliausias lygos tritaškininkas. Lietuvio pataikymas nusmuko iki 46 procentų ir dabar centras dalinasi trečiąja vietą su P.J. Tuckeriu iš Hjustono „Rockets“.

Taikliausio tritaškių metiko estafetę perėmė Patty Millsas (50 proc.).

Šiose rungtynėse Valančiūnui pritrūko vos vieno atkovoto kamuolio iki 6 tūkst. ribos.

Jautį už ragų šeimininkai griebė nuo pirmųjų dvikovos sekundžių ir jau pirmojo kėlinio pabaigoje po Jordano Clarksono dvitaškio įgijo 17 taškų pranašumą (37:20).

Pradėtą darbą „Jazz“ tęsė ir antroje dvylikos minučių atkarpoje, o po Hassano Whiteside'o dvitaškio persvara tapo rekordinė – 29 taškai (62:33).

Per likusį laiką pelikanams stebuklo surengti nepavyko ir teko pripažinti triuškinantį pralaimėjimą.

„Varžovai žaidė su daug daugiau jėgos, – po mačo kalbėjo „Pelicans“ strategas Greenas. – Nuo pat pradžių jie mus atakavo ir skirtumas nuo praėjusių rungtynių prieš juos yra tas, kad šiandien „Jazz“ pataikė tritaškius. Jų tolimi metimai šiek tiek išmušė mus iš vėžių, ypač puolime.“

„Jazz“ laimėtose rungtynėse pavydėtinu taiklumu atakavo iš toli. Šeimininkai pataikė 20 tritaškių iš 35 (57 proc.). Palyginimui, „Pelicans“ iš tiek pat bandymų realizavo 8 tolimus metimus (22,9 proc.).

Salt Leik Sičio komandai Donovanas Mitchellas per 27 minutes pelnė 21 tašką (6/11 dvit., 3/6 trit.), atkovojo 7 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Naujojo Orleano ekipos gretose išsiskyrė Jaxsonas Hayesas, kurio sąskaitoje vos per 8 minutes buvo 15 taškų (2/3 dvit., 3/3 trit., 2/3 baud.), 4 atkovoti kamuoliai ir 1 rezultatyvus perdavimas.

„Jazz“: Donovanas Mitchellas 21 (6/11 dvit., 3/6 trit., 7 atk. kam., 7 rez. perd., 4 kld.), Mike'as Conley (4/5 dvit., 4/7 trit.) ir Jordanas Clarksonas (4/7 dvit., 4/6 trit.) po 20, Joe Inglesas 15 (4/5 trit., 5 atk. kam.), Rudy Gay 13 (4/4 trit., 7 atk. kam., 5 rez. perd.), Bojanas Bogdanovičius 11 (7/7 baud., 4 rez. perd.), Hassanas Whiteside'as 10 (4/6 dvit., 5 atk. kam.).

„Pelicans“: Jaxsonas Hayesas 15 (3/3 trit.), Jonas Valančiūnas 12 (6/7 dvit., 12 atk. kam.), Brandonas Ingramas 11 (4/10 dvit., 4 kld.), Nickeilas Alexanderis-Walkeris (2/8 trit.), Naji Marshallas ir Willy Hernangomezas (5/7 dvit., 8 atk. kam., 4 kld.) po 10.