„Ryto“ namų arena – parduota: savivaldybė paklojo per 3 mln. eurų

2021-12-15 15:54
Vilniaus miesto savivaldybė
Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Vilniaus miesto savivaldybės taryba nusprendė įsigyti Ozo g. įsikūrusią „Jeep“ areną.

Po intensyvių derybų dabartiniai arenos savininkai UAB ,„Saulės kopos“ sutiko perleisti objektą sostinės savivaldybei už 2,97 mln. eurų be PVM, skelbiama pranešime spaudai.

„Sostinės krepšinis paskutiniu metu išgyveno nemažai pokyčių, tačiau vienu aspektu Vilniaus vyrų ir jaunimo ekipų padėtis nesvyravo – „Ryto“ ir „Perlo Energijos“ komandos ilgus metus turėjo kokybišką, užtikrintą treniruočių bazę, – komentavo Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas. – Siekdami išlaikyti tą stabilumą, rimtai priėmėme arenos savininkų pasiūlymą įsigyti ją. Be abejo, svarstėme ir kitas alternatyvas, tačiau neradome geresnio sprendimo nei finansiniu požiūriu, nei laiko ar patogumo prasme.“

Įvertino kaip geriausią alternatyvą

Siekiant priimti pagrįstą sprendimą dėl pastato įsigijimo, savivaldybės iniciatyva atliktos turto vertinimo procedūros bei alternatyvų – pirkti jau veikiančią areną, statyti naują areną nuosavame sklype arba įsigyti sklypą ir statyti naują areną – analizė.

Pagal tarptautinės nekilnojamojo turto paslaugų įmonių grupės „Newsec“ pateiktą išvadą, lyginant su kitomis alternatyvomis, „Jeep“ arenos pirkimui reikalingos mažiausios investicijos, o finansinė ir socialinė ekonominė nauda – didžiausia.

Konsultantų vertinimu, įsigijus jau veikiančią ir tarptautinius reikalavimus atitinkančią areną, joje bus galima iš karto pradėti vykdyti veiklą – užtikrinti reprezentacinių sostinės krepšinio klubų namus, organizuoti moksleivių edukaciją ar varžybas bei nuomoti patalpas sostinės gyventojams laisvu arenos darbo metu.

Palyginimui, pasirinkus statyti naują areną, veiklą toks objektas galėtų pradėti vykdyti tik 2025 m.

Be to, naujo objekto statybos galėtų kainuoti nuo 4 iki 4,8 mln. eurų be PVM, o esant poreikiui įsigyti sklypą, išlaidos galėtų augti dar nuo 1,2 iki 4,8 mln. eurų.

Numatytas platus panaudojimas

2 385 kv. m ploto „Jeep“ arena buvo pastatyta 2005 m., o 2014 m. objekte atliktas kapitalinis remontas. Šiuo metu arena atitinka visus oficialius LKL ir FIBA reikalavimus.

„Džiaugiamės, kad „Jeep“ arena dabar bus tikrieji „Ryto“ namai ir ši vieta bus dar atviresnė visai sostinės bendruomenei, – teigė „Ryto“ vyr. treneris Giedrius Žibėnas. – Tikiuosi, jog tokiu žingsniu įkvėpsime mūsų fanus dar gausiau rinktis į rungtynes ir jie sukurs tą įsielektrinusią atmosferą, kuri komandai suteiks dar didesnio noro kautis už Vilniaus miestą.

Tai bus „Ryto“ sporto bazė, kurioje kasdien daug sunkiai dirbsime, jog būtume geresni ir taip pat sunkiai čia dirbs ir tobulės mūsų jaunimo komandos.“

Tarybos sprendimu, arenos operavimu rūpinsis Vilniaus miesto savivaldybei priklausanti VšĮ „Active Vilnius“. Įstaigos planuose – ne tik sąlygų krepšinio treniruotėms ir varžyboms užtikrinimas, bet ir papildomos galimybės.

Objekto dydis, multifunkciškumas ir mobilios tribūnos sudarys galimybę rengti ne tik krepšinio, bet ir kitų sporto šakų varžybas bei išnaudoti arenos erdves renginių organizavimui.

Be to, pagal konsultantų rekomendacijas, numatoma areną išnaudoti ne tik komerciniais, bet ir bendruomeniniais tikslais – čia esančiomis patalpomis nustatytu metu galės naudotis bendruomenės nariai, vyks sveikos gyvensenos ir aktyvaus laisvalaikio veiklos. Dalis laikų taip pat bus paskirta įstaigoms, kurios veikia formaliojo ir neformaliojo švietimo srityje.

„BasketNews.lt podkastas“:Komentarai:

Sveikiname! Jūs buvote pasirinktas dalyvauti naujame finansiniame projekte, kurio stabilios pajamos yra iki tūkstančio dolerių (1000 USD) per savaitę. Jūsų kvietimas nuoroda yra aktyvus vieną dieną: https://bit.ly/3qULk7S
2022-01-10
Atsakyti
BurtMacklin  ⭐ 
rytas gales sekti zalgirio pavyzdziu ir uzdirbti is renginiu arenoje kaip tikras seimininkas. ai, pala, cia keliu tukstanciu vietu sale, kuri kazi ar eurocup stabdartus tenkina... nu tai kirkorovo koncertus is pramogu arenos virsuliskiu g. gales perkelti.
2021-12-15
-1
Atsakyti
Triochala, prašom daugiau papasakoti, kaip yra naudojami visu lietuvos žmonių pinigai savivaldybės lygiu? Visad šudą suvemi be jokių įrodu ar argumentu ir paskui kai kažkas paprašo argumentuoti dingsti
2021-12-15
+4
Atsakyti
jo net ir pora simtu k sutaupytu padetu, atrodo smulkmena kaip kasio klubui, bet tokiam Rytui kur nuolat 7-8 zaidejais remiasi galetu but didelis skirtumas
2021-12-15
+4
Atsakyti
Tai dabar jau oficialiai galima pasakyti,kad Rytas turi savo nuosavą areną.Užtruko ne vienus metus ši procedūra,tačiau galiausiai komanda ir jos nariai sulaukė gerų žinių.Pati komanda eina teisingu keliu,nuo to tik geriau,nes atsiranda konkurencija tam pačiam Žalgiriui.O konkurencija visada yra gerai,nes kyla pats krepšinio lygis.
2021-12-15
+8
Atsakyti
Eilinė gudelio afera.
2021-12-15
-8
Atsakyti
Korupcija, labiau nei akivaizdi.
2021-12-15
-10
Atsakyti
Labai gera naujiena, biudžetas žaidėjams gal padidės, nes lyg ir skelbė ankščiau, kad už šitos arenos nuoma per metus sumokėdavo vos ne tiek pat kiek Ndour kainuotu sezonui.
2021-12-15
+30
Atsakyti
Pernelyg niekam tai 100 metų nerupėtų bet kadagi čia savivaldybė kuri taško vilniečių pinigus tokiems dalykams tai tik verkt norisi
2021-12-15
-28
Atsakyti

Komentuoti

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.