Žadą atimantis finišas galingo Valančiūno akivaizdoje – šūvis per visą aikštę atnešė pergalę

2021-12-16 06:41
Nuotr.: AP-SCANPIX/BasketNews koliažas
Nuotr. AP-SCANPIX/BasketNews koliažas

Neįtikėtiną dramą Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) laimėjo Jono Valančiūno atstovaujama Naujojo Orleano „Pelicans“ (9-21).

Po įspūdingo metimo klubas išvykoje 113:110 (24:28, 21:23, 30:27, 38:32) nukovė Oklahomos „Thunder“ (8-19).

Retai išvysite tokį epinį finišą krepšinio rungtynėse. Likus 4,5 sek. šeimininkai paprašė minutės pertraukėlės (107:110). Po jos sudėtingoje padėtyje kamuolį priėmė Shai Gilgeousas-Alexanderis.

Rezultatyvūs perdavimai 0

Pastarasis švystelėjo stebuklingą tolimą tritaškį (110:110). Atrodė, kad ekipos keliaus į pratęsimą, bet „Thunder“ aistruoliai išvydo dar įspūdingesnį šūvį.

Vos 2,3 sek. turėjęs Devonte Grahamas perspjovė varžovo tritaškį metimu per visą aikštę – „Pelicans“ laimėjo (113:110).

Tai buvo tolimiausias pergalingas metimas NBA per pastaruosius 25 metus.

Jonas Valančiūnas lemiamu metu sėdėjo ant suolo. Jo sąskaitoje per 34 minutes buvo 19 taškų (7/9 dvit., 1/1 trit., 2/2 baudų), 16 atkovotų kamuolių, 1 blokas, 2 perimti kamuoliai, 2 asmeninės pražangos ir 4 klaidos.

Lietuvis pagerino savo asmeninį sezono rekordą – iki tol daugiausiai buvo sugriebęs 15 sviedinių.

JV ir Domantas Sabonis išlieka dvigubų dublių lyderiais NBA – abu surinko po 23.

Gruodį Valančiūno taikiklis iš toli yra nusimušęs. Centras pataikė 2 tritaškius iš 12 (16,7 proc.), kurių vienas įkrito šiame mače.

„Yra šansas, kad metimas įkris ir tai nutiko. Negalime to tikėtis kiekvienose rungtynėse, tačiau krepšinio dievai mus pamalonino“, – po mačo Grahamo metimą apžvelgė Valančiūnas.

„Gavau kamuolį. Mano mama, senelė ar kas kitas bus patenkinti“, – spaudos konferencijoje juokavo Grahamas.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Brandonas Ingramas, per 37 minutes pelnęs 34 taškus (10/19 dvit., 1/2 trit.). Jis taip pat atkovojo 8 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Įtemptame susitikime dviženklį pranašumą trumpai turėjo „Thunder“ antrajame kėlinyje (49:37). Po pertraukos rungtynės vėl išsilygino, o atmosfera įkaito po trijų iš eilės Ingramo metimų ketvirtojo kėlinio pabaigoje (102:100). Gilgeous-Alexanderis ir Ingramas keitėsi taškais iki pat pašėlusio finišo.

„Thunder“ lyderis Gilgeousas-Alexanderis iš viso suvertė 33 taškus (6/17 dvit, 4/8 trit.) ir atkovojo 5 kamuolius.

„Thunder“: Shai Gilgeousas-Alexanderis 33 (6/17 dvit., 4/8 trit., 9/9 baud., 5 atk. kam.), Joshas Giddey (7/13 dvit., 1/5 trit., 9 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Kenrichas Williamsas (5/6 trit., 6 atk. kam.) po 17, Mike'as Muscala 16 (2/4 trit., 6/6 baud., 5 atk. kam.), Tre Mannas 9 (4 rez. perd.).

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 34 (10/19 dvit., 11/15 baud., 8 atk. kam., 4 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 19 (7/9 dvit., 16 atk. kam., 4 kld.), Devonte Grahamas 15 (5/10 trit., 8 rez. perd.), Joshas Hartas 11 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Herbertas Jonesas , Nickeilas Alexanderis-Walkeris ir Garrettas Temple'as (2/2 trit.) po 8, Guillermo Hernangomez 7.