Tylos sieną nugriovęs Schilleris: apie atleidimą iš „Žalgirio“ bei spaudimą treneriams Europoje

2021-12-21 16:33
Nuotr.: T.Matijoška
Nuotr. T.Matijoška

Buvęs Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Martinas Schilleris nutraukė daugiau nei du mėnesius po atleidimo trukusią tylą ir pasirodė „Talkin' Basketball“ tinklalaidėje, kurioje aptarė trenerių darbo skirtumus NBA G lygoje ir Eurolygoje.

Austras atskleidė, kad 2020-ųjų vasarą tikėjosi šanso NBA ir Europa nebuvo pageidavimų sąrašo viršūnėje.

„Po mūsų sėkmės ir man tapus geriausiu metų treneriu G lygoje, žinoma, buvo tikimasi gauti pasiūlymą dirbti trenerio asistentu (NBA), – sakė Schilleris. – Ir prieš prisijungdamas prie „Žalgirio“ aš turėjau tokią viltį.

Šį sezoną metamos baudos

78%
10,8
Pataiko: 10,8
Taiklumas: 77,6%
Vieta lygoje: 14
Geriausias pasiekimas: 20
Blogiausias pasiekimas: 4
Daugiausia pataiko: Lukas Lekavičius

Tai buvo vasara po pirmosios COVID-19 bangos, o virusas sukėlė daug finansinės nežinomybės. Iki vasaros vidurio negavau nė vieno pasiūlymo.

Tada man paskambino „Žalgiris“. Jiems reikėjo trenerio, o mane spaudė laikas. Jų skautas žinojo, kas esu ir štai, aš vos po kelių dienų iš Solt Leik Sičio persikėliau į Rytų Europą ir turėjau įdomius metus.“

Schilleris taip pat prisiminė visą procesą, kaip prisijungė prie „Žalgirio“ ekipos. Treneris pripažino, jog buvo nustebintas šios organizacijos profesionalumo.

„Mane nustebino interviu procesas. Eurolygos ir G lygos šiuo aspektu negalima lyginti. Net nėra, ką lyginti“, – pažymėjo austras.

Paklaustas apie skirtumus treniruojant G lygos ir Eurolygos komandas, Schilleris išskyrė vieną kertinį aspektą.

„Kalbant apie G lygą, labai geras dalykas yra tas, kad jeigu tavo pergalių, pralaimėjimų santykis yra 3-20, tu nebūtinai būsi atleistas, – sakė specialistas. – Tu toliau treniruosi komandą, jeigu gerai atlieki savo darbą.

G lygoje tave daug kritikuoja, bet ta kritika yra susijusi su tavo darbu. Tu esi kritikuojamas dėl taktinių sprendimų, lyderystės, esi kritikuojamas pozityviu ir negatyviu būdu. Viskas yra žymiai kitaip Europoje. Jeigu čia pralaimėsi pirmąsias penkerias rungtynes, tavo vyr. trenerio karjera atsidurs pavojuje.“

Nepaisant didžiulių skirtumų, Schilleris rado ir panašumą, siejantį Eurolygą ir G lygą.

„Panašumas yra tas, kad Europoje taip pat žaidžiama daug rungtynių, o treniruotėms laiko lieka mažai. Su kuo aš gerai tvarkiausi praėjusį sezoną, tai buvo skirtingos taktikos ir technikos rungtynių metu. Europoje krepšinis yra fiziškesnis, nors žaidėjai yra mažiau atletiški.

Tai buvo didžiulis pasikeitimas nuo ką tik koledžą baigusių jaunų atletų iki Pauliaus Jankūno ir man reikėjo prie to prisitaikyti“, – sakė Schilleris.

Galiausiai, treneris pripažino, kad išvykimas iš „Žalgirio“ jam nebuvo malonus.

„Tai, kas nutiko, yra šio darbo realybė. Nesijaučiau gerai, bet tai nebuvo pirmas kartas, kuomet taip buvo.

Šiuo metu jaučiuosi gerai. Gavau nuoširdaus palaikymo iš savo artimųjų. Tai suteikė man stabilumo. Jeigu tu nori dirbti šį darbą ilgai, turi išmokti tvarkytis su tokiomis situacijomis, kaip ši. Tai yra intensyvus ir nelengvas darbas“, – užbaigė Schilleris.Komentarai:

Sveikiname! Jūs buvote pasirinktas dalyvauti naujame finansiniame projekte, kurio stabilios pajamos yra iki tūkstančio dolerių (1000 USD) per savaitę. Jūsų kvietimas nuoroda yra aktyvus vieną dieną: https://bit.ly/3qULk7S
2022-01-10
+1
Atsakyti
Kol pinigus neismokejo,gali dar pabuti ir Jures asistentu,visvien alga moka Zalgiris,o siaip viskam P.Motejunas kaltas norejo supirkti ,,zvaigzdes'' siulidamas po 200k i sezona,visi zaidejai kurie buvo rinkoje pasirinko kitas eurolygos komandas,del siltesnio klimato,butu Paulius pasiules po 600-700k butu visai kita komanda ir rezultatai su tuo paciu Shileriu
2021-12-22
+1
Atsakyti
Martin Schiller ir tuom viskas pasakyta.
2021-12-21
-3
Atsakyti
Labai nepatiko,kaip buvo su juo atsisveikinta.Vieną dieną žmogus nusiperka Kaune butą,"Žmonių"žurnalas interviu ima,o kitą dieną jau atleidžiamas.Ir nuvylė Motiejūno klausimas"ką vis dar Kaune veikia Schilleris,jei jis atleistas?"Na,jis čia savo butą nusipirko,tai gyvens ir bus kad ir iki gyvenimo galo.Myliu Žalgirį,gerbiu ir Motiejūną už tai,kad komandą kažkada ištraukė iš krizės,tačiau ta pagarba sumažėjo po atvejo su Schilleriu.
2021-12-21
+64
Atsakyti
Šiaip pagarba žmogui, kad nepradėjo dergtis, nes tikrai buvo už ką :) Gan profesionaliai atsiliepė.
2021-12-21
+50
Atsakyti
mol
Atiduokit Sileriui pinigus kas priklauso o tai spaudzia pasirasyti,kad su nutraukiama su abipusiu susitarimu
2021-12-21
+36
Atsakyti
Pff
matos taip ir nieko nesuprato.
2021-12-21
-8
Atsakyti
M
Tai buvo didžiulis pasikeitimas nuo ką tik koledžą baigusių jaunų atletų iki Pauliaus Jankūno ir man reikėjo prie to prisitaikyti“, – sakė Schilleris. hehe
2021-12-21
+8
Atsakyti
O apie atleidimą:kodėl,kaip ? Tik antraštė...
2021-12-21
+2
Atsakyti
puiku
nuostabus interviu. jei cia visi highlightai is pokalbio, tai jis puikiausiai apibudina visa schillerio kokunikacija zalgiryje: atrodo lyg ir sneka daug, bet nieko nepaeako
2021-12-21
+10
Atsakyti

Komentuoti

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.