Krepšinio pasaulyje vis dažniau girdimi Gargždai beldžiasi į LKL

Martynas Žiūrys
BasketNews žurnalistas
2022-01-07 11:00
Nuotr.: „Gargždai“, M.Baranauskas, klaipedos-r.lt
Nuotr. „Gargždai“, M.Baranauskas, klaipedos-r.lt

Vakarų Lietuvoje yra miestas, kuris vis dažniau tampa girdimas krepšinio pasaulyje. Tai – virš 14 tūkst. gyventojų turintys Gargždai, kurių komanda tapo viena iš Nacionalinės krepšinio lygos favoričių.

„Gargždai“ tik prieš trejus metus debiutavo NKL, praėjusį sezoną pirmą kartą klubo istorijoje pasiekė ketvirtfinalį, bet tokiais rezultatais apsiriboti neketina. Šiuo metu ekipa NKL su 18 pergalių bei 5 nesėkmėmis yra įsitvirtinusi geriausių ekipų trejetuke.

Vos per kelis metus Lietuvos krepšinio padangėje suspindėjusi ekipa turi tikslą ne tik laimėti NKL, tačiau ir žengti į aukščiausią Lietuvos krepšinio lygą.

Tokius tikslus deklaruoja „Gargždų“ klubo direktorius Justas Bražas. Tai yra žmogus, kurio dėka LKL puikiai žinomi veidai – Marius Runkauskas ir Simas Galdikas – atsidūrė Gargžduose.

„Jie yra Klaipėdos rajono gyventojai, todėl derėtis su jais buvo lengviau, – apie LKL žaidėjų prijungimą prie komandos tinklalapiui BasketNews sakė Bražas. – Su Mariumi Runkausku susitarėme jau birželio mėnesį, o su Simu vėliau, kai jis nusprendė, kad nebenori žaisti LKL. Surinkome solidžius žaidėjus, kurie šioje lygoje yra patyrę ir stiprūs. Norėtume, kad šios asmenybės atvestų „Gargždų“ klubą į finalą.“

Gargždai yra 21-as pagal dydį Lietuvos miestas. Šis miestas yra Klaipėdos r. centras, o rajone iš viso gyvena apie 60 tūkst. žmonių. Tai – trečias didžiausias rajonas Lietuvoje.

Gargždai yra įsikūrę vos 15 km nuo Klaipėdos, kurioje – dar apie 150 tūkst. gyventojų.

Skirtingai nei Vidurio, Rytų ar Šiaurės Lietuvoje, kurioje apstu viena šalia kitos esančių LKL komandų, vakarinėje šalies dalyje yra tik vienas stipriausios lygos klubas – Klaipėdos „Neptūnas“.

Artimiausias miestas nuo Klaipėdos, turintis LKL komandą, yra už maždaug 180 km esantys Šiauliai.

Prie „Neptūno“ norėtų prisijungti ir „Gargždai“.

Visgi tam, kad patektų į LKL, „Gargždų“ komandai ne tik reikia laimėti NKL, bet ir turėti LKL reikalavimus atitinkančią 1,2 tūkst. vietų salę, o jos mieste šiuo metu nėra.

„Mūsų siekis yra turėti LKL reikalavimus atitinkančią areną, kuri talpintų ne mažiau nei 1,5 tūkst. žiūrovų, – ambicingo noro neslėpė Bražas. – Šiai dienai LKL reikalauja 1,2 tūkst. vietų talpinančios arenos, tačiau norime didesnės nei parašyta reikalavimuose. Viskas priklauso nuo politikų. Manau, jei valdžia susitars, viskas yra įmanoma.“

Gargžduose dar 2016 metais buvo paruoštas daugiafunkcio sporto centro projektas, tačiau miestas arenos neturi iki šiol.

Kaip BasketNews informavo Klaipėdos r. savivaldybė, šiuo metu ruošiamasi skelbti du Gargždų daugiafunkcio sporto centro rangos konkursus. Numatyti variantai statyti areną Dariaus ir Girėno arba Kvietinių gatvėje.

Rangos konkursai bus skelbiami gavus statybos leidimą Gargždų daugiafunkciam sporto centrui Kvietinių gatvėje. Dariaus ir Girėno gatvės arenos statybos leidimas buvo gautas dar prieš penkmetį, bet jos taip ir neprasidėjo, o tai lėmė pasikeitusi valdžia bei išaugusios statybų kainos.

„Tik rinka parodys, kokia šiuo metu yra tikroji vieno ir kito objektų statybų kaina. Tada Klaipėdos r. Taryba apsispręs, kurioje vietoje bus statomas daugiafunkcis sporto centras“, – BasketNews teigė Klaipėdos r. savivaldybės atstovai.

Dariaus ir Girėno gatvėje arena talpintų mažiausiai 1 tūkst. žiūrovų, bet vietų skaičių nesunkiai būtų galima išplėsti iki 1,2 tūkst. Vietovė, kurioje būtų ši arena, yra tankiai apgyvendinta, o 3 hektarų plote išdygtų trijų pastatų kompleksas: universali sporto salė (bent 1 tūkst. vietų), baseinas (100 vietų) ir ledo ritulio arena (200 vietų).

Kvietinių gatvėje daugiafunkcis sporto centras būtų pastatytas Gargždų miesto stadiono teritorijoje bei būtų kur kas mažesnis. Krepšinio salėje tilptų 800 žiūrovų, tačiau ir šioje arenoje vietų skaičių būtų galima išplėsti iki 1,2 tūkst., ko reikalaujama LKL. Šis daugiafunkcis centras taip pat turėtų baseiną, greta pastato būtų plečiama automobilių stovėjimo aikštelė (137 vietos lengviesiems automobiliams).

Daugiafunkcio sporto centro Kvietinių g. vizualizacija:

Nuotr. klaipedos-r.lt

Šiuo metu „Gargždų“ komanda NKL žaidžia kiek atokiau nuo centrinės miesto dalies esančioje krepšinio salėje. Suskaičiuota, kad ir šioje salėje žiūrovų vietų skaičių būtų galima išplėsti iki 1,2 tūkst.

Jeigu gargždiškiai sportiniu principu gautų šansą keltis į LKL, tuomet bandytų pasinaudoti kiekviena galimybe rasti 1,2 tūkst. vietų areną ir prasibrauti į aukščiausią lygą.

Paklaustas, ar svarstytų galimybę LKL namų rungtynes žaisti kitame mieste, „Gargždų“ direktorius nenorėjo užbėgti įvykiams už akių.

„Dar tokių svarstymų nėra. Pirma turime laimėti NKL, kad galėtume svarstyti apie tokius dalykus, – kalbėjo Justas Bražas. – Turime atsidurti tokioje situacijoje, kad LKL galėtų mus priimti, o tik vėliau žiūrėtume į visus galimus variantus.

Viską sprendžia LKL taryba, kartais jie padaro tam tikras išlygas, o kartais ne. Dar turime galimybę renovuoti dabartinę salę, todėl variantų yra ir daugiau. Bet pirmiausia reikia laimėti lygą, o tik tada galvoti, kokį galime priimti geriausią sprendimą, ir kalbėtis apie tai su LKL vadovybe. Nenoriu sakyti „op“ neperšokęs griovio.“

Bražo manymu, naujos arenos statybos galėtų pagelbėti pagrindinio klubo rėmėjo paieškose, kurio komanda vis dar neturi.

„Arenos klausimas būtų vienareikšmiškai sunkesnis. Arena neatsiras per 2 ar 3 mėnesius, – sakė jis. – Neateisime ir nepastatysime arenos į norimą vietą, tai užtrunka. Rėmėjai visai kitaip žiūri į klubą, kai neturi patrauklios namų arenos su tiek sėdimų vietų, kiek reikalauja LKL.“

Apie norą pakilti į aukštesnį lygį „Gargždų“ vadovas jau yra šnekėjęs ir su LKL prezidentu Remigijumi Milašiumi, kuris pats yra kilęs iš Gargždų.

„Su Milašiumi esame kelis kartus bendravę, bet kol nėra aiškių galimybių, tol viskas yra tik kalbų lygyje, – apie pokalbius su LKL galva kalbėjo Bražas. – Jį domina ne tik Gargždai, o ir kiti miestai, nes LKL prezidentui yra svarbi lygos plėtra.“

Šiais metais NKL „Gargždai“ yra vienas iš finansiškai pajėgiausių klubų, bet įprastai biudžeto klausimas tampa reali problema, kai NKL komanda mėgina pakilti į aukštesnį lygį.

Šį sezoną LKL minimalus biudžetas siekia 400 tūkst. eurų, o nuo 2022-2023 metų pakils iki 600 tūkst. eurų.

„Manau, kad surinktume reikalingą biudžetą ir LKL, – tvirtino Bražas. – Šiuo metu turime du dalininkus, kurie suneša dalį pinigų. Turime ir savivaldybės lėšas, todėl vykdome ir jų įsipareigojimus. Pagrindinio vieno rėmėjo neturime, bet ieškome. Tikimės, kad jis skirs didesnį dalį pinigų. Šiuo metu dalininkai suneša pakankamai, kad neturėtume skolų.“

2021 metais „Gargždai“ iš Klaipėdos r. savivaldybės sulaukė 56 tūkst. eurų finansavimo.

„Gargždai“ 2021-2022 metų sezoną pradėjo įspūdingai ir po 15 rungtynių turėjo 14 pergalių.

Komandą į priekį veda Mantas Ruikis, renkantis po 16,6 taško. Marius Runkauskas vidutiniškai prideda po 14 taškų, Simas Galdikas – po 12,1 taškų ir 6,1 atkovoto kamuolio, o pagrindinis įžaidėjas Mindaugas Stašys fiksuoja 9,5 taško ir 5,7 rezultatyvaus perdavimo statistiką.

Mantas Ruikis jau trečią sezoną paeiliui yra rezultatyviausias „Gargždų“ krepšininkas, tačiau, nors ir buvo bandymų, jo išvilioti į kitą miestą nepavyko nė vienai komandai.

„Pirmąją sezono pusę vertinu gerai, esame tarp lyderių. Nėra didelio atotrūkio nuo kitų. Su visais žaidžiame, kovojame ir maždaug esame ten, kur norime būti“, – sakė „Gargždų“ direktorius.

Visgi nors rezultatai tenkino, per Kalėdinę pertrauką klubas kiek netikėtai pranešė, kad komandą abipusiu susitarimu palieka vyriausiasis treneris Erikas Kubilius, kuris komandai vadovavo nuo 2019-2020 m. sezono vidurio.

Po kelių dienų buvo paskelbta, kad „Gargždų“ vairą perima treneris Paulius Juodis, kuris anksčiau yra dirbęs Panevėžio „Lietkabelio“, Klaipėdos „Neptūno“ ir Kėdainių „Nevėžio“ vyriausiuoju treneriu.

„Mes priėmėme tokį sprendimą po pokalbio su treneriu Kubiliumi. Pakalbėjome ir taikiai išsiskyrėme, – apie netikėtą atsisveikinimą kalbėjo Bražas. – Visiems dabar kyla visokių minčių dėl trenerio atleidimo, bet šiemet turime aukštus tikslus, norime būti finale, o ten visos NKL ekipos nori atsidurti.

Nebuvo jam paskambinta ir pasakyta, kad jis atleistas, toks sprendimas buvo priimtas abipusiu susitarimu, jis reagavo normaliai. Erikas irgi vyriausiuoju treneriu tapo sezono viduryje, pakeitęs Albertą Vilimą. Tai yra trenerio darbo dalis.“

Juodis jau trejus metus nebraižė derinių Lietuvoje, nes 2018 m. išvyko į Kiniją, kur ugdė Guangdongo „Southern Tigers“ ekipos dublerius. Jis 2018 metais į Kiniją persikėlė su Jono Kazlausko rekomendacija, kuris tuomet buvo Guangdongo pagrindinės komandos vyriausiasis treneris.

Kodėl buvo nuspręsta pasikviesti Paulių Juodį?

„Susėdome, pasikalbėjome su Pauliumi – požiūris ir mintys sutapo, kaip mes norime, ir kaip jis įsivaizduoja, – sakė „Gargždų“ direktorius. – Jis taip pat yra Klaipėdos rajono gyventojas. Su naujuoju treneriu bus pokyčių, bet tikiuosi, kad formą įgausime kovo ar balandžio mėnesį – dar viskas priešakyje. Tikimės, kad jis įgyvendins visus mūsų tikslus. Tikrai ambicingas treneris, kuris nori sugrįžti į Lietuvos krepšinį.“Komentarai:

Sveikiname! Jūs buvote pasirinktas dalyvauti naujame finansiniame projekte, kurio stabilios pajamos yra iki tūkstančio dolerių (1000 USD) per savaitę. Jūsų kvietimas nuoroda yra aktyvus vieną dieną: https://bit.ly/3qULk7S
2022-01-10
Atsakyti
Jo
straipsnis optimistinis, bet paskutiniai priimti sprendimai komandos vadyboje yra nesuprantamai keisti .... kazin ar tai pades islaikyti ir ta kas dabar pasiekta bet bus ir pliusu, nereiks arenos statyti)))
2022-01-08
-1
Atsakyti
Ohoho
IDOMIAI: Siuo metu skolu neturime. Hmmm.... o algu nemokejimas komandos auklejamoji priemone. Nu jei taip kol kas veikia ziurint i rezultata, tik gali buti, kad neuzilgo dalis zaideju rezultatus kels kitose komandose. Antras idomesnis - treneris isejo bendru susitarimu. O gal komandos princesei ozio barzdele nedave zaisti ir tevelis pasirupino, kad butu sukalbamesnis treneris. Pala pala... bet princeses kazko nematyt, ar dar negrizo po kaledinio ziburelio, ar bijo pasirodyti komandos draugams?
2022-01-08
+13
Atsakyti
Banga
Bražas, Braželis pakalbėjo :)
2022-01-08
Atsakyti
BPN
Areną reikėtų ne miške prie upės už futbolo stadiono statyti, o centre ir žmonės ten eitų ne vien į krepšinį, o ir į renginius, kuriems irgi nėra vietos. Ar pakanka 1200? Tikriausiai ne, nes Klaipėdos rajonas auga ir potencialiai Gargždai galėtų kokiam tarptautiniam turnyre sudalyvaut.
2022-01-08
+2
Atsakyti
sakmajdikas
gargždų "runkelio" pavadinimu LKL dalyvaus jie
2022-01-08
-2
Atsakyti
Gaga
Dar nieko nelaimejo, o jau straipsnis, kaip laimeja nkl 😂
2022-01-08
Atsakyti
D_K
valstiečių partijos veikėjas meras atėjo ir nutrūko projektai. Gargždai sugeba ir Gražulį išrinkt į seimą, tai daug ten reik nesitikėt
2022-01-08
+1
Atsakyti
Jo
1 tūkstancio arenos uztenka lkl? :D
2022-01-08
+2
Atsakyti
Kosmosas
kaip gali basketnews vadintis ziniasklaidos priemone? kurios pamatas nesaliskumas!!! ir rasyti tokius straipsnius nei jie biudzeto tures i lkl nei salygu nei dar ka.. plius isvis aprasytu kada nors tikra situacija o ne is vienos varpines.... gaila ir tiek po tokiu straipsniu gerai bent neskaiciau viso
2022-01-08
-3
Atsakyti
Haris
Įdomu, interviu kartais ne antrą Kalėdų dieną imtas ar Naujametę naktį? Nes vyras tauškia bele ką. Ypač kai prašneko apie LKL dabartinėje salėje. Toj pačioj, kuri vos ne vos NKL tempia. Marijampolė, Telšiai, Gargždai, visi blevyzgoja apie LKL, nors neturi kur jo žaisti. NKL yra tik 2 komandos, kurios atitinka reikalavimus. Tai Palanga su savo arena ir Atletas su Garliavos arena. Ir viskas. Visos kitos kalbos tik girtų ar apsirūkiusių sapalionės.
2022-01-07
+2
Atsakyti
xDDDD
kad puse komandos po treneriu kaitos jau su kitom komandom paslapcia sneka apie isvykimus iki termino galo ir susidaranciu skolu algos nemokamos, remejai pasislepe xd o cia va finalas, lkl...
2022-01-07
+10
Atsakyti
jokias būdais!
2022-01-07
Atsakyti
Jauciu Garzgzdai greiciau arena pastatys nei Marijampole 😂
2022-01-07
+4
Atsakyti
A.
viena sezona pasikviete 2 geresnius zaidejus ir isaugo apetitas. gal ir gerai, bet ar surinktu tokio miestelio komqnda bent 600k kas metus tai dar klausimas. reiktu ir vadybos, bent tuometines LKL losusios Silutes lygio.
2022-01-07
-3
Atsakyti
l0l
Galetu LKL biski laisviau ziureti i tuos reikalavimus miesteliuose. Kam visokiems gargzdams didziules sales? Kitas dalykas, butu fainai, jei NKL cempionas automatiskai keliautu i LKL o paskutine LKL komanda i NKL. Dabar jokios prasmes laimeti NKL ir jokiu pasekmiu likti paskutine komanda LKL.
2022-01-07
+10
Atsakyti
A.
šilutės komandos ilgu.
2022-01-07
Atsakyti
Hm
O tai jei dar Žiemelio klubas įšoksta, įdomu kaip bus su tvarkaraščiu nes kokiam Žalgiriui tai visiškas š bus. Nors klausimas ar tikrai kažką normalaus sukurs Žiemelis, jau gi pagal viską ir NBA klubą turėjo turėt :D
2022-01-07
Atsakyti
Anonimas
Tai jeigu laimi NKL, turi reikiamą biudžetą, tai kodėl negali dalyvauti? LKL trečdalis komandų su minimaliu biudžetu dalyvauja ir ką, niekas nenumirė. O, kad vakarų kraštas turi tik 1 lkl komandą tai čia yra žiauru. Kitas dalykas dėl arenos statybos vietos. Čia neturėtų būti net kalbų, Dariaus ir Girėno g. yra tinkamiausia visom prasmėm, didžiausias žmonių skaičius ten gyvena, niekur net važiuoti nereikėtų, gatvę tik pereini ir viskas, prie pat bus nauja autobusų stotis, didžiausi prekybos centrai, susisiekimas su kitais rajonais geriausias, vietos pilna, ten sparčiausiai vystosi nauji gyvenamųjų kvartalų statyba ir t.t., o Kvietinių gatvelė siaura ir nori tokį sporto kompleksą įsprausti tarp mokyklos, futbolo stadiono ir parko, o kur dar stovėjimo aikštelės.. čia yra visiškai nelogiškas sprendimas. Tikiuosi žmonių norai bus išgirsti ir bus pasirinktas Dariaus ir Girėno variantas, be to ten ir areną būtų galima statyti LKL standartus atitinkamą. Dėl trenerio pakeitimo tai iš viso nesusipratimas.. Kubilius jaunas, perspektyvus, gerus rezultatus rodantis treneris prie kurio komanda buvo ir pirmoje vietoje, o dabar atėjo naujas treneris ir buvo sutriuškinti gargždai. Nu gal dar reikia laiko, bet jeigu taip žais kaip vakar, tai apie final4 iš viso gali negalvoti.
2022-01-07
+27
Atsakyti
Serbentautas
Apie pusę NKL komandų tokį straipsnį galima parašyti - Norim į LKL, bet neturim nei pinigų nei arenos.
2022-01-07
+12
Atsakyti

Komentuoti

Vardas:      
  Prenumeruoti   Iš viso komentarų: 31

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.