Karštas vakaras Kėdainiuose: apmaudžiai suklydęs naujokas atidavė pergalę „Lietkabeliui“

2021-12-29 19:56

Panevėžio „Lietkabelis“ (9-5) laimėjo nervingą Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) mūšį Kėdainiuose.

Nenado Čanako auklėtiniai spurtavo ketvirtajame kėlinyje ir 78:77 (22:22, 19:23, 20:23, 17:9) palaužė „Nevėžį-Optibet“ (3-10).

Kėdainiškiai turėjo iniciatyvą trečiajame kėlinyje, kai tritaškiais prapliupo Rihards Kuksiks. Latvis smeigė tris tolimus metimus, vieną pridėjo Amaras Sylla ir šeimininkai įgijo 9 taškų pranašumą (64:55).

Ketvirtajame kėlinyje „Nevėžio-Optibet“ pranašumas pirmą kartą pasiekė dviženklę ribą (71:61), bet tada svečiai atkuto. Džordže Gagičius rinko svarbius taškus ir „Lietkabelis“ po spurto 13:0 perėmė iniciatyvą (74:71).

Šeimininkai nenuleido rankų ir sugebėjo susigrąžinti minimalų pranašumą (77:76). Kėdainiškiai atstovėjo ir gynyboje, bet į ataką nuskubėjęs „Nevėžio-Optibet“ naujokas T.J. Starksas apmaudžiai pametė kamuolį, o jį apvogęs Kristupas Žemaitis likus 13 sek. išvedė panevėžiečius į priekį (78:77).

Po šio epizodo Kėdainių ekipos strategas Gediminas Petrauskas puolė ant kelių ir daužė grindis.

„Dešimt kartų duokite tokią situaciją – jis taip nepasielgtų“, – po mačo lemiamą epizodą apibūdino Petrauskas.

Herojumi šeimininkų gretose dar galėjo tapti Marius Valinskas, bet jo tritaškis tikslo nepasiekė.

Panevėžio ekipos gretose išsiskyrė Gagičius, kurio sąskaitoje per 19 minučių buvo 21 taškas (7/10 dvit., 7/8 baudų), 7 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 28 naudingumo balai.

Kėdainių komandai Kuksiks per 26 minutes pelnė 24 taškus (3/4 dvit., 5/6 trit., 3/3 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 24 naudingumo balus.

„Lietkabelis“ po šios pergalės išsaugojo 3 poziciją turnyrinėje lentelėje, o kėdainiškiai žengia devinti.

„Nevėžis“: Rihards Kuksiks 24 (5/6 trit.), Marius Valinskas 15 (3/7 trit., 7 rez. perd.), Amaras Sylla 10, Svenas Smajlagičius (2/5 trit., 5 kld.) ir T.J. Starksas (6 rez. perd.) po 9.

„Lietkabelis“: Džordže Gagičius 21 (7/10 dvit., 7/8 baud., 7 atk. kam., 28 naud.), Vytenis Lipkevičius 17 (3/3 trit., 9 atk. kam., 28 naud.), Gediminas Orelikas 10 (2/6 trit., 7 atk. kam.), Kristupas Žemaitis (0/6 trit., 6 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam.) ir Dovydas Giedraitis (2/7 dvit., 0/5 trit.) po 8.