Vilniuje – Žibėno emocijos, Leissnerio sezono mačas ir „Ryto“ rekordas

2022-01-09 16:20

Vilniaus „Rytas“ (14-1) tęsia užtikrintą žygį Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) ir iškovojo 12-ąją pergalę paeiliui.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose 106:77 (18:10, 26:21, 35:26, 27:20) nugalėjo Prienų „Labas GAS“ (1-14), kurie patyrė trečiąją nesėkmę paeiliui.

Vilniaus klubas sužaidė rezultatyviausias savo šio sezono rungtynes. Prieš tai 101 tašką sostinės ekipa atseikėjo „Šiauliams-7bet“.

„Rytas“, įskaitant ir Čempionų lygos bei Karaliaus Mindaugo taurės kovas, nepralaimėjo nė vienerių rungtynių nuo 2021-ųjų lapkričio 2 d.

Devynis kartus paeiliui namuose laimėjęs „Rytas“ paskutinį sykį namų tvirtovės neapgynė spalio 2-ąją, kai nusileido Utenos „Uniclub Casino – Juventus“.

Trečiajame susitikimo kėlinyje nesitvardė vilniečių treneris Žibėnas. Iš pradžių po Eriko Venskaus dvitaškio su pražanga „Ryto“ atsarginių suolelis buvo nubaustas technine pražanga, o Žibėnas agresyviai replikavo arbitrui Sauliui Račiui.

Kėlinio pabaigoje Tahjas Eaddy smeigė tritaškį, o įsiaudrinęs Žibėnas tęsė karą su teisėju Račiu ir pats užsidirbo techninę nuobaudą.

Idealų pataikymą iš žaidimo šiame mače užfiksavo „Ryto“ puolėjas Tanneris Leissneris. Amerikietis per 21,5 minutės pelnė 19 taškų (8/8 dvit., 1/1 trit.), atkovojo 3 kamuolius, blokavo metimą, kartą prasižengė ir sukaupė 23 naudingumo balus.

Taškų ir naudingumo rodikliai – geriausi šiame Leissnerio sezone. Primename, kad daugiau nei mėnesį jis praleido be krepšinio dėl žandikaulio lūžio.

„Rytas“ šiam mačui pirmą kartą oficialioms rungtynėms registravo po traumos atsigaunantį Jarvisą Williamsą. Amerikietis atliko apšilimą, bet aikštėje nepasirodė. Komandai vis dar negali padėti ir Mindaugas Girdžiūnas.

Vilniečiai pirmajame kėlinyje kiek buksavo, bet įjungė aukštesnę pavarą antrajame, per kurį įmetė 26 taškus. Puikiai dirbęs Arno Butkevičiaus ir Ivano Buvos duetas sukūrė šeimininkams 13 taškų pranašumą (44:31).

Po pertraukos „Rytas“ smeigė du tritaškius paeiliui, užkūrė spurtą 7:0 ir po šio smūgio prieniškiai neatsitokėjo.

Prienų ekipos gretose išsiskyrė Ivanas Perasovičius, kurio sąskaitoje per 24 minutes buvo 11 taškų (3/3 dvit., 1/4 trit., 2/4 baudų), 6 atkovoti kamuoliai bei 14 naudingumo balų.

„Rytas“: Tanneris Leissneris 19 (8/8 dvit., 1/1 trit.), Gytis Radzevičius (3/3 trit., 6 atk. kam.), Kennethas Smithas (6/6 dvit., 8 rez. perd.) ir Ivanas Buva (4/10 dvit., 2/3 trit., 6 atk. kam.) po 15, Arnas Butkevičius 13 (5/6 dvit., 5 atk. kam.), Maurice'as Ndouras 12 (5/8 dvit., 2 blok.).

„Labas GAS“: Jovan Kljajičius 16 (6/6 dvit., 0/5 trit.), Tahjas Eaddy 14 (2/7 dvit., 3/4 trit.), Ivanas Perasovičius 11 (6 atk. kam.), Erikas Venskus 8 (4/5 dvit.), Ignas Sargiūnas 7 (1/7 dvit., 5/5 baud., 5 atk. kam.).