Į Torontą sugrįžęs Jonas Valančiūnas dominavo baudos aikštelėje

2022-01-10 06:19
Nuotr.: AP – Scanpix

Jonas Valančiūnas galop sugrįžo į Torontą, kur praleido NBA karjeros pirmuosius pusseptintų metų.

Lietuvos rinktinės centras tuščių „Scotiabank“ arenos tribūnų apsuptyje žengė ant parketo ir demonstravo jėgą po krepšiu, bet jo vedama Naujojo Orleano „Pelicans“ (14-26) 101:105 (26:27, 22:22, 29:30, 24:26) nusileido „Raptors“ (20-17).

Valančiūnas per 34 minutes pelnė 20 taškų (6/9 dvit., 1/3 trit., 5/6 baud.), sugriebė 17 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 1 metimą ir 3 kartus suklydo.

Rezultatyvūs perdavimai 7

Likus žaisti pustrečios minutės Herbertas Jonesas pataikė iš toli ir „Pelicans“ buvo priekyje – 99:96.

Tada Fredas VanVleetas susmeigė du tritaškius iš eilės bei truktelėjo „Raptors“ – 102:99.

Po minutės pertraukėlės Brandonas Ingramas atsakė dviem taškais, bet Chrisas Boucheris įmetė du taškus, Garrettas Temple'as netiksliai atakavo iš toli, Birchas realizavo vieną baudą iš dviejų ir padėjo tašką rungtynėse – 105:101.

Valančiūnas paskutinį kartą Toronte buvo žaidęs 2018-ųjų gruodžio 8-ąją, kai dar vilkėjo „Raptors“ marškinėlius. Po dviejų mačų išvykoje lietuvis patyrė nykščio traumą, o po to buvo iškeistas į Memfio „Grizzlies“.

2018-2019 m. sezone „Grizzlies“ ir „Raptors“ keliai nebesusikirto, 2019-2020 m. sezonas buvo užbaigtas Orlando burbule, o 2020-2021 m. sezone Toronto klubas namų rungtynes žaidė Tampoje.

„Pasiilgau Kanados, – po dvikovos sakė Valančiūnas. – Labai gera matyti pažįstamus veidus.“

„Pelicans“ pražudė 8 tritaškius iš 17 pataikęs Fredas VanVleetas, kuris surinko 32 taškus (3/10 dvit., 8/17 trit., 2/2 baud.), 4 atkovotus ir 2 perimtus kamuolius bei 4 rezultatyvius perdavimus.

Pascalio Siakamo sąskaitoje – 29 taškai (5/13 dvit., 3/5 trit., 10/10 baud.), 10 atkovotų ir 2 perimti kamuoliai bei 7 rezultatyvūs perdavimai.

Ingramas Naujojo Orleano ekipai įmetė 22 taškus (5/11 dvit., 1/2 trit., 9/10 baud.), sugriebė 5 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Raptors“: Fredas VanVleetas 32 (3/10 dvit., 8/17 trit., 4 rez. perd.), Pascalis Siakamas 29 (5/13 dvit., 3/5 trit., 10/10 baud., 10 atk. kam., 7 rez. perd., 34 naud.), OG Anunoby 12 (2/6 trit., 5 atk. kam.), Scottie Barnesas (2/7 dvit.) ir Sviatoslavas Mychailiukas po 7.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 22 (5/11 dvit., 9/10 baud., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 20 (6/9 dvit., 5/6 baud., 17 atk. kam., 30 naud.), Herbertas Jonesas 13 (3/7 dvit., 2/4 trit.), Devonte Grahamas (3/8 trit., 4 rez. perd.) ir Nickeilas Alexanderis-Walkeris po 11, Garrettas Temple'as 8 (1/8 trit., 6 rez. perd.).