NBA pulsas: suerzintas LeBronas ir paslydusi reporterė

2022-01-10 10:16
Nuotr.:

Jono Valančiūnio sugrįžimas į Kanadą, Klay Thompsono pasirodymas po pustrečių metų ant parketo, įspūdingi Ja Moranto ir LeBrono Jameso epizodai, paslydusi reporterė – tai ir dar daugiau – sausio 10-osios NBA pulse.

Sausio 10-osios NBA pulsas

SUSTOJO. Bruklino „Nets“ namuose per pratęsimą 121:119 įveikė San Antonijaus „Spurs“, o lemiamą metimą pataikė lygos naujokas Camas Thomasas.

Vis dėlto šeimininkai galėjo laimėti daug paprasčiau – likus 4 minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos „Nets“ turėjo 10 taškų persvarą (113:103), tačiau nebesugebėjo pelnyti taškų ir „Spurs“ tuo pasinaudojo.

Nugalėtojams Kevinas Durantas pelnė 28 taškus (11/21 met.), Jamesas Hardenas pridėjo 26 (9/18 met.) ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų.

IRVINGO STILIUMI. „Nets“ namuose verčiasi be Kyrie Irvingo, tačiau komandos draugo judesius pademonstravo Blake'as Griffinas, pats pralinksminęs save.

PASLYDO. Los Andželo „Clippers“ namie 106:93 palaužė Atlantos „Hawks“, tačiau po rungtynių įvyko nemalonus incidentas.

Po rungtynių interviu ėmusi „Clippers“ reporterė paslydo ir skaudžiai nukrito ant parketo. Kurį laiką ji negalėjo atsikelti.

SUŽVĖRĖJO. Vašingtono „Wizards“ išvykoje 102:100 palaužė Orlando „Magic“, o šią sostinės klubo pergalę papuošė įspūdingas Kyle'o Kuzmos pasirodymas.

Puolėjas pelnė 27 taškus (10/19 met.) ir atkovojo 22 kamuolius. Šis pasiekimas – krepšininko rekordas.

„Esu labai susikoncentravęs ir užsispyręs, stipriai prižiūriu savo kūną. Turiu būti tikras, kad mano energija bus gera ir visada varžysis“, – teigė Kuzma.

BENEFISAS. Nepaisant „Magic“ pralaimėjimo, Terrence'ui Rossui šios rungtynės įsimins ilgam.

„Magic“ lyderis trečiąjį kėlinį užbaigė 16 taškų atkarpa, o ketvirtąjį pradėjo dar 4 ir taip pelnė 20 šeimininkų taškų paeiliui.

Taip Rossas nuo 2003 m. gyvuojantį Tracy McGrady rekordą pakartojo surinkdamas 20 taškų iš eilės.

Iš viso Rossas surinko 32 taškus (13/20 met.).

GRĮŽO. Jonas Valančiūnas pirmą kartą nuo 2018-ųjų gruodžio sugrįžo į jo pirmuosius namus už Atlanto – Torontą.

Nors sugrįžimą apkartino Naujojo Orleano „Pelicans“ pralaimėjimas šeimininkams (101:105), pats JV aikštėje dominavo.

Lietuvis per 34 minutes pelnė 20 taškų (6/9 dvit., 1/3 trit., 5/6 baud.) ir atkovojo 17 kamuolių.

„Pasiilgau Kanados, – po dvikovos sakė Valančiūnas. – Labai gera matyti pažįstamus veidus.“

NESUSTABDOMAS. Minesotos „Timberwolves“ Hjustone surengė tikrą puolimo fiestą ir įveikė vietos „Rockets“ 141:123, o sezono pasirodymą surengė Karlas-Anthony Townsas.

Aukštaūgis per 33 minutes pelnė 40 taškų (15/25 met., 6/8 baud.), atkovojo 9 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

„Jie neturėjo Townsui jokios atsvaros, – sakė „Timberwolves“ strategas Chrisas Finchas. – Jis žaidė stipriai, greitai, puikiai ir švariai. Nėra jokių abejonių, jog jis  – „Visų žvaigždžių“ rungtynių žaidėjas.“

KITAS MJ? Anthony Edwardsas NBA žaidžia tik antrą sezoną, bet Hjustone dar kartą parodė, jog turi panašių judesių į Michaelo Jordano.

Edwardsas atliko įspūdingą metimą prasiveržęs, o iš viso įmetė 19 taškų (7/17 met.).

ATSIREVANŠAVO. Denverio „Nuggets“ išvykoje 99:95 įveikė Oklahomos „Thunder“ ir revanšavosi už pralaimėjimą gruodžio 22-ąją.

Denverio klubas prisiminė, jog tuomet kovą dėl kamuolių pralaimėjo 39:60, ir padarė išvadas, šįkart jau dominuodami po krepšiu – 53 prieš 41.

„Gali gerai gintis 22 sekundes, bet jei neatkovoji kamuolio, tai praranda prasmę. Kartojome vyrukams tai visą dieną“, – po rungtynių sakė „Nuggets“ vairininkas Michaelas Malone'as.

ATVĖSINO. Luka Dončičius surinko trigubą dublį, o jo vedama Dalaso „Mavericks“ namuose 113:99 nugalėjo Čikagos „Bulls“ ir nutraukė jų 9 pergalių seriją.

Šeštąjį laimėjimą iš eilės įsirašiusiam Teksaso klubui Dončičius per 35 minutes pelnė 22 taškus (6/17 dvit., 2/6 trit., 4/4 baud.), atkovojo 14 kamuolių ir atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų. Tai buvo trečiasis slovėno trigubas dublis sezone.

ĮVYKO. Klay Thompsonas po pustrečių metų pertraukos grįžo ant NBA parketo ir tai padarė įspūdingu stiliumi.

Achilo sausgyslės ir kryžminių kelio raiščių operacijas iškentęs „Golden State Warriors“ snaiperis mačą pradėjo starto penkete ir užtruko 40 sekundžių pelnyti pirmuosius savo taškus.

„Jis nebuvo drovus, to niekada nesitikime iš Klay, – po rungtynių kalbėjo „Warriors“ strategas Steve'as Kerras. – Pirmoji ataka jam nebuvo skirta, bet turėjau tai numatyti.“

Thompsonas iš viso žaidė 20 minučių, per kurias sumetė 17 taškų (4/10 dvit., 3/8 trit.), atkovojo 3 kamuolius, blokavo 1 metimą, 2 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

„Warriors“ namuose prieš Klivlando „Cavaliers“ laimėjo 96:82.

OPERACIJOS? NE, NEGIRDĖJAU. Nors „Warriors“ žvaigždė dėl sunkių traumų nežaidė 941 dieną, jo gebėjimai niekur nedingo.

Jis rungtynėse pasiekė 12 tūkst. taškų ir 1,8 tūkst. pataikytų tritaškių ribą, o labiausiai visus nustebino dėjimu antrojo kėlinio pabaigoje, kuomet sugrūdo kamuolį per kelis varžovus.

PAGERBĖ. Draymondas Greenas jaučia blauzdos skausmus, tačiau vis tiek žengė ant parketo, norėdamas pagerbti Thompsono sugrįžimą.

Puolėjas po ginčo kamuolio prasižengė ir praėjus 7 sekundėms buvo pakeistas.

PAVADUOJA. Portlando „Trail Blazers“ lyderis Damianas Lillardas dėl traumos praleido ketvirtąsias rungtynes paeiliui, tačiau toliau jį įspūdingai pavaduoja Anfernee Simonsas.

22-ejų gynėjas šįkart pelnė 31 tašką (3/6 dvit., 7/11 trit., 4/4 baud.), o jo vedama „Blazers“ namie 103:88 susitvarkė su Sakramento „Kings“.

Simonsas per keturių mačų atkarpą fiksuoja 29 taškų ir 6,8 rezultatyvių perdavimų statistiką.

NEĮTIKĖTINA. Memfio „Grizzlies“ Los Andžele 127:119 įveikė vietos „Lakers“ ir iškovojo devintąją pergalę iš eilės, o mačą papuošė įspūdingi LeBrono Jameso ir Ja Moranto epizodai.

Dvikovą įspūdingu epizodu pradėjo Morantas, kuomet parbėgęs į gynybą taip įspūdingai pakilo po savuoju krepšiu, jog vos netrenkė galvos į krepšinio lentą ir abiem rankomis išrašė bloką.

Trečiajame ketvirtyje Morantas atliko fantastišką dėjimą po Desmondo Bane'o perdavimo virš krepšio.

LeBronas pyktį išliejo trečiojo kėlinio pabaigoje, kuomet sugrūdo kamuolį iš viršaus per Jareną Jacksoną.

APLENKĖ. 37-erių LeBronas pelnė 35 taškus (14/19 met.), atkovojo 9 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Jis visų laikų sąraše pagal rezultatyvius perdavimus aplenkė Oscarą Robertsoną (9,887 perdavimai), kurį išstūmė iš septintosios pozicijos.

„Lakers“ vedlys dabar per karjerą yra atlikęs 9,888 rezultatyvius perdavimus.

SUERZINO. Antrojo kėlinio pradžioje Bane'as pelnė taškus su pražanga ir praeidamas sukontaktavo su LeBronu, o tai labai nepatiko veteranui, kuris neliko skolingas ir stumtelėjo varžovą ir pažėrė žodžių tiradą.