Triuškinanti CSKA pergalė pažymėta kosminiu Grigonio metimu ir sezono pasirodymu

2022-01-12 22:42
Nuotr.: Panagiotis Moschandreou/Euroleague Basketball via Getty Images
Nuotr. Panagiotis Moschandreou/Euroleague Basketball via Getty Images

Triuškinančią pergalę Eurolygoje iškovojo Mariaus Grigonio atstovaujama Maskvos CSKA (11-7).

Dimitrio Itoudžio auklėtiniai išvykoje 98:74 (26:20, 34:13, 17:22, 21:19) sutriuškino Atėnų „Panathinaikos“ (4-14) krepšininkus.

Grigonis per 23 minutes surinko 19 taškų (2/5 dvit., 4/8 trit., 3/3 baud.), po atkovotą bei prarastą kamuolį, 3 rezultatyvius perdavimus, 4 išprovokuotas pražangas ir 16 naudingumo balų.

Rezultatyvūs perdavimai 6

Tai buvo lietuvio geriausios rungtynės Eurolygoje šį sezoną. Gynėjas pagerino tiek taškų, tiek naudingumo balų rekordus.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie besibaigiant pirmajam kėliniui pirmavo 20:17, tačiau tuomet CSKA kaip reikiant užsikūrė. Marius Grigonis pataikė kosminį tritaškį su varžovo pražanga, svečiai smogė įspūdingu spurtu 23:0 ir antrojo kėlinio viduryje įgijo 20 taškų pranašumą (40:20).

Grigonio metimas:

23 taškai pelnyti be atsako – trečia didžiausia atkarpa Eurolygos istorijoje nuo 2007-ųjų. Didesnius spurtus yra turėjusi tik Malagos „Unicaja“ ir Sankt Peterburgo „Zenit“ (24:0).

Prieš pertrauką Itoudžio kariauna nemažino apsukų, surengė dar vieną atkarpą 23:10 ir po Danielio Hacketto dvitaškio pailsėti išėjo turėdama 27 taškų persvarą (60:33).

60 taškų per du kėlinius sukračiusi CSKA pakartojo šio sezono rekordą, kuris iki šiol priklausė Pirėjo „Olympiakos“.

Per pirmuosius du kėlinius Grigonis pelnė 11 taškų.

Antroji rungtynių dalis tapo formalumu. CSKA išlaikė triuškinantį pranašumą ir triumfavo.

Grigonio perdavimas Bolomboy:

Naudingiausiai CSKA ekipoje rungtyniavo Hackettas, kuris per 22,5 minutės pelnė 17 taškų (2/3 dvit., 4/6 trit., 1/1 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 26 naudingumo balus.

Atėnų komandai Ioannis Papapetrou per 28 minutes pelnė 16 taškų (7/9 dvit., 0/3 trit., 2/2 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 18 naudingumo balų.

„Panathinaikos“: Ioannis Papapetrou 16 (7/9 dvit., 4 rez. perd.), Kendrickas Perry 15 (3/3 trit.), Darylas Maconas 11 (4/9 dvit., 5 atk. kam.), Howardas Sant-Roosas (4/6 dvit., 6 rez. perd.) ir Georgios Papagiannis po 9.

„CSKA“: Marius Grigonis 19 (4/8 trit.), Danielis Hackettas 17 (4/6 trit., 5 atk. kam., 6 rez. perd., 26 naud.), Tornikė Šengelija 16 (5/10 dvit., 4 rez. perd., 4 kld.), Gabrielis Lundbergas (2/2 trit.) ir Joelis Bolomboy (4/6 dvit., 8 atk. kam., 2 blok.) po 8, Ivanas Uchovas 7 (2/3 trit., 4 rez. perd.).