NBA pulsas: mėgėjų krepšinio epizodas ir talentą demonstravę aukštaūgiai

2022-01-20 10:28
Nuotr.:

Fantastiški aukštaūgių pasirodymai, Domanto Sabonio trigubas dublis ir trauma, mėgėjų krepšinį priminęs epizodas, itin trumpas baudos metimas – tai ir dar daugiau – sausio 20-osios NBA pulse.

Sausio 20-osios NBA pulsas

KOSMINIS. Nikola Jokičius surengė neįtikėtiną pasirodymą. Serbas pelnė 49 taškus (13/20 dvit., 3/5 trit., 14/16 baudų), atkovojo 14 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų, o Denverio „Nuggets“ savo aikštėje 130:128 palaužė Los Andželo „Clippers“.

NBA istorijoje tai yra ketvirtas rezultatyviausias trigubas dublis tarp vidurio puolėjo pozicijos krepšininkų. Wiltas Chamberlainas trigubą dublį buvo surinkęs su 53 ir 51 tašku, o Kareemas Abdul-Jabbaras – su 50 taškų.

Pralaimėjusių komandai kroatas Ivica Zubacas per 37 minutes pelnė 32 taškus (15/19 dvit., 2/2 baudų) bei sugriebė 10 kamuolių. 32 taškai – Zubaco rekordas. Prieš tai 24-erių 216 cm ūgio atletas daugiausiai buvo įmetęs 26 taškus.

PERGALINGAS ŠŪVIS. Jokičiaus komandos draugo Aarono Gordono statistika praėjusią naktį: 28 taškai, 10 taiklių metimų iš 16, 4 atkovoti kamuoliai ir pergalingas tritaškis paskutinėmis sekundėmis.

27 MINUTĖS. Joelis Embiidas vos per 27 minutes pakartojo karjeros rezultatyvumo rekordą, o jo vedama Filadelfijos „76ers“ be didesnio vargo susitvarkė su Orlando „Magic“.

Embiidas sumetė 50 taškų (16/19 dvit., 1/4 trit., 15/17 baud.). Aukštaūgis dar atkovojo 12 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei blokavo 3 metimus.

Embiidas tapo antruoju krepšininku „76ers“ istorijoje, kuriam daugiau nei vieną kartą pavyko įmesti bent 50 taškų ir atkovoti bent 10 kamuolių. Jis prisijungė prie legendinio Wilto Chamberlaino.

„76ers“ istorijoje Embiidas tapo trečiuoju krepšininku, kuris daugiau nei sykį įmetė 50 taškų. Be Embiido ir Chamberlaino tai yra padaręs ir Allenas Iversonas.

Paskutiniame kėlinyje Embiido didesnės pagalbos šeimininkams neprireikė – jis sužaidė vos 58 sekundes ir sulaukęs MVP skanduočių po 50 taško buvo pakeistas.

KARJEROS VAKARAS. „76ers“ ir „Magic“ mače žibėjo ne tik Embiidas. „Magic“ gretose Mo Bamba pataikė net 7 tritaškius iš 8 ir surinko 32 taškus, taip pat blokavo 3 metimus ir atkovojo 4 kamuolius. Prieš tai 23-ejų 213 cm ūgio krepšininko rekordai buvo 22 taškai ir 5 įmesti tritaškiai.

Tai pirmasis kartas „Magic“ istorijoje, kai vidurio puolėjas pataiko 7 tritaškius.

IRVINGO ŠOU. Tik išvykose rungtyniaujantis Kyrie Irvingas įsivažiuoja ir praėjusią naktį surinko 30 taškų (11/16 dvit.) bei 7 rezultatyvius perdavimus, o Bruklino „Nets“ svečiuose 119:118 įveikė Vašingtono „Wizards“. 22 iš 30 taškų Irvingas sumetė pirmoje mačo pusėje. Šį sezoną Irvingui tai buvo penktosios rungtynės, o jo vidurkiai yra 22 taškai ir 5,4 rezultatyvaus perdavimo.

MĖGĖJŲ KREPŠINIO EPIZODAS. Vienas iš Bruklino „Nets“ trenerių Davidas Vanterpoolas Vašingtono „Wizards“ puolėjui Kyle'ui Kuzmai sutrukdė pagauti kamuolį. „Nets“ atstovas stovėjo prie šoninės linijos ir ištiesė ranką link skriejančio kamuolio, o tai sutrukdė jį pagauti „Wizards“ krepšininkui.

„Mėgėjų krepšinis. Tai man priminė tai. Apgailėtina situacija“, – apie epizodą pasisakė Kuzma.

Teisėjai šio epizodo nepastebėjo ir pratęsė rungtynes, o „Wizards“ prarado kamuolį bei galiausiai pralaimėjo vienu tašku.

VIDURKIS. Atlantos „Hawks“ vedlys Trae Youngas sezono pradžioje strigo, tačiau dabar žaidžia vis geriau ir per pastarąsias 31 rungtynes fiksuoja 30 taškų ir 10 rezultatyvių perdavimų vidurkius. Praėjusią naktį jis įmetė 37 taškus bei pridėjo 14 rezultatyvių perdavimų, o „Hawks“ 134:122 susitvarkė su Minesotos „Timberwolves“. Vien per trečiąjį kėlinį, kurį „Hawks“ laimėjo 45:20, Youngas surinko 23 taškus.

SUGRĮŽIMAS. Alexas Caruso grįžo į aikštę, o su juo Čikagos „Bulls“ nutraukė keturių nesėkmių seriją. Caruso pelnė 9 taškus, komandoje užfiksavo geriausią +/- rodiklį (+18), o „Bulls“ namie 117:104 palaužė Klivlando „Cavaliers“. DeMaras DeRozanas surinko 30 taškų, Nikola Vučevičius – 24 taškus ir 12 sugriebtų kamuolių.

SABONIO TRAUMA. Domantas Sabonis surinko trigubą dublį (20 tšk., 12 atk. kam., 10 rez. perd.), Indianos „Pacers“ svečiuose 111:104 įveikė Los Andželo „Lakers“, bet lietuvis mačą turėjo baigti ir su kartėliu.

Ketvirtajame kėlinyje likus 5 minutėms Domantas kovodamas dėl kamuolio nusileido ant Russello Westbrooko kojos ir susižeidė čiurną. Sabonis ilgai gulėjo ant parketo, kol galiausiai skausmo perkreiptu veidu atsistojo ir tęsė rungtynes.

Vis dėlto po mačo „Pacers“ vairininkas Rickas Carlisle'as buvo sunerimęs dėl Sabonio sveikatos.

„Domantas pasitempė čiurną ir tai panašu į žymų patempimą“, – gerų naujienų neturėjo Carlisle'as.

10 TŪKST. LeBronas Jamesas surinko 30 taškų ir 12 atkovotų kamuolių bei pasiekė 10 tūkst. sugriebtų kamuolių ribą. NBA istorijoje tik penki krepšininkai yra pelnę bent 30 tūkst. taškų ir atkovoję bent 10 tūkst. kamuolių. Prieš LeBroną tai buvo pasiekę Wiltas Chamberlainas, Kareemas Abdul-Jabbaras, Karlas Malone'as ir Dirkas Nowitzki.

Netrukus Jamesas taps pirmuoju krepšininku NBA istorijoje, pasiekusiu 30 tūkst. pelnytų taškų, 10 tūkst. atkovotų kamuolių ir 10 tūkst. rezultatyvių perdavimų ribas. LeBronas turi 9,908 rezultatyvius perdavimus.

TRIGUBI DUBLIAI. Praėjusią naktį netrūko trigubų dublių. Jį be Jokičiaus ir Sabonio taip pat surinko San Antonijaus „Spurs“ gynėjas Dejounte Murray, kurio sąskaitoje buvo 23 taškai, 14 rezultatyvių perdavimų ir 10 sugriebtų kamuolių. Murray traukiama „Spurs“ namie 118:96 įveikė Oklahomos „Thunder“.

Tai buvo aštuntasis šį sezoną ir dvyliktasis karjeroje Murray trigubas dublis.

Tuo metu LaMelo Ballas trigubą dublį įsirašė surinkdamas 15 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir 10 rezultatyvių perdavimų. Jo ginama Šarlotės „Hornets“ svečiuose 111:102 palaužė Bostono „Celtics“.

TRIO. Milvokio „Bucks“ su savo lyderių trijule Gianniu Antetokounmpo, Khrisu Middletonu ir Jrue Holiday šį sezoną per 20 rungtynių iškovojo 17 pergalių. Kai bent vienas iš šios trijulės nežaidžia, komanda laimėjo 11 kartų ir suklupo 16 sykių.

Praėjusią naktį Giannis surinko 33 taškus ir atkovojo 15 kamuolių, Middletonas įsirašė 27 taškus ir 7 sugriebtus kamuolius, Holiday pridėjo 9 taškus ir 5 rezultatyvius perdavimus, o „Bucks“ namie 126:114 nugalėjo Memfio „Grizzlies“ klubą.

„Grizzlies“ komandoje tradiciškai siautėjo Ja Morantas. Šįkart jaunuolio sąskaitoje buvo 33 taškai, 14 rezultatyvių perdavimų ir 8 sugriebti kamuoliai.

BLOKŲ KARALIUS. „Grizzlies“ komandoje pastaruoju metu įspūdingus blokų skaičius renka 22-ejų 211 cm ūgio puolėjas Jarenas Jacksonas. Jis praėjusią naktį blokavo 4 metimus, o per pastarąsias 7 rungtynes iš viso surinko 29 blokus (vid. 4,1 bloko). Šį sezoną Jacksonas vidutiniškai blokuoja po 2,2 metimo. Geresnius blokų vidurkius renka tik Mylesas Turneris (vid. 2,8) ir Rudy Gobertas (vid. 2,3).

SIAUTULYS. Luka Dončičius sužaidė fantastiškas rungtynes. Slovėnas mače su Toronto „Raptors“ per 42 minutes surinko 41 tašką (9/14 dvit., 4/10 trit., 11/12 baudų) ir užfiksavo asmeninį sezono rekordą, taip pat atkovojo 14 kamuolių bei atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

TRUMPAS. Šarlotės „Hornets“ aukštaūgis Masonas Plumlee pademonstravo itin prastą baudų metimų pavyzdį:

NETIKĖTA. Viena stipriausių Vakarų konferencijos ekipų Jutos „Jazz“ namuose pripažino konferencijos autsaiderės Hjustono „Rockets“ pranašumą – 111:116. „Jazz“ krepšininkai iš pastarųjų septynerių rungtynių pralaimėjo šešis mačus. Mačą praleido „Jazz“ vedlys Donovanas Mitchellas, kuriam buvo nustatytas smegenų sukrėtimas.