2022-01-22 00:22
Nuotr.: Regina Hoffmann/Euroleague Basketball via Getty Images
Nuotr. Regina Hoffmann/Euroleague Basketball via Getty Images

Eurolygoje – dramatiška atomazga penktadienio vakarą Prancūzijoje.

Vilerbano ASVEL (9-11) rinko taškus lemiamu metu ir namie 69:67 (11:17, 14:18, 24:13, 20:19) nugalėjo Belgrado „Crvena Zvezda“ (7-12).

ASVEL komandai šiame mače nepadėjo vienas lyderių Elie Okobo bei Williamas Howardas, Davidas Lighty, Victoras Wembanyama.

Rezultatyvūs perdavimai 5

Vilerbano ekipa nutraukė dviejų iš eilės nesėkmių seriją, o „Crvena Zvezda“ prasta atkarpa prasitęsė iki 4 iš eilės.

Vilerbano komandą į pergalę atvedė Chrisas Jonesas. Amerikietis tylėjo pirmoje mačo pusėje, bet prabilo kai labiausiai reikėjo – prasiveržęs į baudos aikštelę pelnė rezultatą persvėrusį dvitaškį likus 15 sek.

Jonesas iš viso per 32 minutes pelnė 17 taškų (6/8 dvit., 1/3 trit., 2/2 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 22 naudingumo balus.

Belgrado ekipos gretose išsiskyrė Luka Mitrovičius, kurio sąskaitoje per 22 minutes buvo 9 taškai (3/7 dvit., 3/4 baudų), 7 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai bei 16 naudingumo balų.

Sėkmingiau rungtynes pradėjo Serbijos ekipa, kuri greitai įgijo 8 taškų pranašumą (17:9). Antrajame ketvirtyje Dejano Radonjičiaus auklėtiniai dar labiau padidino apsukas ir pasiekė rekordinę 14 taškų persvarą (25:11).

Po dviejų kėlinių „Crvena Zvezda“ pirmavo 35:25. Vėliau svečiai kiek atsipalaidavo, o ASVEL tiek ir reikėjo. Pagaliau užsikūręs puolimas leido ne tik priartėti, bet ir perimti iniciatyvą (44:43).

Iki pat lemiamų akimirkų užvirė kova taškas į tašką, kurioje „Crvena Zvezda“ turėjo nežymų pranašumą. Labai skaudi svečiams buvo penktoji Nikola Kaliničiaus asmeninė pražanga. Iškart po to ASVEL pelnė 6 taškus be atsako ir susigrąžino pranašumą (64:63).

Likus 57 sek. ASVEL ekipai vieną baudą pataikė Paulas Lacombe‘as (67:65). Kitoje atakoje rezultatą išlygino Ognjenas Dobričius (67:67). Prancūzai netruko susigrąžinti pranašumą – Jonesas pataikė dvitaškį (69:67) likus 15 sek. Lemiamą tritaškį sviedė Dobričius, bet sunkus metimas liko toli nuo tikslo.

ASVEL: Paulas Lacombe'as (8/13 dvit., 7 atk. kam.) ir Chrisas Jonesas (6/8 dvit., 5 rez. perd.) po 17, Jamesas Gistas 9 (4/6 dvit.), Dylanas Osetkowskis 7.

„Crvena Zvezda“: Ognjenas Dobričius 20 (3/8 dvit., 4/7 trit., 5 kld.), Aaronas White'as 12 (5/6 baud.), Nikola Kaliničius ir Luka Mitrovičius (3/7 dvit., 7 atk. kam.) po 9.