Vakarų konferencijos lyderių akistatoje – Paulo sezono rungtynės ir „Suns“ triumfas

2022-01-25 07:54

Nuotr.: FP – Scanpix
Nuotr. FP – Scanpix

Chrisas Paulas sužaidė savo sezono rungtynes ir jo vedama Finikso „Suns“ (37-9) Nacionalinėje krepšinio asociacijoje iškovojo septintąją pergalę iš eilės.

Finikso klubas savo aikštėje 115:109 (31:21, 27:35, 27:31, 30:22) įveikė ketvirtoje turnyrinės lentelės vietoje įsitaisiusią Jutos „Jazz“ (30-18) ekipą.

Jutos klubas patyrė 8-ąją nesėkmę per 11 rungtynių.

Rezultatyvūs perdavimai 14

„Suns“ komandai Paulas per 40 minučių pelnė 27 taškus (6/10 dvit., 4/7 trit., 3/4 baud.), atkovojo 9 kamuolius ir atliko 14 rezultatyvių perdavimų.

Ankstesnis 36-erių gynėjo sezono pasirodymas buvo užfiksuotas su Portlando „Trail Blazers“ komanda – 24 taškai.

Rungtynes geriau pradėjusi namų komanda po pirmojo kėlinio susikrovė dviženklę persvarą (31:21), tačiau iki ilgosios pertraukos „Jazz“ apkarpė deficitą, o po Camerono Johnsono tritaškio ir persvėrė rezultatą savo naudai (58:56).

Ketvirtojo ketvirčio pradžioje Paulas 5 taškais paeiliui grąžino „Suns“ komandai iniciatyvą (96:95), o netrukus tritaškiu ir padidino persvarą (101:95).

Likus paskutinėms 2 rungtynių minutėms Jordanas Clarksonas trimis tolimais metimais paeiliui įžiebė Jutos ekipai viltį (109:114), bet per likusį laiką „Jazz“ komanda stebuklo nesukūrė.

Ketvirtajame kėlinyje Paulas atseikėjo 15 taškų.

„Suns“ su 37 pergalėmis ir 9 pralaimėjimais pakartojo savo geriausią NBA sezono starto rekordą franšizės istorijoje. Šį pasiekimą „Suns“ yra užfiksavusi 2006–2007 m. sezone.

Šiame susitikime „Jazz“ vertėsi be šešių pagrindinių savo žaidėjų: Donovano Mitchello (smegenų sukrėtimas), Rudy Goberto (blauzdos patempimas), Bojano Bogdanovičiaus (piršto lūžis), Joe Ingleso (čiurnos patempimas), Mike‘o Conley ir Royce’o O’Neale’o (kelio traumos).

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Devinas Bookeris, per 38 minutes pelnęs 33 taškus (11/22 dvit., 3/13 trit.). Jis taip pat atkovojo 7 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Jutos ekipos gretose išsiskyrė Danuelis House'as, kurio sąskaitoje per 42 minutes buvo 14 taškų (3/5 dvit., 1/4 trit., 5/9 baud.), 7 atkovoti kamuoliai ir 4 rezultatyvūs perdavimai.

„Suns“: Devinas Bookeris 33 (11/22 dvit., 3/13 trit., 7 atk. kam., 2 blok.), Chrisas Paulas 27 (6/10 dvit., 4/7 trit., 9 atk. kam., 14 rez. perd., 7 kld.), Cameronas Johnsonas 20 (5/8 trit., 6 atk. kam., 3 per. kam.), Bismackas Biyombo 16 (7/10 dvit., 13 atk. kam.).

„Jazz“: Jordanas Clarksonas 22 (5/9 dvit., 4/11 trit., 5 rez. perd., 4 kld.), Trentas Forrestas 17 (7/10 dvit., 6 atk. kam.), Danuelis House'as (5/9 baud., 7 atk. kam., 4 rez. perd., 2 blok.) ir Ericas Paschallas (2/3 trit.) po 14, Rudy Gay (5 atk. kam.) ir Jaredas Butleris (3/4 trit., 4 per. kam.) po 13, Hassanas Whiteside'as 10 (4/9 dvit., 9 atk. kam.).