Delininkaičio debiutas pažymėtas „Juventus“ pergale prieš „Neptūną“

2022-01-27 21:08
Nuotr.: LKL

Tomas Delininkaitis sugrįžo ant parketo, o Utenos „Juventus“ (9-7) Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) nutraukė keturių pralaimėjimų seriją.

Žydrūno Urbono auklėtiniai namuose 76:64 (21:13, 18:17, 20:15, 17:19) nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ (6-10).

Įtraukiant ir Citadele KMT rungtynes, uteniškiai buvo klupę jau šešis kartus paeiliui. Tuo metu klaipėdiečiams tai trečioji nesėkmė paeiliui.

Tai buvo Tomo Delininkaičio sugrįžimo į LKL rungtynės: veteranas per 22 minutes pelnė 4 taškus, atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 5 naudingumo balus.

Utenos ekipa vertėsi be traumuoto Martyno Gecevičiaus ir izoliacijoje esančio Gintauto Matulio.

Nors rungtynių pradžioje „Neptūnas“ neleido pernelyg pabėgti varžovams (10:12), gera Tomo Lekūno ir Norberto Gigos atkarpa didino „Uniclub Casino – Juventus“ pranašumą iki dviženklio – 21:11. Šeimininkai gerai atrėmė visus varžovų bandymus artėti ir po dviejų kėlinių išsaugojo ženklią persvarą – 39:30.

Nors antrajame ketvirtyje nerimą kėlė Edgaro Želionio peties trauma, „Neptūno“ aukštaūgis rungtynes tęsė net po skaudaus kontakto su Roku Gusčiu.

Po didžiosios pertraukos „Neptūno“ spurtas 7:0 leido priartėti (37:41), tačiau uteniškiai gerai išnaudojo baudos metimus ir būtent jie leido atstatyti svaresnį pranašumą – 52:37.

Dar viena gera atkarpa 6:0 vėl didino intrigą (58:65), o žaisti buvo likę dar 5 minutės. Vis tik Ignas Vaitkus sumetė baudas, o po Delininkaičio perdavimo tolimą šūvį realizavo Patrickas Milleris – 70:58. Galiausiai šansų „Neptūnas“ nebeturėjo.

Po mačo Žydrūnas Urbonas teigė, jog geresnį žaidimą lėmė ilgesnė rotacija, kuri padeda ne tik rungtynėse, bet ir joms ruošiantis.

„Nieko mes čia nenutraukėme. Mes savaitę laiko tiesiog sportavome penki prieš penkis. Treneriai, kurie dirba tokius darbus, supranta, kad kai dirbi tris mėnesius žaisdamas tris prieš tris, tai ir ateini į tokią situaciją, kurioje mes buvome. Pagaliau praėjusią savaitę teko pažaisti normaliai. Pasikvietėme Delininkaitį, turėjome sistemą ir graužėme bent jau gynybą. Grįžome ten, kur suprantame, ką darome.

Nėra jokių stebuklų. Pergalė yra visada smagiau, bet aš žinau, kur aš einu, kur eina komanda, kaip ji gali žaisti. Šiandien dar nežaidėme gero krepšinio. Daug dalykų šiandien nepadarėme ir aš nežiūriu į pergales ar pralaimėjimus. Aišku, smagiau ant pergalių yra statyti komandą, bet man reikalinga kokybė tiek puolime, tiek gynyboje. Šiandien gynyboje mes palyginus gerai tvarkėmės“, – komentavo Urbonas.

Utenos klubo legionieriai buvo neryškūs: Patricko Millerio sąskaitoje – 9 taškai (3/10 dvit., 1/1 trit. ), 3 klaidos ir 0 naudingumo balų, Jaylinas Airingtonas taškais nepasižymėjo, o Adreianas Payne’as įmetė 7 taškus, atkovojo 2 kamuolius ir rinko 5 naudingumo balus.

Utenos komandai Ignas Vaitkus per 29 minutes pelnė 21 tašką (5/6 dvit., 1/1 trit., 8/9 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 29 naudingumo balus.

Utenos ekipa prastokai atakavo iš toli – pataikė 2 tritaškius iš 15 (13 proc.). Klaipėdiečiai pataikė 5 iš 24 (21 proc.) tritaškių.

Klaipėdos ekipos gretose išsiskyrė Žygimantas Janavičius, kurio sąskaitoje per 31 minutę buvo 16 taškų (4/5 dvit., 2/6 trit., 2/2 baud.), 4 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai bei 21 naudingumo balas.

Tuo metu nepaisant pralaimėjimo, klaipėdiečių strategas Dainius Adomaitis iš dalies buvo patenkintas savo auklėtinių pasirodymu, tačiau tuo pat metu bedė pirštu į akį labiausiai rėžusias detales.

„Rungtynės kalneliai. Man patiko, kaip kai kuriais momentais žaidėme. Buvo ir agresyvumo gynyboje, ir protas, žinojimas prieš ką žaidžiu, o puolime – situacijų suradimas. Faktas, kad puolime prametėme labai daug laisvų metimų. Turime vėl kalbėti, ką akcentuojame gynyboje su konkrečiais žaidėjais. Šiandien vėl gavome 16 taškų iš individualių situacijų ir rankos pakėlimas pripažįstant, kad „mano klaida“, netenkina. Puolime 22 klaidos. Čia labai paprasta“, – kalbėjo strategas.

„Juventus“: Ignas Vaitkus 21 (5/6 dvit., 8/9 baud., 29 naud.), Tomas Lekūnas 13 (6/8 dvit.), Vytautas Šulskis 10 (4/9 dvit., 5 atk. kam.), Patrickas Milleris 9 (3/10 dvit.), Rokas Gustys 8 (8 atk. kam.), Adreianas Payne'as 7.

„Neptūnas“: Žygimantas Janavičius 16 (4/5 dvit., 2/6 trit., 6 rez. perd.), Edgaras Želionis 11 (4/6 dvit., 5 atk. kam.), Benas Griciūnas 10 (5/7 dvit., 7 atk. kam., 4 kld.), Matas Jogėla 9 (4/6 dvit., 5 rez. perd., 3 blok.), Adomas Sidarevičius 7 (5 kld.).