Dalase – istorinis Dončičiaus pasirodymas ir sutriuškinti „Pistons“

2022-02-09 08:23
Nuotr.: USA TODAY Sports - Scanpix
Nuotr. USA TODAY Sports - Scanpix

Luka Dončičius surengė įspūdingą pasirodymą ir užfiksavo istorinį pasiekimą, o jo vedama Dalaso „Mavericks“ (32-23) pratęsė pergalių seriją NBA.

Dalaso klubas savo aikštėje 116:86 (36:26, 29:25, 33:20, 18:15) nepasigailėjo varžovų ir užtikrintai įveikė Detroito „Pistons“ (12-42).

Dončičius per 32 minutes pelnė 33 taškus (4/9 dvit., 5/9 trit., 10/14 baud.), atkovojo 7 kamuolius, blokavo 2 metimus ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų.

Rezultatyvūs perdavimai 11

Tai jau 32-osios rungtynės, kai slovėnas pasiekia 30 taškų ir 10 rezultatyvių perdavimų ribą. Šiuo pasiekimu jis susilygino su Oscaru Robertsonu, kuris šiuos skaičius prieš sukankant 23 metams irgi yra surinkęs 32 kartus.

Dončičius savo 23-iąjį gimtadienį švęs vasario 28 dieną, tad dar turi laiko pralenkti 1971 m. NBA čempioną Robertsoną.

Pirmojo kėlinio pabaigoje Dalaso komanda spurtavo 15:5 ir įgijo dviženklę persvarą (36:26), tačiau antrajame kėlinyje svečiai iš Detroito smūgiavo atgal (33:36).

Vis tik „Mavericks“ nesutriko ir iki ilgosios pertraukos susigrąžino apčiuopiamą pranašumą (65:51), o po jos Jalenas Brunsonas baudų metimais sukrovė 20 taškų persvarą (85:65).

Lemiamame kėlinyje Detroito ekipa galutinai kapituliavo ir patyrė penktąją nesėkmę paeiliui.

„Pistons“ tragiškai metė iš tolimos distancijos – pataikė vos 5 tritaškius iš 30.

Detroito ekipos gretose išsiskyrė Isaiahas Stewartas, kurio sąskaitoje per 29 minutes buvo 14 taškų (6/9 dvit., 2/3 baud.), 15 atkovotų kamuolių ir 1 rezultatyvus perdavimas.

„Mavericks“: Luka Dončičius 33 (4/9 dvit., 5/9 trit., 10/14 baud., 7 atk. kam., 11 rez. perd., 2 blok., 5 kld.), Jalenas Brunsonas 21 (5/7 dvit., 2/4 trit., 5/5 baud., 4 rez. perd.), Trey Burke'as 18 (4/6 trit.), Reggie Bullockas 12 (4/8 trit.), Dorianas Smithas 11 (2/3 trit., 7 atk. kam.), Dwightas Powellas 10 (4/6 dvit., 7 atk. kam.).

„Pistons“: Hamidou Diallo 18 (5/10 dvit., 5/6 baud., 5 atk. kam.), Jerami Grantas 15 (4/10 dvit., 1/6 trit.), Isaiahas Stewartas 14 (6/9 dvit., 15 atk. kam.), Trey Lylesas 12 (5/6 dvit., 6 atk. kam.), Frankas Jacksonas 8 (1/6 trit.), Kelly Olynykas 7 (3/8 dvit., 4 rez. perd.).