Šį savaitgalį Vilniuje, „Avia Soulutions group“ arenoje, nugriaudės Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finalo ketvertas, kuriame bus visko: dėl titulo susikaus keturios stipriausios turnyro komandos, vyks įvairūs konkursai žiūrovams bei taip pat bus aiškinamasi, kas yra geriausias turnyro snaiperis.
Prieš šį renginį tinklalapio BasketNews žurnalistas Karolis Tiškevičius pasikalbėti pasikvietė Lietuvos krepšinio lygos prezidentą Remigijų Milašių ir vykdantįjį direktorių Justiną Liaudinską.
Pasak Liaudinsko, KMT finalinės kovos susilaukė nemažo žiūrovų susidomėjimo.
„Pagal pardavimų tendencijas, pusfinalio dieną sirgaliais prisipildys daugiau nei pusė arenos, o per finalus ji bus sausakimša, – sakė Liaudinskas. – Jau dabar (ketvirtadienį) yra likę iki tūkstančio bilietų.“
KMT turnyrą stebės ir garsūs Lietuvos treneriai: Jonas Kazlauskas, Rimas Kurtinaitis, Kęstutis Kemzūra, Virginijus Šeškus, dabartinis Lietuvos rinktinės treneris Kazys Maksvytis, buvęs krepšininkas Rimantas Kaukėnas. Kviesti ir aukšti valdžios pareigūnai, tačiau, pasak Milašiaus, ne visi pateikė atsakymus.

Šį sezoną KMT biudžetas – rekordiškai didelis. Pasak vykdančiojo direktoriaus Liaudinsko, visas turnyras su grupių kovomis kainavo apie 350 tūkst. eurų, o apie 80 proc. sumos sudaro finalo ketvertas.
Kalbant apie prizinius fondus komandoms – čempionui atiteks 40 tūkstančių eurų, antrosios vietos laimėtojams skirta 25 tūkst. eurų suma, bronzininkams – 15 tūkstančių, ketvirtąją vietą užėmusiai komandai – 10 tūkst. eurų.
Snaiperio konkurse įvesta naujovė. Surengta atranka, kurioje pirmą kartą dėl vieno bilieto kovojo žmonės iš gatvės ir su dvylika profesionalų KMT tritaškių rungtyje dalyvaus neprofesionalas. Finale triumfavo Antanas Šegžda.
„Kai pamačiau, kaip jis meta finale, pagalvojau, kad jis yra krepšinio mokyklos deleguotas žmogus, – nustebintas buvo Liaudinskas. – Jo išmetimo technika buvo labai gera ir jis nuolat rodė gerą rezultatą tiek pirmajame etape, tiek pusfinalyje, tiek finale. Nežinau, ką sako lažybininkai, bet žiūrint pagal ažiotažą ir kaip jis ruošiasi, turi visą komandą, kuri jį ruošia, aš būčiau labai laimingas, jeigu jam pasisektų.“

Vyrai taip pat diskutavo apie Prienų „Labas GAS“ klubą, kuris šį sezoną LKL čempionate iškovojo vos dvi pergales ir rikiuojasi turnyrinės lentelės dugne.
Prezidentas Milašius pasiuntė signalą Prienų klubui, įvardydamas jo glaudžias sąsajas su agentais.
„Pažiūrėkime, kaip yra žaidžiama Kėdainiuose, o kaip – Prienuose. Mes ne maži vaikai ir mes nesame kvaili. Žinome daug dalykų, kurių neturi būti. Kai kurie Prienų ekipos žaidėjai atvežami per agentus pasigydyti į Birštoną. Aišku, iš kokios jie agentūros ir t.t. Mes slėptis turime? Turėjau susitikimą su „Labas GAS“ vyrais, mes aptarėme daug klausimų. Jie pasiruošę ateityje į klubą investuoti dar daugiau. Jie man asmeniškai labai patiko – „Žalgirio“ fanai, prieniškiai, kurie beprotiškai myli krepšinį, suprantantys, kokiu keliu reikia eiti.
Jie nori normaliai valdyti klubą. Taip, kaip jis turi būti valdomas. Agentų neišmesi iš gyvenimo. Tai yra žmonės, kurie turi pasirašę sutartis su žaidėjais, tarpininkauja ir už tai gauna savo procentus. Tai yra normalu.
Arba Prienai vieną kartą susidaro kaip komanda... Gana, atėjo laikas šnekėtis normalia kalba. Apie tai kalba ne Milašius, o kiti LKL klubai“, – kalbėjo prezidentas.

LKL prezidentas Milašius jau kurį laiką užsiima LKL plėtra. Vienas iš pavyzdžių – Jonavos „CBet“ projektas. Laimėję Nacionalinę krepšinio lygą („7bet-NKL“), jonaviečiai atvyko į LKL, tačiau ne į kažkurios kitos komandos vietą, o kaip papildomas klubas.
Pasak Milašiaus, šiuo metu pasiruošusių į LKL žengti NKL klubų jis nemato, tačiau įvardijo kelis miestus, kurie turi potencialo ateityje.
„Tai yra Mažeikiai. Miestas, kuris anksčiau turėjo LKL komandą. Jiems trūksta tik arenos. Aš manyčiau, kad ten su finansais problemų nebūtų. Švarus, gražus miestas, yra pakankamai gyventojų tiek pačiame mieste, tiek apylinkėse.
Toliau – Plungė, kuri turi savo istoriją ir jeigu tik arena bus pastatyta... Ten fanai beprotiški ir yra kam šitą reikalą sutvarkyti. Taip pat Gargždai. Kodėl? Tai yra toks rajoninis miestas, kuris renka vieną didžiausių biudžetų Lietuvoje. Jiems belieka viduje išsispręsti klausimus, kokią salę jie nori statyti. Ten yra labai geri žmonės. Kad būtų ta komanda, turi būti žiaurūs fanai, kurie nori tą komandą turėti“, – kalbėjo Milašius.
Pokalbyje buvo akcentuota dar viena komanda – Pasvalio „Pieno žvaigždės“. Kiek daugiau nei 6 tūkstančius gyventojų turinčiame mieste įsikūręs klubas iki šiol nėra užbaigęs savo komplektacijos ir su trimis pergalėmis taip pat tūno turnyrinės lentelės apačioje.
Paklaustas, kodėl LKL klubai taip atsainiai žiūri į komplektaciją, Milašius įvardijo paprastą faktorių.
„Konkurencijos nebuvimas varo į šitą dalyką. Kol NKL nepateiks produkto, tokio, kokio reikia, tol LKL klubai ir naudosis. Laimėjusiai NKL komandai reikia sąlygų ir surinkti biudžetą. Ar jie gali tai padaryti? NKL daro savo darbą, už klubus nestato arenų, nerenka biudžetų. Aš dabar tapau Lietuvos krepšinio federacijos dalimi, tapau atsakingas už klubų vystymąsi.
Aš planuoju per pusę metų surinkti iškiliausius žmones, kuriems pateiksiu pasiūlymą, kaip turi atrodyti NKL, RKL ir LSKL lygos. Priims ar ne, aš tą darbą atliksiu. Su NKL nėra taip blogai, jie turi savo televiziją... Yra taisytinų dalykų. Jeigu klubai sakys, kad to nereikia, tada nereikia. Aš jiems jokios įtakos negaliu turėti. Žiūrėkime savo daržą. Bet pagal funkcines pareigybes, kurias man suteikė tą galimybę, aš tą darbą atliksiu“, – pasakojo prezidentas.

Buvo aptartas ir verslininko Gedimino Žiemelio steigiamo klubo Vilniuje klausimas. Anot Milašiaus, pirmieji žingsniai yra dėti, tačiau jis prašo visų kantrybės.
„Žinau tik tiek, kad mūsų kontorą pasiekė laiškelis su klausimu: „Kaip mes galime patekti į LKL?“ Atrašėme tris atsakymus, kurie yra galimi: plėtra, sportinis principas ir komercinis principas. Viskas, mūsų darbas baigtas“, – atsakė prezidentas.
Milašius taip pat pasisakė dėl gandų apie galimą Žiemelio klubo atėjimą į LKL nusipirkus Alytaus „Dzūkiją“.
„Iš kur jūs tas teorijas ištraukėte? Nepezėkite nesąmonių. Aš turiu savo įgaliojimų ribas, apie kuriuos aš ir kalbu. Aš gavau tuos dokumentus, į tuos dokumentus atsakiau ir tai dar ne viskas. Dar yra valdyba, kuri sprendžia, o jūs jau čia: „Nupirko, atėjo, kokie žaidėjai žais, kas treniruos.“ Viską norite žinoti. Palaukite visi. Konstatuoju paprastą dalyką, kad ši stambaus kapitalo komanda tikrai gali pakeisti LKL vaizdą, nes atsiras žiauri konkurencija. Tik konkurencija veda į priekį“, – užbaigė LKL galva.
Ačiū, kad mus skaitote! Padėkite mums dar labiau.