Ispanijos taurės pusfinalį pasitinkantis Jasikevičius: „Šis turnyras yra nuostabus“

Miguel Lois Vidal
BasketNews žurnalistas
2022-02-19 11:36
Nuotr.: ZUMAPRESS.com-SCANPIX
Nuotr. ZUMAPRESS.com-SCANPIX

„Barcelona“ 107:70 nugalėjo Manresos BAXI ir pateko į Ispanijos Karaliaus taurės pusfinalį, kur susitiks su Mursijos UCAM ekipa.

Antrajame kėlinyje Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai padidino fiziškumą, kuriam Manresos krepšininkai negalėjo prilygti. Šiame ketvirtyje atliktu darbu Barselonos treneris liko patenkintas.

Pirmajame ketvirtyje niekas nesisekė. Neturėjome drausmės. Atsiliko 12 taškų skirtumu, nes norėjome viską ištaisyti patys, – sakė Jasikevičius. – Mūsų reakcija vėliau buvo neįtikėtina. Buvome fiziškesni už juos, o tą labai sunku atlikti prieš Manresos komandą. Jie taip pat yra įpratę žaisti agresyviai prieš savo varžovus.

Gimimo vieta: Kaunas, Lietuva

Pirmas kėlinys man nepatiko, bet vaikinai nusiramino, geriau pradėjo judinti kamuolį, tapo labiau fiziškesni ir atkovojo kamuolius. Nėra lengva prieš juos dominuoti šioje srityje. Jie vidutiniškai puolime atkovoja 15 kamuolių, o dabar tik 6“, – tęsė Jasikevičius.

Visose ketveriose ketvirtfinalio rungtynėse buvo didelių pranašumų ir įspūdingų sugrįžimų. Tačiau nei Badalonos „Joventut“, nei Lugo „Breogan“, nei „Valencia“ neprasibrovė toliau šiame turnyre.

Labai džiaugiamės patekę į kitą šių varžybų etapą. Taurės rungtynių pradžia yra labai svarbi. Matome didelius pranašumus, bet tada komandos sugrįžta į rungtynes. Šis turnyras yra neįtikėtinas“, – pridūrė Šaras.

Trečiojo kėlinio pabaigoje „Barcelona“ turėjo 35 taškų persvarą (88:53), tad per likusį rungtynių laiką galėjo paskirstyti lyderių minutes.

„Labai svarbu leisti žaidėjams šiek tiek pailsėti, – aiškino Jasikevičius. – Mums prireiks visų. Taurėje viskas vyksta greitai. Dabar laikas išsigydyti, šiek tiek pamiegoti ir per šį trumpą laiką pasiruošti kitoms rungtynėms... Žinome, kokia yra Ispanijos taurė.“

BAXI treneris Pedro Martinezas pripažino, kad jo komanda negalėjo išlaikyti žaidimo ritmo.

„Jie pakeitė žaidimą su besikeičiančia gynyba. Negalėjome pelnyti taškų ir nustojome žaisti gerai. Praradome koncentraciją. Jie turėjo elitinius gynybos žaidėjus. Buvome tam pasiruošę, bet negalėjome prilygti jų fiziškumui“, – sakė ispanų treneris.

Manresos klubas vis dar varžosi FIBA Čempionų lygoje ir Ispanijos ACB čempionate kovoja dėl atkrintamųjų.

„Manau, kad bus lengva pamiršti šį pralaimėjimą. Akivaizdu, kad norėjome geriau sužaisti. Mums pritrūko nuoseklumo“, – apibendrino Martinezas.