Garbingas „Šiaulių“ pasirodymas: kėsinosi nugvelbti medalius iš „Ryto“

2022-02-20 14:45

Praradimus skaičiuojantis Vilniaus „Rytas“ iki pat mačo pabaigos vargo su „Šiauliais-7bet“, bet sugebėjo Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) kovas užbaigti pergalingai.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai 76:71 (23:16, 14:18, 13:19, 26:18) palaužė svečius iš Šiaulių ir iškovojo trečiąją vietą KMT turnyre.

„Rytas“ šiame mače vertėsi be koronavirusu susirgusio Kennetho Smitho. Vilniečiai taip pat rungtynėms dėl sveikatos problemų neregistravo vidurio puolėjo Ivano Buvos, o nuo suolo nepakilo kitas aukštaūgis Tanneris Leissneris.

Fotogalerija

Didelis krūvis priekinėje linijoje teko vieninteliam nominaliam aukštaūgiui Jarvisui Williamsui. Po krepšiu teko slinktis ir Arnui Butkevičiui, Lukui Uleckui, Gyčiui Radzevičiui.

Šiaulių komandai nepadėjo traumuotas Giedrius Staniulis.

„Šios rungtynės buvo skirtos fanams, mums šiandien – sunki diena, – kalbą spaudos konferencijoje pradėjo Žibėnas. – Aišku, sunkios emocijos po pusfinalio, bet mums reikėjo atsigauti labai greitai. Žaidėjai padarė tai, žaidėme su labai trumpa rotacija. Žaidėjai kovojo už savo fanus. Kovojome patys už save ir parodėme charakterį.

Vilniečiai pirmą kartą nuo 2016 m., kai buvo įkurta KMT, žaidė mažajame finale. Iki šiol „Rytas“ arba žaisdavo finale, arba nepatekdavo į pusfinalį. Tai – pirmoji klubo KMT bronza.

Šiauliečiai pateko į savo pirmąjį finalo ketvertą, bet staigmenos pateikti neįstengė – pusfinalyje taip pat nusileido Kauno „Žalgiriui“.

Vilniaus ekipos gretose išsiskyrė Mindaugas Girdžiūnas, kurio sąskaitoje per 23 minutes buvo 23 taškai (1/3 dvit., 4/8 trit., 9/9 baudų), 1 atkovotas kamuolys, 4 rezultatyvūs perdavimai bei 24 naudingumo balai.

Šiaulių komandai Jonas Elmore'as per 31 minutę pelnė 21 tašką (4/7 dvit., 4/8 trit., 1/1 baudų), atkovojo 2 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus bei surinko 22 naudingumo balus.

„Pagarba „Ryto“ komandai. Jie pelnytai nugalėjo, – sakė šiauliečių vairininkas Antanas Sireika. – Galbūt kartais atrodo žiūrovams, kad žaidėjui kažko tai trūksta ir bus varžovams lengviau. Esu patyręs žmogus ir žinote mano posakį, kuo sunkiau, tuo geriau. Kai ko nors trūksta, kiti žaidėjai mobilizuojasi ir būtent žaidžia kitokį krepšinį. Jeigu mes ruošiamės, nagrinėjame varžovą ir nebelieka nė vieno centro. Lieka penki pataikantys, bėgantys žmonės.“

„Rytas“, kaip ir mače su „Lietkabeliu“, pirmajame kėlinyje dominavo. Žibėno kariauna staigiai susikrovė dviženklę persvarą (23:13). Nepaisant to, šiauliečiai nesulūžo, o vis pastebimesniu tapo lyderis Jonas Elmore‘as.

Rungtynėse su „Žalgiriu“ amerikietis šaudė pro šalį, bet per du kėlinius į „Ryto“ krepšį jis sumetė 9 taškus, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, o šiauliečiai atgaivino bronzines viltis (34:37).

Po pertraukos šiauliečiai ne tik sugebėjo perimti iniciatyvą, bet ir užkariauti žiūrovų simpatijas. Ypatingai emocijas demonstravo Elmore‘as, po kurio dėjimo Saulės miesto komanda įgijo rekordinį 6 taškų pranašumą (53:47).

„Rytą“ ant savo kupros užsidėjo Mindaugas Girdžiūnas, kurio tolimi metimai vėl grąžino vilniečius į kovą (53:53). Įtemptoje kovoje „Rytas“ pamažu susigrąžino persvarą (69:64).

Labai svarbus buvo Luko Ulecko tritaškis likus 2 minutėms, po kurio vilniečiai įgijo 8 taškų pranašumą (75:67) ir išsaugojo pergalę.

„Šiauliai“: Jonas Elmore'as 21 (4/7 dvit., 4/8 trit., 9 rez. perd.), Arminas Urbutis 13 (5/7 dvit., 5 atk. kam.), Donatas Sabeckis 12 (3/6 trit.), Martynas Varnas 10 (4/7 dvit.).

„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas 23 (4/8 trit., 9/9 baud., 4 rez. perd.), Lukas Uleckas 17 (4/7 trit., 6 atk. kam.), Margiris Normantas 14 (4/10 dvit., 3 per. kam., 4 kld.).