KMT apibendrinęs Žibėnas: „Gavome niuksą, bet stiprūs – tie, kurie atsikelia“

Lukas Malinauskas
BasketNews žurnalistas
2022-02-20 18:34

Giedrius Žibėnas netryško džiaugsmu po iškovotos bronzos Karaliaus Mindaugo taurės turnyre.

Vilniaus „Rytas“ mažajame finale 76:71 nugalėjo „Šiaulius“, bet ne kova dėl bronzos buvo turnyro šeimininkų siekis.

Prie viso to, į paguodos finalą „Rytas“ stojo iš viso be trijų žaidėjų – po pusfinalio iš rikiuotės iškrito Ivanas Buva ir Tanneris Leissneris, o prieš turnyrą COVID-19 virusas buvo nustatytas Speedy Smithui.

Fotogalerija

„Šios rungtynės buvo skirtos fanams, mums šiandien – sunki diena, – kalbą spaudos konferencijoje pradėjo Žibėnas. – Aišku, sunkios emocijos po pusfinalio, bet mums reikėjo atsigauti labai greitai. Žaidėjai padarė tai, žaidėme su labai trumpa rotacija. Žaidėjai kovojo už savo fanus. Kovojome patys už save ir parodėme charakterį.

Gavome niuksą, bet stiprūs – tie, kurie atsikelia. Šiandien nebuvo lengva. Jeigu kas nors galvoja, kad mes su septyniais žaidėjais turime laimėti 20 taškų persvara prieš „Šiaulius“, man tokie (žmonės) yra keisti.“

– Buvos nebuvo prie komandos, Leissneris nepakilo nuo suolo. Kas atsitiko jiems?
– Jeigu trumpai, sveikatos problemos. Dabar bus FIBA langas, per kurį išsiaiškinsime. Nemanau, kad iškrito ilgesniam laikui.

– Akivaizdu, kad KMT bronza nėra tas rezultatas, kurio tikėjotės. Ko komanda gali pasiimti iš šio turnyro?
– Aišku, rezultatas – nuviliantis. Labiau noriu kalbėti apie šiandienos rungtynes. Vyrai atstovėjo vienas už kitą ir už savo fanus. Kiekvienas žaidėja gali pasiimti patirties iš tokios svarbos rungtynių kaip pusfinalis. Mes, kaip treneriai, galime pasiimti sprendimų ateičiai, kaip naudoti tam tikrus žaidėjus, ypač gynyboje. Visų pirma, reikia peržiūrėti abejų rungtynių video dar kartą ir tada turėsime aiškesnes gaires.

– Jums asmeniškai tai yra pirmas taurės turnyras su „Ryto“ komanda. Po pusfinalio minėjote, kad neturite jokių priekaištų žaidėjams. Kokia tai buvo patirtis jums, kaip vyr. treneriui?
– Niekada nestumiau ant žaidėjų per spaudos konferencijas ir niekada nestumsiu. Jeigu kažkam bus lengviau, galiu prisiimti atsakomybę už pusfinalio rungtynes ant savęs. Man tai nėra problema. Mums tai buvo patirtis. Kaip po pusfinalio sakė kapitonas (Arnas Butkevičius – aut. past.), gal trūko šalto proto tiek žaidėjams, tiek trenerių štabui. Kiekvienos rungtynės yra gera patirtis. Blogų patirčių nėra – arba laimi, arba mokaisi.

Mindaugo Girdžiūno komentaras:

Jono Elmore'o komentaras:

Antano Sireikos komentaras:Rodyti komentarus

Kažkaip sakyčiau Šiauliai po šio turnyro bus stipresni. Jie buvo tikrai aukštesniame lygyje prieš koronos susirgimus ir toks turnyras jiems suteikė ir pasitikėjimo savo jėgomis ir šiandieninės rungtynės su Rytu jau rodė prošvaistes to kaip jie atrodė prieš mėnesį. LKl atkrintamosios sudėlios komandas į tikrąsias pozicijas ir sunku pasakyti ar Rytas tikrai bus trečias, bet Šiauliais džiaugiuosi. Kova dėl bronzos yra tai koks ir turi būti Šiaulių tikslas.
2022-02-20
+7
Atsakyti
tai kad teisejai istempe
2022-02-20
+12
Atsakyti

Komentuoti

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.