Skrajojantis „Rytas“ – nuleistas ant žemės: Ndouro išvykimas keičia vilniečių kursą

Lukas Katilius
BasketNews žurnalistas
2022-02-21 08:00

Vilniaus „Rytui“ trečioji vieta Karaliaus Mindaugo taurėje (KMT) – ne rezultatas. Ypač prisiminus, kokius sparnus ši komanda buvo užsiauginusi prieš porą mėnesių.

„Visi suprantame, kad ne šitas mažasis finalas buvo tikslas, – labai gerai „Ryto“ kelionę KMT apibendrino ekipos gynėjas Mindaugas Girdžiūnas. – Tokios ir emocijos. Džiaugiamės, kad sukovojome, bet tikslai buvo ne tokie.“

Lapkričio 2 d. „Rytas“ pralaimėjo mūšį su Stambulo „Bešiktaš“, bet po to užsikūrė nepamirštamai atkarpai. Giedriaus Žibėno auklėtiniai šlavė viską, kas buvo jų kelyje, o kryptingo darbo rezultatą iliustravo patekimas į FIBA Čempionų lygos „Top 16“ iš pirmosios vietos grupėje.

Fotogalerija

Kad ir kaip būtų ironiška, dvylika metų „Rytą“ klupdantis Kauno „Žalgiris“ vėl įkišo pagalius į ratus. Sausio 23 d. Vilniuje krito sostinės ekipos 14-os iš eilės laimėtų rungtynių serija, kuri, kaip pasirodė vėliau, sutrupino energingą komandos žaidimą.

Maurice‘o Ndouro, Speedy Smitho netektys, bendras komandos žaidimo ritmo praradimas privedė prie diskutuotinos, bet veikiausiai logiškos ir nesensacingos baigties – „Lietkabelis“ pateko į KMT finalą.

Vilniaus komanda nuo sausio 23 d. iki sekmadienio patyrė 5 pralaimėjimus, kai per visą likusią sezono dalį suklupo vos 3 kartus. Per šią atkarpą vilniečiai dukart nusileido „Lietkabeliui“ ir po kartą „Lenovo“, „Žalgiriui“ ir SIG.

„Nėra lengva išlaikyti gerą formą per ilgą sezoną. Buvo ir traumų, ir Maurice‘as Ndouras išvažiavo, – prastą atkarpą aiškino Girdžiūnas. – Ndouro netektis mums tikrai buvo skaudi, nes jis tikrai mums labai padėjo. Man atrodo, kad normalūs dalykai tokios atkarpos. Tiesiog sunku rasti vieną priežastį.“

„Rytas“ gali guostis ne tik Ndouro praradimu, bet ir traumomis, kurios vos nenunešė ir KMT bronzos. Šiauliečiai ardė baudos aikštelę, kurioje vieninteliu nominaliu aukštaūgiu liko Jarvisas Williamsas – Ivanas Buva ir Tanneris Leissneris susidūrė su sveikatos problemomis.

Niekada nestūmiau ant žaidėjų per spaudos konferencijas ir niekada nestumsiu, – savo komandą gynė „Ryto“ treneris Giedrius Žibėnas. – Jeigu kažkam bus lengviau, galiu prisiimti atsakomybę už pusfinalio rungtynes ant savęs. Man tai nėra problema. Mums tai buvo patirtis. Kaip po pusfinalio sakė kapitonas (Arnas Butkevičius – aut. past.), gal trūko šalto proto tiek žaidėjams, tiek trenerių štabui. Kiekvienos rungtynės yra gera patirtis. Blogų patirčių nėra – arba laimi, arba mokaisi.

Grįžtant prie Ndouro temos, labai lengva rasti koreliaciją tarp prastesnių rezultatų ir senegaliečio išvykimo. Ypač paprasčiausiose gynybos situacijose, kur Buva nėra toks paslankus.

Buva suvertė 18 taškų į Panevėžio „Lietkabelio“ krepšį, bet eilinį sykį Nenadas Čanakas meistriškai vystė puolimą per kroato išsikeitimus, kurie tapdavo pražūtingais. Ypač neparanku, kai Buvai tenka gintis prieš vijurkus Kristupą Žemaitį ar Dovydą Giedraitį.

„Maurice‘as yra kitokio stiliaus žaidėjas nei Ivanas, – apie Ndouro stiprybes pridėjo Girdžiūnas. – Jis gali apsiginti ir prieš mažiukus, ir atsiranda ten, kur reikia, užkamšo skyles. Tikrai geras žaidėjas ir gaila, kad mes jo neturime.“

Daug laiko sprendimams nėra, o rezultatas negali būti įvertintas teigiamai. Tai pripažįsta ir Žibėnas, kuriam šis finalo ketvertas veikiausiai taps vienu didžiausių akmenų į dar siaurą trenerio karjeros daržą.

Aišku, rezultatas – nuviliantis, – sakė Žibėnas. – Labiau noriu kalbėti apie šiandienos rungtynes. Vyrai atstovėjo vienas už kitą ir už savo fanus. Kiekvienas žaidėjas gali pasiimti patirties iš tokios svarbos rungtynių kaip pusfinalis. Mes, kaip treneriai, galime pasiimti sprendimų ateičiai, kaip naudoti tam tikrus žaidėjus, ypač gynyboje. Visų pirma, reikia peržiūrėti abejų rungtynių video dar kartą ir tada turėsime aiškesnes gaires.

„Rytui“ tikrai dar yra dėl ko kovoti. Skirtingai nei pernai, po KMT vilniečiai turi ruoštis ne tik LKL, bet ir FIBA Čempionų lygos kovoms.

Tarptautiniame fronte pabirę vilniečiai taip pat prisidarė problemų, kai per pirmuosius tris turus laimėjo vieną kartą. Jau kovo 8 d. laukia mirk arba gyvenk mūšis Prancūzijoje su Strasbūro IG. Pralaimėjimas maksimaliai apsunkintų ar net visiškai užvertų ketvirtfinalio viltis.

Padėtis tampa dar sunkesnė, nes „Rytas“ į Lietuvos rinktinės kovas pasaulio čempionato atrankos lange išleido penkis žaidėjus: Arną Butkevičių, Mindaugą Girdžiūną, Margirį Normantą, Gytį Radzevičių ir Vaidą Kariniauską.

Galbūt rinktinės aplinka padės „Ryto“ vietinių žaidėjų branduoliui šiek tiek susidėlioti savo mintis ir vangi atkarpa nutrūks jau už poros savaičių Strasbūre.

Lietuvos rinktinė vasario 24 ir 27 d. žais su Bosnija ir Hercegovina, o abi pergalės gali garantuoti pirmąją vietą grupėje.

„Siūlote „Rytui“ neduoti rinktinei žaidėjų? – į žurnalisto klausimą atsakė Žibėnas. – Mes toks klubas nebūsime. Jeigu vyr. treneriui reikia – mes tikrai duosime ir laikysimės savo politikos. Jei reikės aštuonių – duosime ir aštuonis. Vis tiek tai yra labai svarbios rungtynės, galbūt net ir lemiamos. Nematau vietos, kur čia taupytis.

Žaidėjai yra profesionalai ir žino, kad tiek klube, tiek rinktinėje turi atiduoti visą save. Ne kiekvienas iš jų turi tą galimybę vasaros metu, tad klausimas kaip ir atsakytas.“Rodyti komentarus

antraste lyg ndour butu maiklas dzordanas.
2022-02-21
+10
Atsakyti
Ryto pajėgumą parodo tai,kad vieno žaidėjo netektis labai stipriai paveikė jų žaidimą.Išvyko Ndouras ir viskas,komanda tiesiog byra akyse.O tai atrodo tik vienas žaidėjas.Tačiau kaip matome,tas žaidėjas buvo esminė visos dėlionės dalis ir jos netekus komanda krito į duobę.Komplektacijoje klaidų padaryta ir vieno žaidėjo išvykimas tą puikiai išryškino.
2022-02-21
+9
Atsakyti
greitai ledžiasi Indonezijos šarlatano saulė! Visi kalti, tik ne aš! žodžiu Rytui reikia po sezono šito klouno atsisakyt. Ir dar atsikratyti to nevykėlio Girdžiūno!
2022-02-21
-6
Atsakyti
Tikiuos Kleiza bus siandien Pikenrole. Net per ta vilnieciu pergaliu serija jis aiskiai pasake, kad tas Rytules hypinimas yra meslas. Kad pergales treciarusiam turnyre cempionu lygoj nieko nereiskia ir kad sudauzymas krizinio Zalgirio Kaune taip pat.
2022-02-21
-3
Atsakyti

Komentuoti

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.