KMT finalo žaidėjų įvertinimai: nesustabdomi „Žalgirio“ bokštai ir Eurolygos duomenis turintis graikas

Jonas Lekšas
BasketNews žurnalistas
2022-02-20 23:30

Kauno „Žalgiris“ užtikrintai apgynė Karaliaus Mindaugo taurę (KMT), Vilniuje vykusiame finale 91:66 įveikęs Panevėžio „Lietkabelį“.

Nuo pirmųjų minučių rungtynėse dominavę žalgiriečiai nė akimirkai neleido suabejoti savo pranašumu, o Jure Zdovcas rotacijoje panaudojo visus 12 mačui registruotų žaidėjų.

„Žalgirio“ gretose spindėjo vidurio puolėjai – Joshas Nebo surinko 25 taškus ir 28 naudingumo balus, Joffrey Lauvergne'as pridėjo 19 taškų ir 26 naudingumo balus.

Fotogalerija

Panevėžiečių gretose naudingiausias buvo Vytenis Lipkevičius – 14 taškų ir 18 efektyvumo balų.

BasketNews žurnalistas Jonas Lekšas įvertino „Žalgirio“ ir „Lietkabelio“ žaidėjų pasirodymus KMT finale.


„Žalgiris“

Joshas Nebo – 10 balų
18 min., 25 tšk. (11/12 dvit., 3/3 baud.), 4 atk. kam., 28 naud. balai.

Nuotr. BNS

Lauvergne'ą pirmajame kėlinyje pakeitęs Nebo toliau tęsė „Žalgirio“ dominavimą baudos aikštelėje ir „Lietkabelis“ prieš centrą nieko negalėjo padaryti. Aukštaūgis atakas užbaigdavo tiek triuškinamais dėjimais, tiek techniškais puskalbiais ar floateriais. Negana to, varžovams išsikeitimo situacijose įveikti amerikietį buvo labai sunki misija.


Joffrey Lauvergne'as – 10 balų
17 min., 19 tšk. (8/10 dvit., 3/3 baud.), 8 atk. kam., 26 naud. balai.

Nuotr. BNS

Itin aktyviai rungtynes pradėjęs prancūzas buvo šeriamas kamuoliais ir per pirmąsias 5 minutes surinko dviženklį taškų skaičių. Atrodo, jog Lauvergne'as jau atsigavo po peties traumos ir tampa pagrindiniu „Žalgirio“ žaidėju puolime. Klaidelių gynyboje pasitaikė, bet tai dažniausiai buvo dėl koncentracijos stokos, kai Lietuvos čempionai jau triuškino savo varžovus. MVP lieka nepakitęs ir JoJo visiškai to nusipelnė.


Lukas Lekavičius – 9 balai
26 min., 8 tšk. (1/2 dvit., 2/2 trit.), 6 rez. perd., 3 kld., 3 per. kam., 15 naud. balų.

Nuotr. BNS

Lukas puikiai kontroliavo rungtynių tempą, neperskubino įvykių ir tvirtai valdė komandos puolimo vadeles. Svarbu, jog, skirtingai nei pusfinalyje, kai šiauliečiai atakavo įžaidėją ant ūselio, varžovai nepasinaudojo Lekavičiaus silpnybėmis gynyboje. Pats gynėjas išgelbėjo ir kelias atakas savo improvizacijomis.


Edgaras Ulanovas – 8 balai
27 min., 13 tšk. (5/6 dvit., 1/3 trit.), 2 atk. kam., 2 rez. perd., 4 praž., 13 naud. balų.

Nuotr. BNS

MVP statulėlės šį kartą Ulanovas nenugvelbė, bet jei rungtynės būtų besiklosčiusios lygiau, puolėjas tikrai turėtų argumentų. Edgaras nesiėmė daug iniciatyvos ant savęs, bet kai tai darė, dažniausiai viskas baigdavosi sėkmingu epizodu. Puolėjas labai užtikrintai atakavo krepšį iš vidutinio nuotolio. Nepaisant triuškinamo rezultato, Zdovcas ilgiausiai ant parketo laikė lietuvį, o tai įrodo milžinišką slovėno pasitikėjimą Ulanovu.


Paulius Jankūnas – 7 balai
15 min., 0 tšk. (0/1 trit.), 4 atk. kam., 5 rez. perd., 2 kld., 2 per. kam., 8 naud. balai.

Nuotr. BNS

Kapitonas šį kartą buvo puikus pavyzdys, koks gali būti naudingas komandai, net nepelnydamas taškų. Jankūnas užtikrintai susirinko kamuolius ir juos nuvesdavo į būtent tas vietas, per kurias žalgiriečiai norėdavo atakuoti varžovus.


Tyleris Cavanaugh – 5,5 balo
15 min., 4 tšk. (1/3 dvit., 0/3 trit., 2/2 baud.), 7 atk. kam., 2 rez. perd., 6 naud. balai.

Nuotr. LKL

Rungtynių pradžioje atrodė, jog žaidimas per Cavanaugh bus didelis akcentas „Žalgirio“ puolime, bet po poros sėkmingų išpuolių amerikietis pasitraukė į centrų šešėlį. Tyleriui eilinį kartą netrūko noro, jis kovojo dėl kiekvieno kamuolio, bet iki absoliučios laimės pritrūko tikslių metimų iš distancijos, kurie buvo iš tikrai patogių padėčių.


Mantas Kalnietis – 5 balai
14 min., 0 tšk. (0/1 dvit., 0/2 trit.), 2 atk. kam., 3 rez. perd., 0 kld., 3 naud. balai.

Nuotr. BNS

Kalnietis atkentėjo finalo ketvertą ir gulsis ant operacinio stalo, bet veteranas už pasiaukojimą tikrai vertas pagyrų. Lekavičiui labai trūko pagalbos pastaruoju metu, o su skausmais žaidęs Mantas įnešė ramybės ir suteikė poilsio minučių Lukui. Tai tikrai svarbiau nei bet kokie skaičiai statistikos protokole.


Janis Strelnieks – 5 balai
18 min., 5 tšk. (1/1 dvit., 1/1 trit.), 2 atk. kam., 1 rez. perd., 3 naud. balai.

Nuotr. BNS

Strelniekui dar trūksta greičio ir jis buvo didysis varžovų taikinys. Puolime latvis nesiėmė iniciatyvos, bet ne per perimetrą „Žalgiris“ iškovojo titulą Vilniuje. Dabar svarbu, jog Janis išvengtų sveikatos problemų ir galėtų įeidinėti į sportinę formą. Optimalios formos Strelnieks stipriai padėtų išretėjusiai perimetro linijai.


Artūras Milaknis – 4,5 balo
20 min., 6 tšk. (2/4 trit.), 2 rez. perd., 3 naud. balai.

Nuotr. LKL

Milakniui pirmasis išėjimas ant parketo nesusiklostė ir jis du kartus perskubėjo puolime. Vis dėlto vėliau Artūrui pavyko atsidaryti savo taškų sąskaitą tritaškiais bei taip pakelti žemus kauniečių procentus perimetre.


Nielsas Giffey – 4 balai
14 min., 8 tšk. (3/3 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.), 2 atk. kam., 4 praž., 6 naud. balai.

Nuotr. BNS

Vokietis mačą pradėjo labai blogai ir nieko negalėjo padaryti prieš Kalaitzakį. Giffey per 5 minutes surinko 3 pražangas, o savo skaičius pasigražino rungtynių pabaigoje, kai dvikovos likimas buvo aiškus.


Tai Websteris ir Regimantas Miniotas taip pat pasirodė finale, tačiau didžiąją laiko dalį sužaidė mačo pabaigoje ir jų pasirodymo objektyviai įvertinti negalime.


„Lietkabelis“

Panagiotis Kalaitzakis – 7,5 balo
29 min., 10 tšk. (2/3 dvit., 0/5 trit., 6/10 baud.), 3 atk. kam., 6 rez. perd., 2 kld., 2 per. kam., 8 išpr. praž., 17 naud. balų.

Nuotr. LKL

Panos rungtynes pradėjo ant atsarginių žaidėjų suolelio, bet tik žengęs ant parketo įnešė gyvybės numirusiame „Lietkabelio“ puolime. Kalaitzakiui netrūko noro, jis lipo ant lentos ir į neviltį varė Giffey. Sutartį ir kitam sezonui su panevėžiečiais turintis graikas jau dabar atitinka Eurolygos fiziškumą, puolimo įgūdžius ir juos nuolat tobulina. Tik laiko klausimas, kada jis pravers stipriausios Europos lygos duris.


Gabrielius Maldūnas – 7 balai
24 min., 11 tšk. (5/8 dvit., 0/1 trit., 1/3 baud.), 6 atk. kam., 3 rez. perd., 2 per. kam., 17 naud. balų.

Nuotr. LKL

Kaip ir Kalaitzakis, taip ir Maldūnas pakilęs nuo suolo įnešė gyvybės panevėžiečių žaidime. Gabrielius tikrai nėra didžiausias talentas ar fiziškiausias žaidėjas, bet jis visada aikštėje atiduoda 110 procentų savęs, o taip pat dažniausiai tinkamai įvertina situacijas tiek puolime, tiek gynyboje.


Vytenis Lipkevičius – 7 balai
28 min., 14 tšk. (2/3 dvit., 3/4 trit., 1/1 baud.), 5 atk. kam., 18 naud. balų.

Nuotr. BNS

Lipkevičius iki ketvirtojo kėlinio buvo neutralizuotas žalgiriečių ir gražius skaičius susirinko tada, kai jau viskas buvo seniai aišku. Nepaisant to, per šį finalo ketvertą vėl galėjome įsitikinti, koks kapitonas svarbus „Lietkabeliui“. Jis prideda ne tik statistikoje matomus skaičius, bet ir yra tikras lyderis formuojant niekada nepasiduodančios komandos mentalitetą.


Kaspars Berzinš – 6 balai
22 min., 13 tšk. (4/8 dvit., 1/4 trit., 2/2 baud.), 4 atk. kam., 7 naud. balai.

Nuotr. LKL

Dviese su Maldūnu priekinėje linijoje palikti aukštaūgiai darė viską, kas buvo jų jėgose, tačiau tiek jėgos, tiek dydis, tiek meistriškumas buvo varžovų pusėje. Berzinš aktyviai pradėjo rungtynes, pastatė kelias geras užtvaras, kurios neatsispindi statistikos protokole, bei pats užsibaigė atakas. Latvis puolime buvo vienas pastebimiausių „Lietkabelio“ krepšininkų, bet gynyboje jam jau dažnai yra sunku, o šį vakarą „Žalgiris“ tik dar labiau tai išryškino.


Dovydas Giedraitis – 4,5 balo
27 min., 8 tšk. (2/3 dvit., 1/4 trit., 1/2 baud.), 3 kld., 1 naud. balas.

Nuotr. BNS

Dovydas savo pirmuosius taškus pelnė tik po pertraukos ir kuomet varžovai bėgo į priekį, snaiperis buvo savo paties šešėlyje. Gynėjui pritrūko protingesnių sprendimų puolime ir jis finale buvo toli nuo savo geriausios versijos. Vis dėlto jaunesniojo Giedraičio sezonas yra tikrai solidus ir jo perspektyvos suteikia pozityvo ateičiai.


Nikola Radičevičius – 4 balai
19 min., 3 tšk. (1/2 dvit., 0/2 trit., 1/2 baud.), 2 atk. kam., 1 rez. perd., 1 kld., -1 naud. balas.

Nuotr. LKL

Buvo didelių abejonių dėl serbo žaidimo finale, bet kitos išeities nebeliko, kai komanda liko ne tik be Džordže Gagičiaus, bet ir Kristupui Žemaičiui naktį prieš rungtynes susidūrus su rimtomis skrandžio problemomis. Viena koja galėjęs žaisti Radičevičius stengėsi rodyti savo žaidimą, bet jam akivaizdžiai trukdė kojos skausmai.


Karolis Giedraitis – 4 balai
16 min., 2 tšk. (0/2 dvit., 0/3 trit., 2/2 baud.), 3 rez. perd., 0 naud. balų.

Nuotr. BNS

Karolis buvo tas žaidėjas, kuris teoriškai turėjo daugiausiai jėgų komandoje, tačiau tai neatsispindėjo ant parketo. Gynėjas dažniausiai rinkosi lengvesnius sprendimus aikštėje – vietoje aštresnio prasiveržimo metimą iš sunkios padėties, o sykį tai labai supykdė trenerį Nenadą Čanaką. Skirtingai nei Dovydas, šį sezoną Karolis savo akcijų tikrai nesikelia ir norėtųsi iš jo spartesnio tobulėjimo.


Gediminas Orelikas – 3 balai
24 min., 2 tšk. (0/2 dvit., 0/4 trit., 2/4 baud.), 1 atk. kam., 1 rez. perd., 4 išpr. praž., -1 naud. balas.

Nuotr. LKL

Orelikas nebuvo geriausioje savo kondicijoje, bet net ir 100 procentų rungtynėms pasiruošęs Gediminas sunkiai galėtų pasipriešinti prieš itin įvairiapusiškus „Žalgirio“ puolėjus. Žalgiriečiai „Lietkabelio“ lyderiui nuo rungtynių pradžių neleido lengvai kvėpuoti puolime, o patį gynyboje atakavo įvairiais būdais. Kad Orelikas buvo išmuštas iš savo ritmo, įrodė ir pramestos dvi baudos, kas yra retas atvejis lietuvio karjeroje.


Buvo didelių abejonių, ar problemų su skrandžiu visą parą turėjęs Žemaitis žengs ant parketo finale, tai jis padarė, tačiau sugebėjo sužaisti mažiau nei 7 minutes ir buvo toli gražu nuo savo optimalios formos. Po pertraukos Čanakas nebenorėjo rizikuoti krepšininko sveikata ir ant parketo nebeleido. Tuo metu Tadas Vaičiūnas gavo minučių rungtynių pabaigoje ir jo pasirodymo taip pat negalime objektyviai vertinti.Komentarai:

Ši naujiena dar neturi komentarų. Būk pirmas, išreiškęs savo nuomonę!

Komentuoti

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.