Chaosą rinktinėje nušvietęs Maksvytis: apie COVID-19 smūgį ir įžaidėjų situaciją

Tomas Vanagas
BasketNews žurnalistas
2022-02-23 16:38

Lietuvos rinktinė antradienį ramiai ruošėsi vakarinei treniruotei prieš skrydį į Bosniją ir Hercegoviną, kur su šeimininkais ketvirtadienį sužais atrankos į pasaulio čempionatą mačą. Tačiau visus pasiekė netikėtos žinios – dėl koronaviruso iškrito trys žaidėjai ir treneris. Iki mačo – mažiau nei 48 valandos. Ką daryti?

Iškritus Dovydui Giedraičiui, Kristupui Žemaičiui Gyčiui Masiuliui ir treneriui Evaldui Beržininkaičiui, rinktinės vyr. strategas Kazys Maksvytis liko vos su vienu nominaliu įžaidėju – Vyteniu Čižausku, bet prieš skrydį į Balkanų pusiasalį vairininkas nepanikavo ir atskleidė, ką pasikvietė į pagalbą, jog bent kiek užkamšytų spragą įžaidėjo grandyje.

„Likome su 11 žaidėjų. Išsikvietėme dvyliktą žaidėją Arną Veličką, kuris jau šį vakarą prisijungs prie mūsų Bosnijoje. Bandome kurpti atsarginį planą, kad penktadienį mūsų bus dar mažiau, bet kol kas visi žaidėjai jaučiasi gerai. Tikimės, kad užteks dvylikos žaidėjų“, – pasakojo Maksvytis.

– Spaudos konferencija įvyko 30 minučių vėliau nei planuota, kas nutiko?
– Martynas Sajus prasikirto antakį. Tai skubiai vežėme į ligoninę susiūti. Jis yra tvirtas vyras, tai viskas bus tvarkoje. Tai paprasčiausiai buvo žaidybinis veiksmas. Į treniruotę vykome su 10 žaidėjų, bet to užteko įvykti treniruotėje.

– Ar neplanuojate išsikviesti dar daugiau žaidėjų?
– Be abejo, yra tas FIBA sąrašas, tai kas čia Lietuvoje yra... Negalime išsikviesti to paties Ulecko, kuris irgi serga. Yra Deividas Gailius, tas pats Donatas Tarolis.

– Bosnija ir Hercegovina turi didžiulę žvaigždę – Džananą Musą. Kaip prieš jį žaisite ir ar sutinkate, kad tokio tvirto ir stipraus žaidėjo jūs neturite?
– Galbūt ir sutikčiau. Galbūt mes turime daugiau vienodo pajėgumo stiprių žaidėjų, o tokios žvaigždės iš NBA mes neturime šiame lange. Jis yra žaidęs NBA. Paruošėme planą, kaip jį stabdyti. Aišku, nebus taip, kad jis išeis su nuliu taškų, nes jis gerai žaidžia stiprioje Ispanijos lygoje ir prieš geriausias Ispanijos komandas surenka gerus skaičius, bet esame paruošę planą kaip jį stabdyti ir tą planą įvykdysime.

– Turite penkis žaidėjus iš Vilniaus „Ryto“ komandos. Ar tokie faktoriai padeda treniruotėse?
– Dabar liko tik keturi žaidėjai. Deja, bet Vaido Kariniausko neturime. Manau, kad padeda. Kai kurios situacijos kartojasi. Vieną situaciją vienas treneris pasiūlo, kitą situaciją – kitas. Be abejo, kad padeda ir darysime taip, kad keturi „Ryto“ žaidėjai žaistų viename penkete. 

– Kas dabar turėtų būti pagrindiniu įžaidėju?
– Niekas nepasikeitė nuo praėjusio lango. Turėsime du įžaidėjus – tą patį Vytenį Čižauską ir Mindaugą Girdžiūną. Nors planavome lange turėti Vaidą Kariniauską, ir Kristupą Žemaitį. Prieš Karaliaus Mindaugo taurę (KMT) pasikvietėme ir Dovydą Giedraitį, kuris galbūt nėra tikras įžaidėjas, bet gali žaisti su kamuoliu, neblogai žaidžia vienas prieš vieną. Šituo ginklu taip pat negalėsime naudotis, kadangi jis iš krito. Kažkas bus panašaus kaip ir pirmame lange. Aišku, dar prisidės Velička.

– Kokia iškritusių žaidėjų būklė?
– Tiek Giedraičio, tiek Žemaičio situacija pagerėjo. Po Karaliaus Mindaugo taurės mes juos testavome ir iš pradžių rezultatai buvo neigiami, jie prisijungė prie komandos. Savijauta lyg ir buvo geresnė, bet koronaviruso testas parodė teigiamą rezultatą. Jų būklė gerėja, bet jie negali prie mūsų prisijungti.

– Ar yra galimybė, jog nors vienas iš susirgusių žaidėjų suspės pasveikti iki antrųjų rungtynių Vilniuje?
– Kaip suprantu pagal taisykles, tai greičiausiai neįmanoma, nes jie privalo izoliuotis savaitę.

– Bosniai Lietuvą įvardijo kaip favoritę. Ar po visų šių susirgimų mes išliekame favoritais?
– Paskutinėje treniruotėje nuotaikos buvo kiek optimistiškesnės. Vakar vakare treniruotė visai nesigavo, prieš ją sužinojome, kad nedalyvaus Dovydas Giedraitis. Viduryje treniruotės turėjome išimti Masiulį su Žemaičiu, kadangi atėjo testų atsakymai. Per treniruotę gavosi toks lengvas chaosas. Tokie dalykai paveikė, bet paskutinėje treniruotėje pasimatė šviesa tunelio gale. Liko mažesnė rotacija, bet tai yra gal kiek lengviau žaidėjams, pasidarė didesnis susiklausymas. Išvažiuojame su geresnėmis nuotaikomis, negu buvo prieš tai.

– Ar atsidūrę tokioje situacijoje bandėte su „Žalgiriu“ dėl kitų žaidėjų išleidimo?
– Galvojome, kad šiame lange turėjome galvos skausmą, ypač kai išsikvietėme Dovydą Giedraitį, kurį žaidėją reikės atkabinti, turėsime 15 žaidėjų. Tiek krepšininkų turėti yra per daug. Bet matome, kad iš tų penkiolikos net neliko dvyliktuko. Sunku pasakyti, „Žalgiris“ turi savo planus. Matome, kad FIBA ir Eurolygos situacija nė kiek nepagerėjo. Rinktinė turi savo planus, o klubai – savo.

– Kokiai atmosferai ruošiatės?
– Ruošiamės priešiškai atmosferai. Bosniai dar geriau žaidžia prie savo sirgalių. Patys bosniai yra šiaip piktesni po karo ir visų represijų, žaidžia labai fizišką, agresyvų krepšinį ant didelės kontakto ribos. Prieš tai buvusiose rungtynėse būtent tai jiems padėjo nulemti mačo baigtį. Bandysime užbėgti įvykiams už akių yra patys išvengti tokio scenarijaus.

– Dabar Rusija yra kariniame konflikte su Ukraina. Kuomet išvykote iš Rusijos, ką apie tai kalbėjo klubo žmonės ir kokia yra jūsų nuomonė apie tai?
– Kaip svečias, gyvenantis svetimoje šalyje, žinau, kad yra kelios tokios temos, kurių geriau neliesti. Tai yra politika. Mes stengiamės daugiau kalbėti apie krepšinį. Aišku, kažkiek tų kalbų pasigirsta, bet nepateikiame kažkokių nuomonių. Mes esame sportininkai, kurie stengiasi sportuoti ir nesikišti į politiką.Komentarai:


kazy, nl@#$%^, jei rusija užpuls Lietuvą, irgi nesikiši į politiką??? čia ne politika, čia darbas nusikalstamui režimui.
2022-02-24
Atsakyti
Tai pas mus persivaryti kamuolį ir net valdyti kamuolį gali tiek Girdžiūnas,tiek Dimša,tiek Normantas.Esminė bėda šitame lange,ką ir pasakei,tai žaidėjų sudėliojimas aikštelėje ir perdavimų dalinimas.Tačiau nėra taip,kad niekas iš paminėtų negali to daryti.Gali ir tas pats Velička,todėl nėra jau taip baisu,kaip bandoma nušviesti.
2022-02-24
Atsakyti
bimbom
cia yra zaideju ruosimo spragos, juk laisvai valdyti kamuoli, matyti aplinka, isitraukti i zaidimo kurima turetu ir 2-3-4 numeriai, o dabar mes turim ta pacia problema, kaip pries 15-20 metu rinktine ieskojo kas aplamai mokes persivaryti kamuoli.
2022-02-23
Atsakyti

Komentuoti

Vardas:      
  Prenumeruoti   Iš viso komentarų: 3

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.