Po lango galvosūkį spręsiantis Maksvytis: „Elgsimės kaip visi lietuviai“

Tomas Vanagas
BasketNews žurnalistas iš Tuzlos (Bosnija ir Hercegovina)
2022-02-24 16:08

Lietuvos rinktinė ketvirtadienį pratęs pasirodymą FIBA pasaulio čempionato atrankos varžybose. Kaziui Maksvyčiui tai bus laikinas atitrūkimas nuo įtampos klubiniame krepšinyje.

Maksvytis darbuojasi Permės „Parma“ komandoje, kurioje žaidžia ir Eigirdas Žukauskas, Adas Juškevičius. Iki vasario 27 d. treneris vadovaus rinktinei, o po to turės skristi į priešiškąją Rusiją.

Praėjusią naktį pasaulį sukrėtė režimo ataka prieš Ukrainą. Visas pasaulis solidarizuojasi prieš Rusiją. Ne išimtis ir Lietuvos krepšinis.

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) išplatino rekomendaciją nutraukti sportinius ryšius su Rusija ir Baltarusija. Pastarosiose valstybėse rungtyniauja ne vienas lietuvis.

„Pirmą kartą apie tai girdžiu, – LKF sprendimą komentavo Maksvytis. – Pažiūrėsime. Jei visi lietuviai taip nuspręs – elgsimės kaip visi. Aš ir prieš tai užsiminiau, kad esame sportininkai ir politikoje nedalyvaujame. Man labai sunku atsakyti į politinį klausimą, nes neturiu daug išmanymo ir bijau apsijuokti.“

Maksvytis pripažino, kad komandoje taip pat pasišnekama apie situaciją Ukrainoje, bet rungtynės su Bosnija ir Hercegovina tikrai įvyks.

Lietuvių treneris tikina, kad sprendimus dėl savo ateities priiminės po rinktinių lango.

„Kai baigsis (aut. past. langas), tada ir spręsime. Dabar esu susikoncentravęs šiandienos rungtynėms. Baigsis rungtynės, baigsis rungtynės Vilniuje – tada reikės spręsti. Šiai dienai nesinori blaškytis, nors ir labai svarbus dalykas. Reikia nukreipti savo mintis kitur“, – kalbėjo Maksvytis.

Kalbėdamas apie laukiantį varžovą, Maksvytis išskyrė, kad rinktinė yra gerai pasiruošusi.

„Lyginant su pirmu langu, turėjome keliomis treniruotėmis mažiau. Taip pat buvo netikėtų faktorių. Manau, kad savo galvose susidėliojome planą ir esame pasiruošę gerai“, – kalbėjo Maksvytis.

Strategas plačiau papasakojo apie aptiktą kamerą Tuzlos arenoje.

„Visur dažnai būna (aut. past. kamerų), – atviravo Maksvytis – Kartais net jei turime daugiau laiko, stengiamės varžovų salėje nerodyti savo veiksmų gynyboje ar puolime. Kadangi turime mažai laiko, norėjosi dar pasikartoti. Pasistengėme išvengti tikimybės ir uždengti kameras, kurios buvo salėje.“

Rinktinę iš vėžių gali išmušti karšta atmosfera trečiame pagal dydį Bosnijos ir Hercegovinos mieste. Pasak trenerio, laukiama sirgalių antplūdžio.

„Arena palieka neblogą įspūdį. Nežinau, kaip jūs, bet aš labiausiai bijau žiūrovų faktoriaus. Turėsime nemažai sirgalių iš Lietuvos, bet tokioje triukšmingoje atmosferoje seniai esame žaidę. Kai kurie išvis nėra žaidę. Tikiuosi lengvo pragaro, bet tuo ir yra krepšinis įdomus. Žiūrovai ir žaidėjai turės emocijų ir jas labiau patirs pilnoje salėje“, – kalbėjo Maksvytis.

Treneris atskleidė, kad prie rinktinės vakar prisijungė įžaidėjas Arnas Velička. Taip pat kontaktuojama su koronavirusu užsikrėtusiu asistentu Evaldu Beržininkaičiu.

„Evaldas viską buvo jau padaręs pirmosioms rungtynėms, – sakė Maksvytis. – Dabar vėl turės laisvo laiko, galės daryti analizę antrajam mačui. Mes su juo kontaktuojame, palaikome ryšį, jis jaučiasi gerai. Evaldas dirba nuotoliniu būdu.“Rodyti komentarus

Kazi Mariau Eigirdai Adai ir kiti... Ar ilgai savo siknas pardavinesite rusams? slykstu
2022-02-24
+1
Atsakyti
LETS GO BRANDON!!!
2022-02-24
-3
Atsakyti
Kas čia per pasakymas kaip visi? Aliooo žmogau jau mažą to iki tol sėdėj rusyne tai tau dar čia minčių yra? Kitą vertus tai paprastas finansinis aspektas daugiau juk tokių pingų jam niekas nepasiūlys
2022-02-24
-4
Atsakyti

Komentuoti

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.