Nenugalėti: bosnių pragare – lemiamas Olisevičiaus tritaškis

2022-02-24 20:05

Lietuvos rinktinė (3-0) rungtynių pradžioje turėjo problemų, tačiau jas išsprendė ir atrankoje į 2023 m. pasaulio čempionatą iškovojo dramatišką pergalę.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje Tuzloje 78:77 (13:21, 23:20, 24:15, 18:21) palaužė Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkus (2-1) bei tapo vienvaldžiais F grupės lyderiais.

Atsakomoji dvikova sekmadienį įvyks Vilniuje, „Avia Solutions group“ arenoje.

Likus 3,5 minutės iki rungtynių pabaigos Osvaldas Olisevičius pelnė dvitaškį ir sukrovė Lietuvai rekordinį 8 taškų pranašumą bei atrodė, jog nužygiuos iki pergalės. Tačiau bosniai nepasidavė – pelnė 4 taškus paeiliui, lietuviai pametė kamuolį, o dvitaškį pelnęs Amaras Gegičius nukirpo deficitą iki 2 taškų (72:74).

Bosniai turėjo tris progas išlyginti arba persverti rezultatą, tačiau triskart suklydo, o Osvaldas Olisevičius likus 15 sekundžių smeigė šaltakraujišką tritaškį bei nutolino lietuvius per 5 taškus (77:72).

Kitoje atakoje Kenanas Kamenjasas pelnė du taškus, tačiau ištiksėjo daug laiko (74:77), o pergalę baudos metimu likus 5 sekundėms įtvirtino Mindaugas Girdžiūnas (78:74).

Į pergalę lietuvius vedė Olisevičius, kuris per 26,5 minutės surinko 18 taškų (3/5 dvit., 4/8 trit.), po 2 atkovotus bei 2 prarastus kamuolius, rezultatyvų perdavimą, 2 pražangas ir 13 naudingumo balų.

Martynas Echodas pridėjo 13 taškų, Margiris Normantas – 9.

Į neviltį Lietuvos rinktinę varė Miralemas Halilovičius, kuris pelnė 20 taškų (9/12 dvit., 2/3 baud.), atkovojo 3 kamuolius ir surinko 21 naudingumo balą.

Tiesa, bosnių lyderis ketvirtojo kėlinio pabaigoje patyrė skaudžią čiurnos traumą ir aikštelę paliko tik su komandos draugų pagalba.

Lietuviai pristabdė Džananą Musą, kuris surinko 14 taškų (3/7 dvit., 1/3 trit., 5/6 baud.), 3 atkovotus bei 1 perimtą kamuolį, 6 rezultatyvius perdavimus, 5 klaidas ir 12 naudingumo balų.

Bosnija ir Hercegovina: Miralemas Halilovičius 20 (21 naud.), Džananas Musa 14 (3/7 dvit., 6 rez. perd., 5 kl.), Amaras Gegičius 11 (7 atk. kam.), Kenanas Kamenjasas 9 (5 atk. kam.), Edinas Atičius 8.

Lietuva: Osvaldas Olisevičius 18 (4/8 trit.), Martynas Echodas 13 (4 atk. kam.), Margiris Normantas 9, Arnas Butkevičius (7 atk. kam.) ir Tomas Dimša (2/5 trit.) po 8, Laurynas Birutis 7, Mindaugas Girdžiūnas 6 (1/5 trit., 5 rez. perd.).