PČ atrankoje – dramatiška latvių pergalė ir estų nesėkmė

2022-02-28 21:47
Nuotr.: FIBA

Pergalę atrankoje į pasaulio čempionatą iškovojo Latvijos rinktinė (3-1).

Latviai 68:63 (21:16, 18:17, 12:16, 17:14) palaužė palaužė Belgijos rinktinę (2-2).

Latvija yra per pergalę nuo kito etapo bei A grupėje rikiuojasi antroje vietoje.

Likus pusantros minutės rezultatas buvo lygus (61:61), tačiau tuomet latviai surengė lemiamą spurtą 6:0 ir po Tomo Leimanio baudų likus 24 sekundėms įgijo apčiuopiamą persvarą (67:61), kurios užteko pergalei.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose su 16 taškų buvo Dairis Bertans, 15 pridėjo Lomažs.

Belgijai atstovaujantis Jonavos „CBet“ įžaidėjas Manu Lecomte per 27 minutes surinko 2 taškus (0/2 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), 3 rezultatyvius perdavimus, atkovotą kamuolį, 2 klaidas ir 1 naudingumo balą.

Latvija: Dairis Bertans 16 (5 atk. kam.), Rihards Lomažs 15 (5 rez. perd.), Mareks Mejeris 9 (5 atk. kam.).

Belgija: Retinas Obasohanas 16, Jeanas-Marcas Mwema 13 (6 atk. kam.).

Tuo metu pralaimėjimą lemiamu metu patyrė Estijos krepšininkai (2-1).

Estai išvykoje D grupės mače 68:70 (12:21, 21:26, 14:17, 12:15) nusileido Lenkijai (1-3).

Iki rungtynių pabaigos likus 2,5 minutėms lenkai atsilikinėjo 66:68, tačiau Michalas Sokolowskis pelnė dvitaškį, netrukus pridėjo dar vieną ir išvedė šeimininkus į priekį (70:68).

Estai dar turėjo šansą persverti rezultatą, tačiau Kasparo Treierio tritaškis skriejo pro šalį.

Estija: Maikas-Kalevas Kotsaras 24 (7 atk. kam.), Janari Joesaaras 14, Kasparas Treieris 11.

Lenkija: Michalas Sokolowskis 15, Jaroslawas Zyzkowskis 14 (5 atk. kam.), Dominikas Ojejničakas 11.

Lenkai gale vos neprisižaidė.Apsigynė nuo lemiamos estų atakos ir dar buvo likę virš dešimt sekundžių.Perdavė kamuolį per visą aikštę ir lenkų žaidėjas turbūt buvo matęs Milaknio tritaškį į Fenerio krepšį Šarui treniruojant.Tą patį padarė,tik nepataikė.Estai tada galėjo pratęsimą išplėšt,tačiau Vene puolime pražangą gavo.Per dešimt paskutinių sekindžių ten įvykių buvo į valias su laiminga lenkų pabaiga.