NBA latvis: apie nepalaužiamą ukrainiečių patriotizmą ir rusakalbių engimą

2022-03-03 16:19
Nuotr.: Vid Ponikvar / Sportida/SIPA-SCANPIX
Nuotr. Vid Ponikvar / Sportida/SIPA-SCANPIX

Vienas iš dviejų NBA rungtyniaujančių latvių išsakė savo nuomonę apie nepagrįstą Rusijos invaziją į Ukrainą.

Davis Bertans davė išsamų interviu NBA.com žurnalistui Markui Medinai. Krepšininkas teigė, kad jo šalyje panikos šiuo metu nėra, bet valstybės-agresorės prezidentas yra nenuspėjamas.

„Šiuo metu visi yra ramūs, – apie savo šeimą Latvijoje kalbėjo Bertans. – Jei rusai sugalvos kirsti mūsų sieną – prasidės Trečiasis pasaulinis karas. Nemanau, kad kažkas to siekia, ypatingai rusai. Turint tai omenyje, viskas atrodo pakankamai ramu.

Tačiau niekada negali žinoti, ką galvoja Putinas. Atrodo, kad jis yra įstumtas į kampą. Nemanau, kad kažkas žino, ką jis ketina ar gali padaryti.“

Bertans pridėjo, kad jo artimieji yra pasiruošę planą nelaimės atveju.

„Turime paprastus planus išvažiuoti iš sostinės, jei viskas sugrius. Turime šeimos sodybą šalia Lietuvos pasienio. Jei kažkas staigiai nutiks, ko gero, tai saugiausias variantas negalint ištrūkti iš šalies.

Kitas variantas yra keliauti į Ispaniją, kur Sevilijos klube žaidžia mano brolis (aut. past. Dairis). Nuvežti artimuosius ten, kaip įmanoma greičiau, yra geriausias žingsnis“, – sakė Bertans.

Taip pat latvis tikino, kad ukrainiečiai jokiomis sąlygomis nepasiduos.

„Žinant Putino valdymo praeitį, nesu nustebęs, kad taip atsitiko. Matėme mažus pavyzdžius, kad taip gali atsitikti. Visas pasaulis buriasi aplink Ukrainą, o jis to nesuprato.

Putinas nesupranta, kokie patriotai yra ukrainiečiai ir kiek jie gali paaukoti vardan tėvynės. Sakyčiau, kad 99 proc. ukrainiečių yra pasiryžę mirti, kad netaptų Rusijos dalimi“, – kalbėjo Bertans.

Puolėjas taip pat paskatino žmones nekaltinti visos rusų tautos už pradėtą karą. Kaip pavyzdį jis pasirinko gimtinę Latviją, kurioje nemažą gyventojų dalį sudaro rusakalbiai.

„Noriu pridėti, kad negalima kaltinti visų pasaulio rusų, – sakė Bertans. – Apie 30 proc. Latvijos gyventojų yra rusakalbiai. Sakyčiau, kad mažuma jų palaiko Kremliaus režimą.

Tačiau yra daug Rusijos žmonių, kurie nepalaiko invazijos. Girdėjau istorijų, kad rusai kenčia patyčias dėl dalykų, kurių jie negali kontroliuoti ir nenorėjo, kad atsitiktų. Skleisti pagiežą nėra gerai tokioje situacijoje.

Putino įsiveržimo į Ukrainą idėja yra apginti tariamai diskriminuojamus Ukrainos rusus. Nenorime, kad taip atsitiktų ir mūsų šalyse.

Pavyzdžiui, latviai negali sukurti nepatogumų vietiniams rusams. Tai gali tapti priežastimi įsiveržti ir pas mus. Stabdykime pyktį ir skleiskime meilę – toks turi būti siekis.“

Bertans šį sezoną pradėjo Vašingtono „Wizards“ komandoje, bet vasarį buvo iškeistas į Dalaso „Mavericks“. Jo statistika siekia 6 taškus, 1,8 atkovoto kamuolio ir 0,5 rezultatyvaus perdavimo per vid. 14,5 minutės.

Visą interviu anglų kalba rasite BasketNews.com versijoje. Bertans papasakojo apie sau gerai pažįstamus ukrainiečius, piniginę paramą ir tolimesnius karo veiksmus.

„BasketNews.lt podkastas“:Komentarai:


Dar vienas - Puyinas nesupranta to, nesupranta ano. Viską jis supranta, bet jis dėjęs ant visko. Mes jo nesuprantam, net kai jis atvirai naikina Ukrainos žmones. Neįsivaizduoju, koks jo atsarginis planas, bet tikiu, kad skaičiuojam paskutines putlerio dienas
2022-03-03
+5
Atsakyti
Protingos Bertainio mintys!!! Svarbu žmogus ieško taikaus būdo gyvenime.
2022-03-03
+6
Atsakyti
Va čia yra bailio interviu. Jei kažkas įvyktų bėgčiau Ispaniją ?? Wtf o kas šalį gins? Čia trūksta žodžių aš šokiruotas žmogus tai viešai pasakė ir regis pats net nesuvokė ką pasakė. II laikas liautis kišti mitą neva rusų visuominė nieko dėta !!! Pala pala tai kas būtent jau +30 metų renka Putiną tebūnie kad ir klastojant rinkimus jis velniškai populiarūs yra. Kad ir dabar kodėl toji ru visuomenė abejingai tyli ir neina į gatves? Tylėjimas yra sutikimas!!
2022-03-03
-2
Atsakyti

Komentuoti

Vardas:      
  Prenumeruoti   Iš viso komentarų: 3

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.