Įvertinimai žalgiriečiams: nuo 2017-ųjų nematytas Jankūno pasiekimas ir ALBA džiuginęs Lauvergne'as

Jonas Lekšas
BasketNews žurnalistas
2022-03-04 01:25

Kauno „Žalgirio“ pergalių serija nutrūko Berlyne, kur vietos ALBA šventė pergalę rezultatu 82:74.

Kauniečiai beveik 8 minutes negalėjo pelnyti taškų antrajame kėlinyje ir nors po pertraukos buvo priartėję prie varžovų, galutinai perimti rungtynių kontrolės nepavyko.

Naudingiausias žalgirietis Berlyne buvo Joshas Nebo – 12 taškų, 8 atkovoti kamuoliai ir 26 naudingumo balai.

Tinklalapio BasketNews žurnalistas Jonas Lekšas įvertino individualų žalgiriečių pasirodymą Vokietijos sostinėje.

Joshas Nebo – 9 balai
20 min., 12 tšk. (4/5 dvit., 4/6 baud.), 8 atk. kam., 2 rez. perd., 2 per. kam., 5 išpr. praž., 26 naud. balai.

Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis

Sunkiai rungtynes pradėjęs Nebo po pertraukos buvo absoliučiai ant parketo dominuojantis žaidėjas. Būtent amerikiečio sukurti antrieji šansai, kurie kartais atrodė neįmanomi, leido „Žalgiriui“ grįžti į mačą, kai jau atrodė, jog šansų nebėra. Joshas dar daro nemažai loginių klaidų, bet atletiniai sugebėjimai ir noras Berlyne paėmė viršų.

Janis Strelnieks – 8 balai
22 min., 7 tšk. (2/2 dvit., 1/3 trit.), 2 atk. kam., 9 rez. perd., 1 kld., 13 naud. balų.

Nuotr. zalgiris.lt

9 rezultatyvūs perdavimai ir vos 1 klaida yra nuostabus gynėjui rezultatas ir Strelnieks savo kūryba bei pelnytais taškais realiai prisidėjo prie beveik trečdalio komandos taškų. Tokia Janio versija yra nauda „Žalgiriui“ net ir tada, kuomet jis nepataiko tritaškių iš gerų padėčių. Gynyboje gynėjas kliuvo už užtvarų, bet dažniausiai tai taškais nesibaigdavo.

Tyleris Cavanaugh – 7,5 balo
27 min., 18 tšk. (4/5 dvit., 3/6 trit., 1/2 baud.), 6 atk. kam., 2 kld., 16 naud. balų.

Dar vienos kovingos Tylerio rungtynės ir jis tikrai turėjo argumentų prieš buvusį klubą, o du jo tolimi metimai buvo labai svarbiu momentu. Cavanaugh drąsiai žaidė prieš buvusį komandos draugą Luke'ą Sikmą, tačiau ir pats buvo stipriai baudžiamas gynyboje. Be skylėtos gynybos amerikiečio pasirodymą apkartino ketvirtajame kėlinyje du panašiai prarasti kamuoliai, stengiantis apžaisti tiesioginį oponentą.

Artūras Milaknis – 6,5 balo
26 min., 14 tšk. (1/1 dvit., 4/7 trit.), 4 praž., 8 naud. balai.

Puiki Milaknio savaitė realizacijos prasme – 8 tritaškiai iš 14. Svarbu, jog tolimi metimai Berlyne krito komandai kritiniu momentu. Snaiperis traukė „Žalgirio“ puolimą, bet gynyboje buvo didžiausia skylė – 1 prieš 1 jis atstovėti tolygiai nesugebėjo nė su vienu ALBA perimetro krepšininku.

Lukas Lekavičius – 5 balai
21 min., 9 tšk. (3/9 dvit., 1/5 trit.), 5 rez. perd., 2 per. kam., 3 kld., 5 naud. balai.

Pašvaistė Lukas metimų Berlyne ir negali sakyti, kad dauguma jų prametė iš sunkių padėčių. Gerai į rungtynes įėjęs Lekavičius vėliau prametė patogius metimus bandydamas atakuoti Christą Koumadje ir tuomet pateko į psichologinę duobę. Jam nebuvo lengva pulti prieš kibų Tamirą Blattą, o patys varžovai puolime naudojosi lietuvio silpnybėmis.

Edgaras Ulanovas – 5 balai
33 min., 0 tšk. (0/2 dvit., 0/2 baud.), 6 atk. kam., 5 išpr. praž., 7 naud. balai.

Per 33 minutes išeiti su dviem metimais iš žaidimo ir 0 taškų yra labai prastas rezultatas, bet jei kalbėtume apie sprendimų priėmimus, jie nebuvo blogi. Daug atakų prasidėdavo Ulanovo centravimu ir varžovų pagalbų pritraukimu, bet lietuvio nusimetimų komandos draugai taškais nepaversdavo. Vokietijoje baigėsi Edgaro aštuonių paeiliui dviženklio naudingumo rungtynių serija.

Paulius Jankūnas – 4,5 balo
13 min., 8 tšk. (1/4 dvit., 2/2 trit.), 3 naud. balai.

Nuotr. BNS

Per rungtynes Jankūnas įmetė tiek tritaškių, kiek iki šiol buvo pataikęs per visą Eurolygos sezoną, o paskutinį kartą bent du tolimus metimus per dvikovą jis buvo realizavęs 2017-ųjų vasarį. Nepaisant šio pasiekimo, Paulius krito iš bendro rungtynių konteksto ir būtent jo nereagavimas gynyboje su Johannesu Thiemannu nulėmė kertinį ALBA spurtą.

Nielsas Giffey – 4 balai
13 min., 3 tšk. (0/1 dvit., 1/1 trit.), 2 atk. kam., 3 naud. balai.

Audringomis ovacijomis sutiktas Giffey mačą pradėjo tritaškiu, kuris buvo daug žadantis, tačiau tai taip ir liko vieninteliais vokiečio pelnytais taškais. Nielso pasirodymas niekuo neišsiskyrė, kaip ir didžioji dalis sezono. Kas čia žino, galbūt jau vasarą puolėjas grįš į vietą, kur yra labiausiai mylimas.

Joffrey Lauvergne'as – 2 balai
15 min., 2 tšk. (1/5 dvit.), 1 atk. kam., -2 naud. balai.

Nuotr. LKL

Nuostabias rungtynes Atėnuose sužaidęs Lauvergne'as Berlyne buvo nepanašus į save ir gal dar krepšininkui yra sunku išlaikyti aukščiausią fizinę kondiciją, žaidžiant po poros dienų. Joffrey bandė atakuoti varžovus pikenpopais, bet klausimas, kam tai parankiau – „Žalgiriui“ ar varžovams. Berlyne tokiais metimais tikrai džiaugėsi ALBA.

Marekas Blaževičius ir Karolis Lukošiūnas rungtynes pradėjo starto penkete, tačiau abiejų pasirodymai buvo blankūs ir Jure Zdovcas daugiau jiems šanso nesuteikė.