Teksaso derbyje dominavęs Dončičius grąžino „Mavs“ į pergalių kelią

2022-03-12 07:54
Nuotr.: Reuters-Scanpix

Luka Dončičius vėl buvo ryškiausias žmogus ant parketo, o jo vedama Dalaso „Mavericks“ (41-26) grįžo į pergalių kelią Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA).

Dalaso klubas Teksaso derbyje išvykoje 113:100 (31:23, 36:21, 29:28, 17:28) įveikė Hjustono „Rockets“ (17-50).

Dončičius buvo rezultatyviausias mačo žaidėjas ir per 35 minutes pelnė 30 taškų (4/8 dvit., 5/11 trit., 7/10 baud.). Tai buvo ketvirtos rungtynės paeiliui, kuomet slovėnas pasiekia 30 pelnytų taškų ribą.

Rezultatyvūs perdavimai 3

Jis taip pat atkovojo 14 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus ir 5 sykius suklydo.

Po trijų kėlinių svečių pranašumas abejonių nekėlė (96:72) ir „Mavericks“ treneris Jasonas Kiddas Dončičių ir Dwightą Powellą buvo pasiruošęs ketvirtajame ketvirtyje pralaikyti ant suolo, tačiau šeimininkai neiškėlė baltos vėliavos.

„Rockets“ lemiamą ketvirtį pradėjo 12:2 (84:98) ir pavojų pajutęs Kiddas grąžino savo lyderius ant parketo, kurie sutvarkė reikalus galutinai.

„Rungtynės ketvirtajame kėlinyje klostėsi į kitą pusę ir tai turėjome sustabdyti“, – sakė Kiddas.

„Mavericks“ reabilitavosi po pažeminimo namuose, kuomet prieš dvi dienas pralaimėjo Niujorko „Knicks“ 30 taškų skirtumu.

Karjeros rezultatyvumo rekordą pakartojo Powellas, kurio sąskaitoje per 31 minutę buvo 26 taškai (9/11 dvit., 8/9 baud.), 12 atkovotų kamuolių, 3 rezultatyvūs perdavimai bei 2 blokai.

Hjustono komandai Bruno Fernando per 22 minutes surinko dvigubą dublį – 16 taškų (8/8 dvit.) ir 11 atkovotų kamuolių.

„Rockets“: Joshas Christopheris (7/11 dvit., 1/6 trit.) ir Kevinas Porteris (4/4 dvit., 3/7 trit., 4 rez. perd., 4 kld.) po 17, Bruno Fernando 16 (8/8 dvit., 11 atk. kam., 2 blok.), Jalenas Greenas (5/9 dvit., 6 rez. perd.) ir Kenyonas Martinas (5/9 dvit., 6 atk. kam.) po 11, Davidas Nwaba ir Garrisonas Mathewsas (3 per. kam.) po 7.

„Mavericks“: Luka Dončičius 30 (4/8 dvit., 5/11 trit., 7/10 baud., 14 atk. kam., 6 rez. perd., 2 blok., 5 kld., 33 naud.), Dwightas Powellas 26 (9/11 dvit., 8/9 baud., 12 atk. kam., 2 blok., 36 naud.), Spenceris Dinwiddie 16 (5/9 dvit., 7 rez. perd.), Trey Burke'as 15 (5/9 dvit.), Joshua Greenas 10 (3/8 dvit., 6 atk. kam., 4 per. kam., 2 blok.), Reggie Bullockas 8 (2/8 trit.).