„Žalgirio“ monstras kirto ir Šarui, ir „Barcos“ žvaigždėms

Lukas Malinauskas
BasketNews žurnalistas
2022-03-12 12:47

Jure Zdovcas ruošėsi pakeisti beįsiplieskantį Kauno „Žalgirio“ raumenų kalną. Slovėnas po pusantros minutės žaidimo laiko iškvietė Joffrey Lauvergne’ą keitimui, bet tuoj pat savo sprendimą atšaukė.

Joshas Nebo sugriebė kamuolį puolime ir sugrūdo jį iš viršaus po pražiopsoto Brandono Davieso atsitvėrimo. „Žalgirio“ centras pastebėjo prie sekretoriato pritūpusį prancūzą ir signalizavo Zdovcui, jog keitimo nereikia.

Strategas atšaukė sprendimą ir pasiuntė Lauvergne’ą grįžti ant suolo. „Žalgirio“ arenoje susirinkusiems beveik 12,7 tūkst. šėlstant iš džiaugsmo, emocijos apėmė ir patį Lauvergne’ą.

Centras su šypsena veide pasišokinėdamas grįžo į savo vietą.

„Mes turėjome problemų puolime, – spaudos konferencijoje sprendimą komentavo Zdovcas. – „Barca“ buvo pasirengusi prieš Nebo. Jeigu pastebėjote, kamuolio pakabinimai ore neveikė (šypsosi). Josho situaciją taip pat apsunkino asmeninės pražangos. 

Bet kai Joshas pelnė taškus, jis parodė, kad laikyčiau jį aikštelėje. Gerbiu tokį gestą ir dėl to grąžinau Jojo (Joffrey Lauvergne’ą) atgal ant suolo.“

Kita „Žalgirio“ ataka – lygiai pagal tokį pat scenarijų. Nebo sugriebė kamuolį puolime ir dar kartą krovė iš viršaus. Simboliškai, bet raumenų kalno mostų fone krito ir buvusio žalgiriečio galvos raištis.

Apimtas emocijų Nebo šaukė atsisukęs „Barcos“ pusę, kur Šarūnas Jasikevičius iškart bedė pirštu į suolo gale sėdintį Sertačą Šanlį ir iškvietė jį keitimui vietoje Davieso.

„Žalgiris“ šiandien buvo labai motyvuotas, – pabrėžė Jasikevičius. – Du Nebo dėjimai kažkaip labai kirto per galvą ir man pačiam. Kai matai, kad vienas žaidėjas yra labai alkanas, o maniškiai ne... Kažkur šioje situacijoje pasigedau lyderystės, daug apie ją šnekame pastarosiomis dienomis.

Pralaimėjimas skauda, be kalbų. Dar blogiau – man nepatinka, kaip komanda elgiasi. Paprasčiausiai turime sugrįžti ir būti geresniais žmonėmis.“

„Barca“ per ketvirtą kėlinį suklydo 8 kartus, o iš viso prarado 22 kamuolius.

Nebo iki paskutinio kėlinio buvo surinkęs vos du taškus. Kertinėje atkarpoje amerikietis pelnė šešis ir sugriebė tris kamuolius puolime.

Fantastiškai kovojusio Edgaro Ulanovo sąskaitoje iki ilgosios pertraukos tik 3 taškai ir 11 naudingumo balų. Ilgametis žalgirietis plieskėsi dar prieš išeidamas į rūbinę, kai triumfavo asmeninėse dvikovose su Nigelu Hayesu-Davisu.

Ulanovas po atkovoto kamuolio ir Hayesui-Davisui skirtos pražangos trenkė kamuolį į žemę. Kitame momente – du Ulės blokai iš eilės buvusiam „Žalgirio“ legionieriui. Žalgirietis tiesiog spirgėjo dėl užvaldžiusių emocijų.

„Labai ačiū sirgaliams už atmosferą, – spaudos konferencijoje sakė Edgaras Ulanovas. – Ačiū klubo darbuotojams už šią idėją žaisti su geltonai mėlynais marškinėliais. Atmosferą, kurią šiandien padarėme, buvo labai graži. Atvažiavo „Barcelona“, todėl fanų buvo palyginus daug. Smagu žaisti prie tokios atmosferos. Prieš tokį varžovą žaisti yra vienas malonumas ir iššūkis.“

Ulanovas asmeniškai priėmė akistatą su bene didžiausia Eurolygos žvaigžde Nikola Mirotičiumi. „Žalgirio“ vedlys po Nebo dviejų dėjimų išprovokavo dvi „Barcos“ lyderio pražangas – puolime ir gynyboje. Likęs vienas prieš vieną puolime, puolėjas kirto oponentui tolimu dvitaškiu atšokus atgal.

„Žalgiris“ atitrūko 80:72 ir namų arena pradėjo švęsti.

„Prieš Mirotičių man buvo kaifas žaisti, nes jis aukščiausio lygio žaidėjas, – pasakojo Ulanovas. – Mano tikslas ir buvo priversti jį dirbti. Aišku, 26 taškai, tad būtume pralaimėję, būtume sakę, jog Mirotičių reikėjo geriau sustabdyti.“

16 taškų, 9 atkovoti ir net 6 perimti kamuoliai bei 33 naudingumo balai. Ulanovas sužaidė naudingiausias karjeros rungtynes ne prieš bet ką, o prieš buvusį trenerį Šarūną Jasikevičių ir Eurolygoje pirmaujančią „Barcą“ (18-5). 

„Žinant Šarą, jis niekad lengvai nepasiduoda. Gal kažkiek to pozityvo ar nuopelnų galime ir iš jo pasiimti“, – kalbėjo Ulanovas.

„Iki sausio mėnesio buvo absoliutus štilis, o vėliau – Everestas, – patirtį treniruojant Ulanovą apibendrino Jasikevičius. – Nėra taip, kad būtų į viršų, į apačią. „Žalgiriui“ reikia galvoti galbūt jam pusę algos mokėti, nes pusę sezono nežaidžia (šypsosi). Kai jau užsikuria, tai užsikuria. Rungtynėse su „Panathinaikos“ jau matėsi, kad jis labai savimi pasitikintis. Apsisuko prie „Žalgirio“ suoliuko – paleido metimą nuo vienos kojos. Atsisuko prie „Panathinaikos“ suoliuko prieš Nedovičių – vėl pam. Matosi, kad žmogus geroje formoje. Jis visą laiką pradeda žaisti prieš taurę, susirenka visus MVP ir eina ilsėtis iki sausio mėnesio (šypteli).“

Jasikevičius spaudos konferencijoje bedė pirštu į statistikos protokolą – „Žalgirio“ krepšininkai per ketvirtą kėlinį metė net 23 baudas, kai tiek metimų „Barca“ nuo šios atžymos atliko per visas rungtynes. 

Iki persikėlimo į „Barcą“ septynerius metus Kaune dirbęs strategas pripažino neapsikentęs teisėjų traktuotais momentais. Tačiau vietinis herojus nenorėjo gadinti žalgiriuko šventės.

„Manau, kad kažkuriuo momentu buvo išmušti iš ritmo tiek mūsų, tiek jų žaidėjai. 23 baudos ketvirtajame kėlinyje... Nežinau, kažkaip sudėtinga. Jei ne Kaunas, būčiau anksčiau išėjęs, tikrai“, – atviravo Šaras.

Vasarą į Barseloną pasukusiam Rokui Jokubaičiui tai buvo pirmasis sugrįžimas į Kauną kaip „Žalgirio“ oponentui.

Lietuvos talentas pelnė 11 taškų, bet nors pergalė ir liko nepasiekta, „Žalgirio“ sistemoje išaugęs krepšininkas dėkojo areną užpildžiusiems sirgaliams ir jautėsi lyg savas.

„Kad ir žaidžiame svečiuose, bet man asmeniškai jautėsi šiltas sutikimas. Tikrai mėgavausi aikštelėje, – kalbėjo Jokubaitis. – Tikrai turėjau atiduoti duoklę visiems fanams. Sutiko labai šiltai. Daug prisiminimų, daug gerų akimirkų su jais. Jie mylėjo mane, aš juos taip pat. Galiu atsiliepti vien tik gerais žodžiais. Nuotaika po rungtynių ne įspūdingiausia, bet pamačius, jog fanai paplojo kartu su manimi… Tai yra krepšinio, sporto grožis. Nesvarbu, kas – išlikau jų širdy, o jie ir „Žalgiris“ – manoje.“

Jure Zdovco komentaras:

Luko Lekavičiaus komentaras:Komentarai:

Nebo pagirtinas kovingumas, aktyvumas gynyboje, bet krepšinio IQ ir puolimo arsenalas galėtų būti geresnis.
2022-03-13
+5
Atsakyti
Su Nebo jau senai reikėjo pratęsti sutartį,tai neaišku,kodėl Motiejūnas delsia.Kitą sezoną dar ir JoJo lieka,todėl priekinė linija vėl būtų pilna raumenų.Tik va su Mareku ką daryti,jau klausimas.Tobulėti jam reikia,o dabar vėl laiko mažai gauna.Teks pasukti galvą dėl jo Motiejūnui.
2022-03-12
+3
Atsakyti
Vėjas  ⭐ 
Jasikevičiaus žodžiai apie karą yra labai taiklūs. O tai Karolis Tiškevičius jau tikrai raganų medžiokle užsiiminėja. Maždaug jei nepasisakei, tai jau esi visiškas degeneratas, neva palaikantis karą. Jei Tau geltona ir mėlyna jau lenda per gerklę, vadinasi, esi prieš ukrainiečių tautą. Žmonės, nepraraskim sveiko proto. Maksvytis irgi interviu metu situaciją Lietuvoje pavadino psichoze. Taktiškai, lyg tarp kitko, bet būtent PSICHOZĖ išsprūdo ir jam. Visi prieš karą, niekas nepritaria toms žudynėms, bet gal truputį pristabdykim arklius?
2022-03-12
+16
Atsakyti

Komentuoti

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.