NBA pulsas: Cousinsas kvatojo Hardenui į veidą, o LeBronas niršo ant „Lakers“

2022-03-15 10:25
Nuotr.:

Įspūdingai rungtyniaujantis Trae Youngas, ypatinga akimirka Denverio „Nuggets“ naujokui, DeMarcuso Cousinso juokas Jamesui Hardenui į veidą, fantastiškas Karlo-Anthony Townso pasirodymas – tai ir dar daugiau – kovo 15-osios NBA pulse.

Kovo 15-osios NBA pulsas

SUSITIKO. Klivlande susitiko 2016 m. čempioniškos „Cavaliers“ sudėties atstovai. Vyr. treneris Tyronnas Lue grįžo su treniruojama Los Andželo „Clippers“.

Su strategu per pertraukėlę šiltai pasisveikino Klivlando ekipai tebeatstovaujantis Kevinas Love’as. Jis komandoje likęs vienintelis iš čempioniškos sudėties.

„Cavaliers“ paruoštas pasitikimo vaizdo įrašas buvo puikus, – kalbėjo Lue, kurio vadovaujama „Clippers“ suklupo 111:120. – Visada yra ypatinga perbėgti per prisiminimus, kuriuos patyriau čia.“

ĮSPŪDINGAI. Puikiai rungtyniaujantis Trae Youngas tempia Atlantos „Hawks“ į priekį. Komandos lyderis per dvi dienas surinko 93 taškus: užpraeitą naktį 47 taškus įmetė į Indianos „Pacers“, o praėjusią – 46 į Portlando „Trail Blazers“.

Pastarajai jis 21 tašką iš 46 atseikėjo per trečiąjį kėlinį, kurį „Hawks“ laimėjo 31:17, o rungtynes – 122:113 ir pasiekė trečiąją pergalę paeiliui.

23-ejų gynėjas taip pat išdalino 12 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 6 kamuolius. Remiantis „Elias Sports“, Youngas – pirmasis šio sezono NBA krepšininkas, kuris du vakarus paeiliui sumetė po mažiausiai 40 taškų.

40 ir daugiau taškų Youngas per karjerą yra sumetęs 24 kartus. Jo karjeros rezultatyvumo rekordas – 56 taškai.

YPATINGA AKIMIRKA. Palaikyti Denverio „Nuggets“ gynėjo Boneso Hylando į Filadelfiją atvyko jo gyvenimą išsaugoję žmonės. Delavero ugniagesiai ir pirmosios pagalbos darbuotojai 2018 m. išgelbėjo krepšininko gyvybę iš ugnyje paskendusių namų.

Svečiai „Nuggets“ naujokui turėjo ir dovaną – specialiai Hylandui pagamintą Vilmingtono ugniagesių departamento striukę.

„Wells Fargo Center“ arenoje vien dėl 21-erių krepšininko susirinko apie 600-700 žmonių.

„Esu toks vaikis, kuris nori kitam miesto vaikiui parodyti, jog jis gali pasiekti tai, ką pavyko man“, – sakė Hylandas, 2021 m. NBA naujokų biržoje pakviestas 26 šaukimu.

Hylandas Filadelfijoje ketvirtajame kėlinyje susmeigė keturis svarbius tritaškius, o per 31 minutę pelnė 21 tašką (3/5 dvit., 4/9 trit., 3/5 baud.) ir buvo antras rezultatyviausias po Nikola Jokičiaus (22 tšk.).

„Nuggets“ laimėjo 114:110.

MVP AKISTATA. Nikola Jokičius pernai tapo NBA lygos MVP, o Joelis Embiidas rinkimuose liko antras.

Jokičius akistatoje su „76ers“ surinko 22 taškus (7/13 dvit., 1/3 trit., 5/7 baud.), 13 atkovotų kamuolių ir 8 rezultatyvius perdavimus.

Embiido sąskaitoje – 34 taškai (8/17 dvit., 3/3 trit., 9/10 baud.), 9 atkovoti kamuoliai bei 4 rezultatyvūs perdavimai.

„Nikola – puikus žaidėjas, puikus kovotojas, – apie varžovą atsiliepė Embiidas. – Mėgaujuosi žaisdamas prieš geriausius. Nikola paprasčiausiai yra monstras. Patinka stebėti jį, bet tuo pačiu ir yra lengva studijuoti jo žaidimą.“

Didžiausias skirtumas tarp dominuojančių aukštaūgių praėjusį sezoną buvo sužaistos rungtynės. Jokičius per 72 mačus sužaidė beveik 2,5 tūkst. minučių, tuo metu Embiidas rungtyniavo 51 susitikime ir įsirašė apie 1,6 tūkst. minučių.

ŠIURPIAI. Jeffas Greenas nuskynė Embiidą, kuris likęs vienas prieš krepšį ketino užtikrintai užbaigti ataką. „Nuggets“ puolėjas dar mėgino blokuoti varžovą, bet į orą pašokęs „76ers“ lyderis persisuko ir tėškėsi ant grindinio.

Šalia stovėjęs Jokičius susiėmė už galvos. Embiidas iškart susiėmė už nugaros, bet po akimirkos pakilo. Greenui buvo skirta nesportinė pražanga, po kurios Filadelfijos ekipos vedlys įmetė vieną baudą iš dviejų.

KĖLĖ JUOKĄ. DeMarcusas Cousinsas atsitraukė nuo ginamojo Embiido ir kartu su Austinu Riversu ėmė spausti Jamesą Hardeną.

„Nuggets“ centras ranku mostais sumažino erdvę „76ers“ žvaigždei ir situacija ėmė eskaluotis. Teisėjui sušvilpus pražangą Cousinsui, abu krepšininkai priartėjo vienas prie kito. Cousinsas ėmė juoktis Hardenui į veidą.

Arbitrai skyrė Cousinsui ir Hardenui po techninę pražangą.

Hardenas per 39 minutes surinko 24 taškus (5/7 dvit., 1/4 trit., 11/12 baud.), 11 rezultatyvių perdavimų ir 9 atkovotus kamuolius.

Cousinsas rungtyniavo 14,5 minutės ir pasižymėjo 8 taškais (1/1 dvit., 2/5 trit.), 4 rezultatyviais perdavimais bei 3 atkovotais kamuoliais.

REKORDAS. Oklahomos „Thunder“ gretose tobulėjantis Vitas Krejči sužaidė karjeros rungtynes. 21-erių čekas akistatoje su Šarlotės „Hornets“ pataikė 4 iš 6 tritaškių ir surinkęs 12 taškų užfiksavo asmeninį rezultatyvumo rekordą.

Jis taip pat atkovojo 3 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Krejči į NBA persikėlė prieš šį sezoną. 2020 m. NBA naujokų biržoje jis buvo pašauktas 37-u šaukimu, o atsispyrė iš Saragosos „Casademont“ komandos, kuriai atstovavo 2017-2021 metais.

NEĮTIKĖTINAS. Karlas-Anthony Townsas San Antonijuje surengė pasirodymą, kokio NBA nebuvo regėjusi daugiau nei 20 metų.

Minesotos „Timberwolves“ žvaigždė sumetė 60 taškų (12/20 dvit., 7/11 trit., 15/16 baud.) ir atkovojo 17 kamuolių.

Toks pasirodymas – pirmasis NBA nuo 2000 m. kovo 6-osios, kai Shaquille’as O’Nealas Los Andželo „Lakers“ gretose užfiksavo 61 taško ir 23 atkovotų kamuolių rezultatą.

„Sakiau treneriui prieš rungtynes, jog mums reikia pergalės, tad padarysiu viską, kad pasiektume ją, – po 149:139 laimėtų rungtynių komentavo Townsas. – Jeigu reikės žaisiu 44 ar 48 minutes, bet pasieksime pergalę. Toks buvo mano nusiteikimas prieš rungtynes. Turėjau dominuoti. Privalėjau sužaisti geriausiai, kaip galiu.“

Ankstesnis Townso karjeros rezultatyvumo rekordas buvo 56 taškai.

GIMTADIENIS. Gimimo dienos proga – Stepheno Curry šou. „Golden State Warriors“ gynėjas į Vašingtono „Wizards“ krepšį sumetė 47 taškus (9/11 dvit., 7/14 trit., 8/8 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

„Warriors“ namie su varžovais susitvarkė 126:112.

SUGRĮŽIMAS. Du mėnesius nežaidęs Draymondas Greenas žengė į aikštę pirmajame kėlinyje ir jau vienuoliktą žaidimo sekundę sėkmingai asistavo pagreitį pagavusiam Curry.

32-ejų puolėjas per 20 minučių įmetė 6 taškus (1/1 dvit., 1/3 trit., 1/2 baud.), atkovojo 7 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Greenas nežaidė nuo sausio 10 d. dėl nugaros problemų. Jis praleido 29 rungtynes.

„Girdėjote žiūrovų reakciją, kai Draymondas žengė į aikštę, – sakė Steve’as Kerras. – Draymondas jau ilgą laiką yra mūsų širdis ir siela. Jis yra mylimas čia.“

PRAŠĖ PAKEISTI. „Warriors“ užtikrintai pirmaujant 123:108, o iki dvikovos likus beveik dviem minutėms, Kerras ėmėsi keisti didžiąją dalį penketo.

„Wizards“ krepšininkas Kentaviousas Caldwellas-Pope’as priėjo ir rankomis prilaikė Curry bei rodė „Warriors“ strategui, jog reikia pakeisti ir 47 taškus pelniusį lyderį.

Caldwellas-Pope’as ir Curry ėmė juoktis, netrukus sureagavo ir Kerras, kuris galop pakeitė „Warriors“ vedlį.

GRĮŽO. Vienas rungtynes dėl suspendavimo, kitas dėl šeimos pagausėjimo praleidęs Domantas Sabonis grįžo į rikiuotę.

Lietuvis pelnė 22 taškus ir atkovojo 7 kamuolius, o jo vedama Sakramento „Kings“ namuose 112:103 įveikė Čikagos „Bulls“ ir nutraukė keturių pralaimėjimų seriją.

„Kings“ tai buvo trečioji pergalė per paskutines 10 rungtynių.

„Neatlikome darbo stabdant du žmones – Sabonį ir De’Aaroną Foxą, – sakė „Bulls“ strategas Billy Donovanas. – Nebuvo taip, jog „Kings“ pernelyg daug judėjo. Jie tiesiog nusimetinėjo kamuolius ir leido tiems dviem vyrukams žaisti.“

Foxas surinko 34 taškus, 6 rezultatyvius perdavimus ir 6 atkovotus kamuolius.

ĮRĖMINO. Domantas Sabonis galingu dėjimu viena ranka įklijavo į plakatą „Bulls“ vidurio puolėją Nikolą Vučevičių.

TALŽĖ. Scottie Barnesas pirmajame kėlinyje pelnė 15 taškų, o jo vedama Toronto „Raptors“ staigiai nokautavo Los Andželo „Lakers“.

LeBrono Jameso tempiama Kalifornijos ekipa pirmąjį ketvirtį pralaimėjo net 12:33 ir nebeatsitiesė – pralaimėjo 103:114.

„Lakers“ lyderis surinko 30 taškų ir 9 atkovotus kamuolius, o komanda pralaimėjo ketvirtąkart per penkerias rungtynes rungtynes.

LeBronas ne sykį šaukė ant komandos draugų ir tiesiog niršo iš apatiškumo kautis.