Rimas Kurtinaitis: apie Lietuvos klubų dėmesį ir gautą pasiūlymą dirbti Maksvyčio štabe

2022-03-19 12:00

Žodžio kišenėje neieškantis Rimas Kurtinaitis daugiau nei metus netreniruoja jokios komandos. 61-erių specialistas nuo krepšinio neatitolo, bet paskutiniu metu jo didžiausias dėmesys yra skiriamas karui Ukrainoje, kurį pradėjo Rusija.

Prasidėjus karui Kurtinaitis negalėjo patikėti naujienomis ir susisiekė su savo bičiuliu.

„Manau, kad visiems tai yra netikėta, – BasketNews laidoje „Netaktiškai“ sakė Kurtinaitis. – Tik vieni iš mūsų gali prisipažinti, kad tai netikėta, o kiti bando pateisinti tuos dalykus. Aš turiu Rusijoje daug draugų, iš tų pačių 1988 m. Seulo olimpiados. Jie situaciją vertina blaiviai. Čia nėra kito varianto.

Aš iki paskutinės akimirkos, kol nepasiskambinau su Aleksandru Volkovu lemtingą rytą, netikėjau. Ukrainiečiai irgi netikėjo, niekas netikėjo. Baisu, kad tokie dalykai vyksta.“

Kurtinaitis komandos nebetreniruoja daugiau nei metus, nuo 2021 metų sausio mėnesio. Buvęs Kurtinaičio klubas Maskvos srities „Chimki“ dar yra skolingas treneriui pinigų, bet dabar kaunietis nė nebežino, ar net ir laimėti teismai prieš „Chimki“ šioje situacijoje būtų įpareigojantys.

„Žūsta žmonės, žūsta vaikai, moterys. Čia yra baisu, o pinigai – niekis“, – tinklalaidės vedėjui Karoliui Tiškevičiui sakė Kurtinaitis.

Šį sezoną Kurtinaitis sykį treniravo komandą, kai vienoms rungtynėms pavadavo savo sūnų Giedrių prie RKL lygos Kauno r. „Omegos“ komandos vairo. To priežastis – sūnaus šeima rungtynių išvakarėse susilaukė dvynukų.

Nuotr. RKL

Visgi 61-erių Kurtinaitis jau norėtų grįžti prie nuolatinio darbo bei neatmestų varianto treniruoti Lietuvoje.

„Dabar jau norėčiau, – apie treniravimą laidoje „Netaktiškai“ sakė Kurtinaitis. – Prieš karą buvo neblogų variantų, kuriuos svarsčiau. Gal ir būtų kas įvykę. Dabar susiklostė nesėkmingai visam sportui, nes užsidarė Ukraina, Rusija, Kinija. Kaip ir pusė pasaulio užsidarė. Atsidarė Europa, bet ten papulti nėra paprasta. Vienos šalys neturi lėšų, o kitose šalyse, kaip Ispanija, papuola labai išskirtiniai treneriai. Jei nesi ten žaidęs, buvęs, tai klubai nenori rizikuoti, kad ir koks treneris būsi.“

Kurtinaitis atskleidė, kad buvo sulaukęs dėmesio iš dviejų Lietuvos komandų.

„Ir Žydrūnas Urbonas (Utenos „Juventus“ vyr. treneris ir klubo prezidentas – aut. past.) skambino, ir Eimantas Skersis („Juventus“ direktorius – aut. past.). Kalbėjome preliminariai. Vasarą buvau sulaukęs iš „Neptūno“ atstovų skambučio, tačiau tuo metu nenorėjau.

Su Utena apskritai buvo labai keistas pokalbis. Urbonas skambino ir sakė, kad kaip ir norėtų išeiti, ar galėtum ateiti, ar ne, bet kadangi klubo valdyba vėl mamini patikėjo, tai aš neišeisiu. Toks buvo skambutis, net nežinau, ką galiu pasakyti apie Urboną, ar jis galėtų save atleisti, ar ne. Tuo metu neatleido“, – šypsodamasis sakė Kurtis.

Apie darbą trenerio pozicijoje Kurtinaitis yra kalbėjęs ir su verslininku Gediminu Žiemeliu, kuris dabar kuria naują komandą Lietuvoje. Kurtinaitis atskleidė, kad Žiemelio tikslas yra jau pirmąjį sezoną žaisti ne tik Lietuvoje, bet ir Europos taurėje.

„Mes su Gediminu esame kalbėję prieš metus apie šį variantą, – sakė Kurtinaitis. – Tada jis norėjo kurti Londone komandą, vedė derybas su Eurolyga, nes jie nori, kad ten būtų komanda. Deja, negavo sporto salės. Tas projektas jam nepavyko ir jis bando Lietuvoje daryti.

Mes kalbėjome ir dėl žaidėjų, ir dėl strategijos. Jis galvoja, aišku, kaip verslininkas, kad investuoji ir gauni. Sakiau, kad taip nėra, čia yra sportas. Kartais turi pinigų, bet negali paimti reikiamų žaidėjų, nes yra kontraktai su klubu. Per metus nepadarysi superinės komandos. Reikia kantrybės, laiko, žinoti, kas vyksta.

Man patiktų, jei duotų kurti viską nuo pradžios. Žiūrint kokia būtų valdyba, koks būtų mano vaidmuo. Norėčiau komplektuoti, arba patarti kaip komplektuoti.

Jis nori žaisti Europos taurėje. Mes kalbėjome, kad jeigu nuo pirmo sezono žaisi Europos taurėje, sėkmės atveju galėsi žaisti Eurolygoje. Vis tiek priekyje reikia turėti tikslą. Tas tikslas yra sunkiai pasiekiamas, bet jis yra tikslas. Žaisti Čempionų lygoje... gauni truputėlį daugiau pinigų, bet bent man tas turnyras nelimpa.“

Kurtinaitis neatmestų varianto treniruoti Kauno „Žalgirio“, tačiau taip pat atskleidė, kad su Pauliumi Motiejūnu apie tai niekada nėra kalbėjęs.

Nuotr. Zuma Press – Scanpix

Treneris atskleidė, kad buvo gavęs pasiūlymą prisijungti prie Lietuvos rinktinės trenerių štabo.

„Man Kazys Maksvytis nesiūlė tapti asistentu, bet siūlė federacija. Tačiau aš linkęs šaudyti, o šovinius atneštų kiti“, – apie kvietimą į rinktinę pasisakė Rimas.

Kurtinaitis 2009 metais siekė tapti Lietuvos rinktinės vyriausiuoju treneriu, tačiau jam tai nepavyko. Specialistas papasakojo apie tuometinius rinkimus, kuriuose išrinktuoju tapo Kęstutis Kemzūra.

„Vienu metu norėjau, kai tapo Kemzūra treneriu, bet tada Vladas Garastas (tuometinis LKF prezidentas – aut. past.) su savo intrigomis supynė visus reikalus. 

Atsirado šansas, kai Ramūnas Butautas atsistatydino, bet Mindaugas Balčiūnas ir Garastas sužaidė savo pokerį. Šitų dalykų niekada neviešinau, bet galiu pasakyti.

Atvažiavo pas mane Vytautas Kiaušas ir klausė, kodėl neduodu kandidatūros į trenerio poziciją. Girdėjau užkulisius, kad manęs nenori, tad nenorėjau intrigų. Tačiau Vytautas sakė, kad reikia duoti. Parašiau jam įgaliojimą ir jis pristatė dokumentus į federaciją.

Vytautas atėjo, bet nebuvo nei Balčiūno, nei Garasto. Jis padavė sekretorei, kuri nesutiko pasirašyti. Vytautas sakė, kad tai nieko nekeičia – jis tik priduoda dokumentus. Galiausiai ji pasirašė po pusvalandžio įkalbinėjimo.

Vyksta rinkimai. Pažįstu daug valdybos narių, kurie dalyvavo ir man pasakojo, kad Garastas atsistojo ir sakė: „Turime tik vieną kandidatą Kęstutį Kemzūrą, jis bus treneris“. Kai paklausė, ar Kurtinaitis kandidatas, atsakė, kad jis nepridavė dokumentų.

Reikia klausti Garasto, kodėl taip įvyko. Aš nenorėjau to liesti, nes jis davęs daug gero Lietuvos krepšiniui“, – pasakojo Kurtinaitis.

Kurtinaitis laidoje „Netaktiškai“ taip pat papasakojo apie užburtą kelią į „Žalgirį“, kaip jį po kontrakto pasirašymo apgavo Aleksejus Švedas, kodėl nesusiklostė „Chimki“ sezonas, Eurolygos ir Jordi Bertomeu lėtas reakcijas į pasaulinius įvykius ir kaip žaistų su Domantu Saboniu bei Jonu Valančiūnu.

Visą pokalbį su Kurtinaičiu gali matyti „BasketNews.lt” veiklą „Patreon” sistemoje remiantys žmonės.

Laidos „Netaktiškai“ su Rimu Kurtinaičiu iškarpa:Rodyti komentarus

Jo
gerai kalbėti, kad būsiu tik vyr treneriu, kai susikrovė milijonus, be chimku realiai neturėtų net tų milijonų, p.s. labai tinka foto kai stovi rimukas prie rkl klubo vairo, ar neteks ten šitam generolui ilgam darbuotis?
2022-03-20
+3
Atsakyti
Anonimas
atsidare europa kazin kokia jis ten komanda galetu treniruoti nebent kokioje albanijoje nei viena normali komanda jo neims
2022-03-19
-8
Atsakyti
Anonimas
neatmestu galimybes treniruoti Zalgiri juokdarys kas ji ten ims issiblaivo tegul
2022-03-19
-6
Atsakyti
Juventus fanas
nu blemba Žydriokai, jei atsiranda šansas tokį trenerį paimti, tai privalai kaip Miunhauzenas pats save už plaukų ištraukti iš vyr. trenerio posto ir keliais aplink bažnyčią eiti, kad tik kontraktą pasirašytu. O kas dėl Garasto, tai nieko naujo. Sovietiko intriganto etalonas. Visi jo sugebėjimai tai prisitrinti , o po to tepti šūdais kitus ir save aukštinti. Dar 1985 metais, kai pralošė Europos taurės finalą, visą kaltę spaudoje suvertė Jovaišai. Matai jis traumuotas būdamas atsisakė žaisti. Dėl Sabo visur rėkauja, kad va jis jį surado ir išugdė aukodamas komandos rezultatus. O iš tikrųjų, po berods antros Sabo treniruotės Žalgiryje, tuomet pagrindinis centras Lauritėnas išėjo iš komandos, sakydamas kad dabar nėra jam čia ką veikti. Ne išugdė jis Sabą, o karjerą sugadino droždamas, versdamas žaisti traumuotą. Dėl Ilgausko tai išvis šlykšti istorija. Traumuotą vertė žaisti, kai pasveiko laikė ant bankės, o kai ėmė svilti užpakalis finale prieš ryškiai silpnesnį Žalgirį, metė nepasiruošusį į ugnį paskutinėse rungtynėse... Paskui eilinį kartą sumaišė su mėšlu spaudoje...Puikiai jo kaip stratego lygis pasimatė kai 1989 metais perėmė sssr rinktinės vairą. Su komanda kuri ką tik nušlavė visus olimpiadoje, ėmė gauti nuo visų iš eilės, Čekijos, Vengrijos, Izraelio... Vienintelė komanda užsienyje kurioje dirbo, ir kažkaip labai trumpai, buvo Čekoslovakijos vidutiniokai. Vieša paslaptis kad Žalgiryje, iš dalies rinktinėje kai vadovavo Garastas, už taktiką buvo atsakingas a.a. Henrikas Giedraitis. Gaila būdavo žiūrėti į Garastą, kai rinktinėje per minutės pertraukėles nešiodavo derinių lentelę, o žaidėjai patys ant jos piešdavo derinius. O dabar žmogelį atsidūrusi laiku ir vietoje mums pristato kaip legendą, Lietuvos krepšinio tėvą...
2022-03-19
+19
Atsakyti
Birzietis
Turbut vienas geriausiu treneriu ,linkėjimai Rimui!! treneris is didziosios raidės,ir kaip zmogus,apsiskaites,protingas... Linkėjimai is Birzu su Miežiniu rankoj :))
2022-03-19
-2
Atsakyti
Aloyzas
Pensininkas - pletkininkas.
2022-03-19
+2
Atsakyti

Komentuoti

Vardas:      
  Iš viso komentarų: 12

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.